Domowy telewizor do 3500zł 55 cali

m1804

New member
Cześć.
Mam zamiar kupić telewizor do 3500zł Proszę o porady i propozycje.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Trochę mniej niż 4m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2/3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Najczęściej na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Obojętne.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Posiadam rolety, więc bez różnicy.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 29cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-fi, smart tv.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja kablowa.
10. Jakie urządzenia? Pendrive z filmami, kino domowe.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam pojęcia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i sport.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Preferencje co do marki? Samsung, ale jestem otwarty na inne propozycje.
17. Preferencje co do wielkości? 50/55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Niewłaściwe kolory.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~3500
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie zależy mi na 3D.

Telewizor może posiadać słabe głośniki, ponieważ i tak mam zamiar podłączyć go do dobrej klasy kina domowego.
 

m1804

New member
Co sądzicie jeszcze o Sony KDL-50W829B ? Z niecierpliwością czekam na inne odpowiedzi i wskazanie który telewizor z wszystkich tutaj wymienionych jest lepszy pod jakim względem :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Jakies konkrety UE55H6400 kontra LG 55lb650v? Na pewno ten drugi ma pasywne 3d bo jest plusem.
Za to minusem będzie panel IPS, bardzo niski kontrast, który powoduje, że telewizor nie odda poprawnie koloru czarnego, a dzięki panelowi IPS ten będzie srebrzyć co przy tak zwanym "nocnym ogladniu" nie będzie przyjemnym doznaniem, dodatkowo telewizor nie ma local dimmingu, który mają modele LB67x co przy panelu IPS stawia sensowność zakupu pod dużym znakiem zapytania.

Ps - LB nie wspierają flasha...zapomnijcie o sporej ilości stron www i filmików.
 

Loganus

New member
Za to minusem będzie panel IPS, bardzo niski kontrast, który powoduje, że telewizor nie odda poprawnie koloru czarnego, a dzięki panelowi IPS ten będzie srebrzyć co przy tak zwanym "nocnym ogladniu" nie będzie przyjemnym doznaniem, dodatkowo telewizor nie ma local dimmingu, który mają modele LB67x co przy panelu IPS stawia sensowność zakupu pod dużym znakiem zapytania.

Ps - LB nie wspierają flasha...zapomnijcie o sporej ilości stron www i filmików.
A czyn ten samsung ma te funkcje (i inny panel)? Oprcz tego czytalem, ze oprogramowanie LG (webOS) strasznie powolne jest.
 

m1804

New member
Za mały na taką odległość.
Posiadam teraz telewizor 29 cali.. dość stary. Gdyby nie to, że zaczyna się psuć to nie rozglądałbym się za nowym bo ten mi na taką odległość przez kilka dobrych lat wystarczał. Myślę, że 50 cali również by mnie zadowoliło :) Więc.. czy mógłbyś mi podpowiedzieć który z tych telewizorów byłby najlepszy ? Czy ten samsung którego podałem jest wart swojej ceny ?
 

MaciekVW

New member
tak jak pisałeś wcześniej sony W829B będziesz naprawdę zadowolony, trochę droższy lub jak kolega wyżej pisał panas AS640. Wejdź do sklepu i niech Ci pokażą oba modele i oceń sam. Porównaj czerń w sony a Samsungu, naturalne kolory sony i cukierkowe Samsunga oraz wizualnie obudowy obydwu modeli. Wg mnie Samsung jest wykonany mega tandetnie.
 

eedviking

Banned
Dzięki IPS , możesz oglądać TV pod każdym kątem, VA ma określony kąt, później widać negatyw , w Philips'ie serii PFS7509 , nie ma żadnego srebrzenia i obraz jest świetny. LED to nie plazma. ;)
 

m1804

New member
Wybrałem już Sony W829 50 cali :) jest piękny. Poznaje teraz jego wszystkie opcje :) Tylko mam prośbę. Szukam różnych reklam w 3D takie jak są w sklepach żeby zobaczyć możliwości mojego telewizorka.
 
Do góry