"Domowa rozrywka" w malym pokoju

Glizda

New member
Witam,

Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten wątek gdyż zachacza on o kilka sekcji więc padło na tą.

Sytuacja wygląda tak:

Mam nie duży pokój ( ok. 5 na 3 m ) i chciałbym zakupić amplituner, który będzie służył jako takie centrum domowej rozrywki czyli : mam zamiar podpiąć do niego Xboxa, PC, dekoder HDTV z UPC a w przyszlości może jakis Blue Ray. W związku z tym ampli powinien mieć co najmniej 3 wejścia HDMI.

Druga sprawa, głośniki. Pokój jest dość mały i umeblowany więc nie jestem w stanie wstawić całego kina domowego 5.1 a juz tym bardziej 7.1. Ba, nawet z subwooferem jest problem. Tak więc zdecydowałem się na stereo bez suba.

Na całość chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 3000 zł.

Teraz weźmy wszystko do kupy i dodajmy, że: Ma to służyć głównie do grania na konsoli, oglądania filmów z odległości ok.2,5m ( całość musi stać na długiej ścianie ), słuchania muzyki ( bardzo różnej, również z radia ) - w takiej kolejności.
W związku z tym, że nie będzie subwoofera chciałbym kolumny z dobrym basem. Aha i jest drobny problem z miejscem nawet na głośniki więc nie mogą byc szersze niż 22 cm ( niezła porażka z tym wszystkim ;) ).

A teraz to co wstępnie upatrzyłem:

ampli: Onkyo tx-sr 606 ( fajny bo ma 4 hdmi i sporo opcji jak za tą cenę) , Denon 1908 ( widziałem przecenę na 1600 zeta ale ma tylko 2 hdmi ).

głośniki: JBL northridge e80, wharfdale diamond , tonsil premium lub mist.

Z góry dzięki za jakąś pomoc. ( i tak będe musial tego posłuchać ale w pomieszczeniach odsłuchowych nie będzie takiego efektu jak w moim pokoju ).
 

Glizda

New member
Czy amplitunery stereo mają wejścia HDMI ? I przepuszczają dźwięk po tym złączu? Bo z tego co widziałem to chyba nie. Pozatym dwie sprawy: ja nie jestem melomanem :) nie wątpie , że lepiej grają ale pytanie czy te do kina domowego graja źle. Druga sprawa: jak kiedyś ( np. za 2-3 lata ) "awansuję" do większego pokoju to tam już zainstaluję jakies 5.1, a 2 przednie kolumny już będę miał.
 

Glizda

New member
Dzięki za odpowiedź.

Czyli jednak Onkyo. A te głośniki, nie będzie problemów w małym pomieszczeniu ? ( troche się naczytałem o odbijającym dźwięku od ścian itp. )

Generalnie jestem otwarty na propozycje, byle do 3000 zł.
 

Glizda

New member
Jutro odbieram sprzęt. Niestety nie mieli już E 80 więc wziąłem ES 80 , na które dostałem sporą zniżkę. Jak podłącze to napisze wrażenia.
 

Glizda

New member
Po 2 dniach wstępnych testów ( nie miałem za dużo czasu ) jestem bardzo zadowolony. Zresztą nie dziwne, pierwszy raz kupiłem coś co jest lepsze od zestawu głośników creative do komputera... ;)
 
Do góry