Dobry zestaw. Pomóżcie

jan0sik

New member
Witam wszystkich uzytkowników tego forum. jestem nowy a zarazem stary. zarejestrowałem sie teraz ale forum czytam od jakiegoś juz czasu. Idą święta i postanowilem sprawić sobie (a raczej zonie ale w sumie to i tak ja bede ogladał:)) nowy sprzet. Poczytałem że najlepiej to sony 40w3000 ale cena. :confused:

Najlepszy chyba 32d3000 ale wolał bym troszke wiekszy. 40d3000 widziałem za 6tys. Najlepiej by pasował 37 ale z tej serii nie ma. Prosze o porade.

Mam na telewizor 4-5 tys. NIe zależy mi na wodotryskach. Byle był dobry. Do czego ma służyć? Hmmm... Na pewno do xbox 360 bo jako że mam 2 takich w wieku 10 latek to napieraja na razie na ps2 ale razem z telewizorem dzieciaki dostaną xa. do tego na pewno amplituner. Tylko jaki? Nie chce cudów. Wystarczy mi dwukanalowy. I tak bedą tylko 2 głosniki. A propo glośników to jakie? Wczoraj galerii kraków w saturnie widziałem JBL za 2 tys ale tyle to odpada.
Podsumowywując.

Sony :):):)
pokój 3,5 na 3,5.
odległość około 3-3,5 (po przekatnej)
słonce nie swieci mi w okno.
xbox, cyfra (jeszcze ferdek 7018 ale niewiem czy bede zmienial. Chyba nie) Kablowki nie mam. Pewnie do zestawu kupie nagrywarke RDR-HX750.
większośc na telewizorze bedzie chodzić cyfra.
Na telewizor 5tys
na amplituner hmmm 1500 (może byc 200zł wiecej)
Głosniki..... koniecznie stojace około metra wysokości. reszta niewiem. 1000zł starczy? Watpie. Ale może :):)

Chyba zostane przy 32d3000 bo piszecie że jest dosyc dobry. (a za 4200 można juz kupić) tylko nie wiem czy nie za mały na taka odległość.


P.s. Wczoraj w saturnie bawiłem sie denonem (taki malutki, szeroki 20cm wysoki na 10-15 z głosniczkami wielkości opakowania na płyte, w kolorze bordowym) i jezu jak to chodzi. W domu mam technicsa sa-ex100 (+processor) i altus 200 i ten denon bije go na głowe. Takie pudełeczko a taki dzwięk i moc. Czy nie lepiej kupić własnie takie cos zamiast dużego amplitunera? Tak jak pisałem że nawet jak wzmacniacz bedzie 100+1 :):) to i tak kupie tylko dwie kolumny bo nie mam miejsca na wiecej głośników.
 

jan0sik

New member
Dzieki @kiki za odpowiedz. 37 cali odpada. Byłem wczoraj u siostry zobaczyc w akcji samsunga 32 cale. Moje wrażenia to aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jak mozna na to patrzeć. Z odległości 1,5 metra nie widziałem nic tylko schodki i pixele. To nieorozumienie! Na swoim 21 calowym panasoniku quintrix mam o niebo ładniejszy obraz. Dopiero tak z 3-4 metrów mozna było zerknąć nie mająć odruchu wymiotnego. Sygnał był z cyfry (philips 6010) więc nie wymagałem za dużo. Z DVD (zwykłe) juz było lepiej, Z odległości około 2 metrów mozna bylo na to patrzeć i nawet fajnie sie oglądało. Z tego tez powodu odpada lcd 37 cali bo u mnie to max 3,5 metra po przekątnej. od telewizora do miejsca siedzenia.

Więc dalej zostaje sony 32d3000, sharp 32wd1e (czytałem że go zachwalacie tylko pixele mu sie palą) lub plazma panasonika th-37pv70p (lub37pv7p). Wszystkie inne samsungi i lg odpadają. Może cos z hitahi jeszcze znajde ale mało o tym piszecie :):).

Co z tych? wiem że sharp jest dużo tańszy ale jak mam dac 4,5tys za coś co jest 1% lepsze od tego za 3 tys to wole dac 3 tys a reszte dołożyc bo sprzetu audio bo telewizor i tak sie wymieni za 3-4 lat :)


A więc
Kolumny jamo 606 (tez je wybrałem zanm mi odpisaleś)
Amp: jvc 411 (fajny do płaski) i onkyo 505 fajny bo.... onkyo :):)
telewizor... ech.... ten nieszczesny telewizor. Mysle też o tej plazmie bo mówią że ładniejszy obraz niz na lcd.

Aha jesli chodzi o moje kryteria to nie interesuja mnie kolory, prędkośc odświerzania czy jasność. Chce żeby obraz był wyraźny bez pixelozy, nie sial i nie miał zniekształceń (chodzi mi o to że jak napisy przesuwaja sie po ekranie z prawej na lewą to na niektórych telewizorach "fajnie" sobie falują a to mnie drazni strasznie)

P.S. Wczoraj jak ogadalem tego samsunga u siory to zauważylem dziwna rzecz. Jak były takie szybkie obroty kamerą (albo np jechał samochód a kamera stała nieruchomo) to film wyglądał jak... niewiem jak by to okreslic...... wygladało to jak by po prostu brakowało kilka klatek i przeskakiwał do przodu, lub za samochodzodem zostawały odbicia. Powiem szczerze ze jest to strasznie denerwujące. (efekty jak w teledysku bomfunk mc - something going on) :):):):)

Pozdrawiam. Darek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odległość robi swoje więc 37 modele które podałem bo musiały zmieścić sie w klasie cenowej , ale nasz klient nasz Pan.
Masz więc najwyższe modele 32"
JVC 32 P80
http://jdl.jvc-europe.com/site/de/lcd_tv/feat2.html
Sharp 32 RD2
Panasonic 32 LX 700
Sony 32 D 3000

A jak nie chcesz dopatrywać się braków - kup Pioneera 42" i kłopot masz z głowy.
 
Do góry