DTS-HD Master Audio tylko bez Deep Color ??

nurni

New member
Witam kolegów
Od niedawna posiadam PS3 slim i 2 dni temu po raz pierwszy wpadła mi w ręce płyta BR (koncert Metallicy 'Francais pour une nuit').
Najpierw konfiguracja sprzętowa: PS3 wpięte po HDMI w LX01 Pioneer'a i stąd po HDMI do PDP5080XA.
PS3 w opcjach dla BD ma min. wł. Bitstreaming, wł. Deep Color.
Po włączeniu video po pierwsze PDP przełącza się z 1080p w 1080i (mimo ustawienia w PS3 na wyjściu 1080p).
Po drugie - przez całe reklamowe 'intro' płyty słychać dźwięk (wszystko ładnie grzmi, LX01 pokazuje 'DTS'), aż do menu - tu wybór oczywiście DTS-HD Master Audio -> Play Concert...i cisza (LX01 po prostu wyświetla nr wejścia HDMI). Przełączenie w stereo 2.0 daje dźwięk.
Zacząłem szukać inf. w sieci...w efekcie tego wyłączyłem Deep Color.
Obraz nadal w 1080i...ale już z dźwiękiem DTS-HD Master Audio! Pomyślałem, że to może kwestia słabego kabla HDMI - wczoraj kupiłem 1m HAMA Home Theater...i nadal to samo!
Nie jestem w stanie wyciągnąć 1080p, a dźwięk HD mam TYLKO przy wył. Deep Color.

Czy któryś z kolegów jest w stanie coś doradzić/podpowiedzieć?
 

pav3l

New member
Bez reklam
Będziesz zaraz zjedzony, ale nie bez racji. Wałkowane na forum 1000 razy. Co do dźwięku - krótko: ustaw w PS3 dźwięk Linear PCM i podczas słuchania nie patrz się na amplituner (konkretnie, co wyświetla). Dźwięk masz HD. Mam ten koncert, rewelacja jest! Co do obrazu, to sprawdzę jak jest u mnie wieczorem i dam znać.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Będziesz zaraz zjedzony, ale nie bez racji. Wałkowane na forum 1000 razy. Co do dźwięku - krótko: ustaw w PS3 dźwięk Linear PCM

akurat po raz pierwszy czytam o takim problemie....
dlaczego ma ustawic dekodowanie w PS3 ?! przeciez wersja slim wysyla bitstream ?!
 

nurni

New member
Nie chcę być zjedzony - po sieci krążę i szukam od 2 dni - jeżeli nienależycie przeszukałem to forum to od razu przepraszam.
Sęk w tym, że wiem o 'obejściu' tego, czyli przełączeniu - a pytanie zadałem dlatego, że od wersji slim PS3 wysyła bezp. bitstreaming na amp.
Na brytyjskim forum opisywano konfigurację 'slim'a' z wł. bitstreamingiem - więc to powinno hulać - szukam racjonalnej odpowiedzi dlaczego nie hula, mimo że sprzęt na to pozwala. No i co ma do tego wł/wył Deep Color...?
 

pav3l

New member
Bez reklam
Po włączeniu video po pierwsze PDP przełącza się z 1080p w 1080i (mimo ustawienia w PS3 na wyjściu 1080p).

Mam odrazu 1080p (już na etapie UNIVERSAL MUSIC itd, potem MENU - też jest 1080p)

Zacząłem szukać inf. w sieci...w efekcie tego wyłączyłem Deep Color.
Obraz nadal w 1080i...ale już z dźwiękiem DTS-HD Master Audio! Pomyślałem, że to może kwestia słabego kabla HDMI - wczoraj kupiłem 1m HAMA Home Theater...i nadal to samo!
Nie jestem w stanie wyciągnąć 1080p, a dźwięk HD mam TYLKO przy wył. Deep Color.
Czy któryś z kolegów jest w stanie coś doradzić/podpowiedzieć?

Deep color mam ustawione na automatic. Dźwięk DTS MA jest, 1080p się świeci.
Ja mam fatkę, wiec muszę ustawić LPCM, aby mieć DTS MA...
Stoimy w miejscu....
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ostatnie aktualizacje przynoszące 3D dla PS3 przy odtwarzaniu filmu z BD właśnie 3D obcina w ogóle HD Audio i zostaje zwykłe DD/DTS.
Pewnie konsola nie wyrabia i tak to wygląda.
Być może u Ciebie jest podobnie.

