"docieranie" TH-37PV80

wader11

Member
Zjedz z nastawami do 50% (niektórzy ustawiają nawet 30-35%) , unikaj czarnych pasów przed długie okresy ( stosuj np. Zoom1) , staraj się nie oglądać tega samego programu przez długie godziny ( loga programów które nie są półprzezroczyste ) i to tyle. Ja mam nastawy 50% , unikam oglądania programu non stop -ale mając tuner satki to akurat nie grozi ;) .
Plazma z czasem będzie się robić coraz mniej wrażliwa na takie stałe elementy obrazu.
 

szpila9

New member
a co się stanie jeśli kupię plazmę, ustawię od początku zadowalające mnie ustawienia (na 50 lub więcej %) i będę oglądał po 2 - 4 godzinn dziennie różne kanały(to bajka, to tvn24, a to połowa meczu lub serial)

jak szybko zniszczę plazmę lub nabawię się duchów?

??????????????????????????????????????????????????
 

wader11

Member
szpila9 ja oglądam na plaźmie jak na normalnym CRT. Uważam żeby przed dłuuugie godziny nie oglądać tego samego kanału ale tak to nie za bardzo się przejmuję. Nawet oglądając jakiś film z dvd z czarnymi pasami prze 2.5 godziny też się nie przejmuje. Generalnie problem istnieje ale jak się nie ogląda tvn24 przez 10 godzin to temat nie jest zbyt groźny. A na początku można podmuchać na zimne ;) przynajmniej rachunki za prąd wzrosną stopniowo ;) bo stary CRT to 50W a nowy już 180W ale co tam - to jest całkiem inna jakość oglądania.
 

szpila9

New member
tak właśnie m,yslałem, że przy moim oglądaniu to duchy jak w rzeczywistości - żadko mnie odwiedzają ;) to i Panasa mogę sobie dowolnie ustawić.

pozdrawiam!
 

szpila9

New member
jak żadko :) oczywiście, że rzadko, ale jak się pisze jak pkp expres to wychodzą takie babole, aż sam się zdziwiłem, że to ja :)

pozdr!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mishii

New member
Oglądanie tego samego kanału przez jakieś 4h jest dośc trudne, rzadko kiedy bez przerwy leci jakiś strasznie długi film, a nawet jeśli to w czasie reklamy zmieniam kanał
 
Do góry