Dramat wyboru:LG 55LA740s, Phillips 55PFL6008, L55ET60's

equerdo

New member
Ludzie pomocy, czytalem juz dziesiatki recenzji, reviews, testów i opinii i nadal nie moge podjac końcowej decyzji :)

Który TV wybrać: LG 55LA740s, Phillips 55PFL6008, L55ET60's?

Sklaniam sie w kierunku LG LA740s. Wydzialem LG LA691 (nizszy model) w sklepie, i sam TV wyglada b. dobrze, a 3D jest rewelacyjne jak na "passive". Z tego co czytalem LG 740 czyta tez wszystkie pliki i ma dobry dzwiek. Za nim tez mowi tablet gratis, ktory po sprzedazy sprawi że ten TV bedzie kosztowal okolo 4500-4600 PLN, co jest moim zdaniem dobra cena jak na model z 2013 roku!

Oto dane:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 26 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5-4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2,3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost ale może być różnie,
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - telewizor będzie stał bokiem do okna, okno od połnocy
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp Aquos 42" Full HD (7 letni)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre 3D, WiFi n, DLNA (z mozliwoscia odtwarzania 720/1080 filmow przez wifi), możliwość odtwarzania filmów z pamieci USB (mkv, divx, i inne), Dobre audio
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+ i upc
10.Jakie urządzenia ? PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - duzo sportu, wiadomości, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - co jakis czas (raczej sporadycznie)
16.Preferencje co do marki ? LG
17.Preferencje co do wielkości ? 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - jakość odbioru, brak wsparcia dla formatów video, slabe polaczenie z PC przez wifi/dlna
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max. 5 200 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak


Dziekuje za rady, chcialby podjac decyje dosc szybko, aby ewentulanie skorzystac z tabletu LG. :)

Eq.
 
Ostatnia edycja:

Chmiel05

New member
Fakt faktem te modele philipsa i panasa są polecane na forum. Ale według mnie polecają go dla reklamy. Jest też dużo negatywnych opinni o 6008. O Lg jest mało informacji. Sam kupiłem 47la660s. Ale te 55 cali w promocji z tabletem bardzo mnie kusiło. Gdybym miał więcej $ to bez zastanowienia bym wział LA740. Jedyne co mnie troche zaskoczyło to nierówne podświetlanie na brzegach. Plusem jest to, że przy normalnym oglądaniu tego nie widać. Widać to tylko wieczorem w momencie ładowania aplikacji gdy ekran jest cały czarny.
 

equerdo

New member
Dzieki Slawko23, Chmiel05.

jak żyć....z LG 55LA740S :).

Mało ich trochę w sklepach. Na ceneo są, ale już w sklepach cienko. Sorry za Off Topic.
 
Do góry