DTS HD MA i TRUEHD z laptopa do ampli ?

zpoe

New member
walczę od kilku dni z przesyłaniem dzwięku HD z laptopa do ampli HK AVR 255...laptop (HP DV5-1060ew z kartą GeForce 9600GT) połączony kablem hdmi z ampli...kodeki do truehd z tego co widziałem są w ffdshow i takie mam zainstalowane...testowane na kilku odtwarzaczach m.in. KMPlayer, VLC, PowerDVD 9 wersja Ultra, TotalMedia Theatre 3 Platinum (producenci dwóch ostatnich deklarują obsługę dzwięku HD)...przesyłam pass through przez HDMI i z dzwięku w DTS HD MA i TrueHD dostaje zwykłego DTS-a i DD (tak pokazuje ampli)...wczoraj DTS 96/24 doleciał z MKV z filmu 13 dzielnica...

pytanie czy notebook jest w stanie przesłać dzwięk hd? czy tylko go odebrać, zdekodować np. DTS HD MA do DTS i wysłać? czytałem na wielu forach polskich i zagranicznych...ile tematów tyle różnych odpowiedzi...

walcował ktoś taki temat??
 

mp_lasso

New member
Obecnie z laptopa nie da się wysłać dźwięku HD (TrueHD, DTS-HD MA) w postaci bitstreamu do amplitunera. Potrafią to odtwarzacze sieciowe. Przykładowe modele obsługujące dźwięk HD:
Egreat M34A, Tvix m-6500 , Popcorn Hour A-100, A-110, C-200, B-110, Dune BD.
Pozdrawiam
 

zpoe

New member
ehhh no tak właśnie podejrzewałem...widziałem że do stacjonarnych kompów są karty dzwiękowe które to potrafią ale też tanie nie są...nic dzięki za rzeczową odpowiedz
 
Do góry