Kiedyś też czytałem, że były różne wersje tych samych wydań na BD i być może Twój materiał rzeczywiście jest w 1080i.

Pozdrawiam,
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ta Metallica jest nagrana w 1080i na plycie ,mam to wydawnictwo. Moze twoj TV nie ma zgodnosci z Deep Colour i po wlaczeniu cos zaczyna szalec?
Wez odznacz 720 i 1080i a zostaw samo 1080p i odpal koncert ,zobaczymy jaki wtedy obraz bedzie wysylany.
 

nurni

New member
ampli jest w amp mode - po włączeniu through mode jest w ogóle cisza

w ogóle dzięki za zainteresowanie...bo trochę mi ręce przy tym opadają

kolejny eksperyment: mając w wyświetlaniu video zaznaczone nadal tylko 1080p wyłączyłem deep colour...ampli zmienił dźwięk na DTS (nie DTS-HD) - rozdzielczość nadal 480p
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
DLa mnie jest cos skopane w ustawieniach ampli/ps3.
Nie pamietam czy w ustawieniach ps3 nie ma czegos takiego jak zwiekszanie rozdzielczosci BD ?
Mnie metallica gra w dts ma i 1080i bo tyle max uciagnie moj tv.
 

nurni

New member
mój TV ciągnie 1080p / 36bit (chociażby samo menu PS3)
teraz ta Metallica też mi gra w DTS-HD Master ale przy Deep Colour off
mimo skalowania do 1080p uparcie wyświetla 1080i

zaczynam znowu podejrzewać kabel, tym bardziej, że na avforums znalazłem kolesia który miał podobny problem ale z BDP-LX71:
"I think I've found the problem - if I switch on HDMI High Speed (to allow Deep Colour etc) on the BDP-LX71 it doesn't allow the bitsreaming of the HD audio tracks, if I turn off the HDMI High Speed then all is fine. So I'm guessding that my HDMI cables are to blame after all, as they seemingly can't handle the data rates of BOTH Deep Colour AND HD Audio at the same time. ALTHOUGH this doesn't make sense as it DOES work with High Speed turned on when the audio is decoded on the LX71 and sent out as PCM (and as I understand PCM to be uncompressed this means its using more bandwidth than bitsreaming)."

tyle, że koleś nie zdecydował się na zmianę kabli...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Twój TV to menu PS3 skaluje bo to panel HD Ready. Nie jest w stanie natywnie wyświetlić 1080p, 1080i zresztą też.

Pozdrawiam,
 

nurni

New member
Wiem, że skaluje - ale z wymuszonym wyjściem 1080p powinien chyba wszystko wyskalować do tej rozdzielczości - zresztą na chwilę obecną kwestia 1080i czy p jest drugorzędna.
Chyba dotarłem do prawdziwej przyczyny, leżącej jednak po stronie ampli - najprawdopodobniej firmware urządzenia, a dokładniej HDMI wymaga upgrade'u do v1.010 (mam 1.002) - dopiero od tej wersji potrafi równocześnie przetworzyć dźwięk HD przy wł. deep colour.
Właśnie czekam na odpowiedź serwisu Pioneer'a.
 

nurni

New member
Odpowiedź serwisu: "Tak, faktycznie jest nowy firmware do tego modelu, który rozwiązuje problem opisany przez Pana."
Temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam
 

corso

New member
Odpowiedź serwisu: "Tak, faktycznie jest nowy firmware do tego modelu, który rozwiązuje problem opisany przez Pana."
Temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam

Witaj, a skąd wziąłeś ten firmware? Na stronie Pioneera ostatni firmware do LX01 ma datę 01.06.2008. Wgrywałeś za pośrednictwem serwisu?
Pozdrawiam
 

nurni

New member
Witaj, a skąd wziąłeś ten firmware? Na stronie Pioneera ostatni firmware do LX01 ma datę 01.06.2008. Wgrywałeś za pośrednictwem serwisu?
Pozdrawiam

Firmware jest dostępny tylko poprzez stronę serwisową Pioneer'a, do której dostęp mają tylko autoryzowane serwisy - absolutnie nie zrobisz tego sam.
Ten o którym piszesz to FW do samego DVD, który użytkownik może zaktualizować samodzielnie.
Ja zawiozłem tylko ampli z wyświetlaczem do serwisu - całe szczęście jeszcze był na gwarancji, więc obyło się bez kosztów.
A finalnie wiązało się to ze zmianą chipa, który musieli ściągać z w-wy.

Teraz wszystko hula aż miło :)
Pozdrawiam
 
Do góry