Downgrade na PS3? Mozna jakos zmienic wersje oprogramowania?

Jussi

New member
Bez reklam
Czy ktos wie cos na ten temat?
W informacji http://archiwum.polygamia.pl/obejscie-blokady-regionalnej-blu-ray-na-ps3 koles pisze ze mozna w ten prosty sposob ominac blokade na filmy z regionu A. Mam akurat film na odpaleniu ktorego bardzo mi zalezy, niestety sposob opisany tam juz nie dziala.

Mysle ze moze majac firmware z poczatku 2008 roku, film by poszedl, bo rowniez jest z New Line Cinema...

PS czy sa np na linuksa odtwarzacze plyt blu-ray? moze tam jest opcja all region albo cóś ?

HELP :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nawet jeśli masz na konsoli starsze oprogramowanie to będziesz cały czas piłowany żeby zaktualizować - jak będziesz chciał zagrać w coś online itp.

Pozdrawiam,
 

cola0760

Member
Masta
nie jest to odpowiedź na pytanie

kolega pyta czy moze jednorazowo, na chwile, w celu obejzenia jednego filmu (na którym Mu bardzo zalezy) dokonac downgrade'u softu w konsoli

rozumiem, ze chce dac na pen'a soft, zrobic downgrade, nie podlaczac konsoli do netu i spokojnie ogladnac ten film

potem zapewne wroci do nowego softu, ktory sie automatycznie upgreaduje

pzdr

PS niestety nie wiem czy to zadziala
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie istnieje taka opcja jak downgrade softu, można zainstalować wersję tylko wyższą od aktualnie posiadanej.

Ja bym sobie to wyobrażał tak, że np. przy wymianie dysku system pyta o firmware - wtedy podaje się firmware z pena - można by było podać jakiś starszy jeśli by się taki znalazło :)
Nie wiem jak sprawa wygląda przy pełnym formacie - znajomy robił ostatnio pełny format bo mu trochę gigasków zniknęło ale nic mi nie wspominał o potrzebie podania firmware'u z pena - spróbuję go dopytać w tej sprawie.

Jak ktoś chce dla jednego filmu wymieniać dysk to można tak spróbować i może zadziała :D

Pozdrawiam,
 

darkmajin

Member
Bez reklam
dwa dni minely no ale widze ze nawet masta brednie pisze..


nie ma downgradu w zadnej formie
nie pyta o zaden firmware przy wymianie dysku'

period.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Hmm w sumie ciekawa opcja, tyle ze potrzebowalbym jakis stary firmware z konca 2007 roku... moze sie skusze za jakis czas.

PS a mozna po prostu wyjac dysk z konsoli, sformatowac na PC i z powrotem go zamontowac czy musi byc to koniecznie nowy dysk?:hmm:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nie mozna robic downgrade skonczcie ta dyskusje beznadziejna

masta nie chce mi sie czytac tematu chodzi o to ze pyta o firmware przy wymianie dysku ? wymienialem nie dalej jak miesiac nic takiego u mnie nie wystapilo..
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
I to, że u Ciebie to nie wystąpiło ma być wyrocznią dla wszystkich?!
Podejście co najmniej chore...

Nie dałem Ci linka do tematu tylko do konkretnego posta... ale rozumiem, że nie chce Ci się czytać... przecież jesteś wyrocznią a u Ciebie takie coś nie wystąpiło...

W momencie kiedy poda się taki soft z pena a konsola nie będzie podłączona do neta to skąd będzie wiedziała, że podany firmware nie jest tym najbardziej aktualnym?

Pozdrawiam,
 

ps_user

New member
Bez reklam
Firmware'u nie ma chyba na dysku. Zmieniałem hdd i nie musialem od nowa instalować FW. Stąd konsola bedzie wiedzieć co podamy do instalacji.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli firmware'u nie ma na dysku to konsola nie będzie niczego chciała bo nie będzie w ogóle pytała o firmware skoro go już ma.
Jednak jak widać w opisanym przykładzie pytała więc coś w tym jest.
Podobno jest to nawet opisane w papierowej instrukcji obsługi - nie mam pod ręką żeby to sprawdzić ale Glimmer chyba nie kłamał.
Też tylko gdybam ale takie kategoryczne sądy mnie irytują ;)
Można wygooglać również inne takie przypadki, dlaczego jednych pyta a innych nie - nie wiem.

Pozdrawiam,
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czyli w razie czego moge wyjac dysk z konsoli. Sformatowac go w kompie i wsadzic z powrotem i wtedy sprobowac?

Bo calkowity format w konsoli nie da takiego efektu tak? :hmm:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak widzisz wypowiedziało się dwóch chłopaków, że takie coś nie występuje - nie ma więc pewności, że wystąpi u Ciebie.

Pozdrawiam,
 

ps_user

New member
Bez reklam
Dzisiaj znajomy wymieniał dysk i bez softu na penie się nie obeszło. Także jest z tym różnie.

Jednak nie możliwe jest moim zdaniem żeby PS3 łyknęła starszy soft w tym przsypadku! Przecież w momencie podania na penie sprawdza wersję przed instalacją i nie przyjmie starszego softu!

Zacytuję tu wypowiedz z początku wątku:
Napisał Masta_J

(... )można zainstalować wersję tylko wyższą od aktualnie posiadanej....
 

Jussi

New member
Bez reklam
W takim wypadku konsola musialaby przechowywac informacje o ostaniej wersji firmwaru gdzies poza dyskiem, co mi sie wydaje malo prawdopodobne. MastaJ pisal ze mozna zainstalowac tylko wyzsza normalnie uzywajac konsoli, czyli bez formatowania itp.

Szczerze mowiac z checia bym to sprawdzil, tylko skad teraz wziac jakas stara wersje softu...:hmm:

PSUSER ktora wersje dyskowa konsoli mial kolega?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Konsola trzyma firmware w pamięci wewnętrznej a przynajmniej jakąś jego część - nie może to być tylko na dysku bo niektórzy nie muszą w ogóle podawać firmware'u z dysku a wkładają świeżego dysia.

Pozdrawiam,
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czyli bylaby to kwestia wyczyszczenia pamieci... czego zrobic nie mozna z powodu braku odpowiedniego softu...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
no wlasnie tu sa schody bo ponoc nawet zamiana tych kosci nic nie pomaga a upgrady softu beda blokowac jakie kolwiek sproby softwarowe... cofajac sie do poczatku tematu co to za film ze tyle zachodu o niego jest :)
 

Jussi

New member
Bez reklam
haha... mam w podpisie: koszmar z ulicy wiazo 1 czesc... jestem maniakiem freda... ale wiesz sam temat wydal mi sie ciekawy bo cokolwiek wyjdzie na ps3 fajnego (np. emulator NESa) to zaraz jest blokowane w nowej edycji FM :???:
 
Do góry