Dobry telewizor 46".

mirecki12

New member
W plątaninie testów i rankingów trudno podjąć słuszną decyzje przy zakupie nowego sprzętu. Prosił bym o pomoc kolegów w wyborze.Do tej pory mam plazmę 42" LG (sześcio letnia),zaczyna pomału szwankować ale głównym powodem zmiany to duży pobór energii.
Przymierzam się do Sonego 46 HX 720,lub do innej marki o tej samej wielkości ekranu i w cenie do 6 tyś.Nie bez powodu zaznaczyłem że mam plazmę bo boję się przejścia na odbiornik LCD z powodu jakości obrazu.Chętnie wezmę pod uwagę jakiekolwiek rady i skorzystam z Waszego doświadczenia.Byłem w salonie SONY i wizualnie zapoznałem się z wymienionym modelem.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz naprawdę dylemat .
Przyzwyczajenie do plazmy robi swoje.
Podaj proszę jakie masz warunki w mieszkaniu, jakie potrzeby ?
 

Mylagos

New member
Plazma to plazma i tu trzeba się zgodzić, możesz mieć problem z przyzwyczajeniem się do LCD.
Jeśli chodzi o HX720, jest to naprawdę dobry model i jeśli przypadł Ci on do gustu, będzie dobrym zakupem :)
 

pgra

New member
Witam, ja na twoim miejscu zerknąłbym jeszcze na model KDL-46HX820 co prawda musiałbyś na niego wydać ok 6400 zł więc trochę więcej niż chciałeś.

Daj znać co wybrałeś
 

mirecki12

New member
Podam trochę warunków oglądania.Odległość od telewizora to około 3,5 m.Oświetlenie dzienne okno jest naprzeciw.Telewizor ma służyć do codziennego dość długiego oraz nocnego oglądania.Oczekuje ładnego obrazu.
 

mirecki12

New member
Zastanawiałem się nad modelem 820 ale on ma tylko szybę która powoduje odbicia i ma wbudowane WI-FI a różnica w salonie jest 1000 z groszami.
 

Mylagos

New member
Różnica między HX720 a HX820 to właśnie wbudowany Wi-Fi, oraz Panel OptiContrast , którego zadaniem jest ograniczanie odbicia zewnętrznych źródeł światła. Czy jest to warte dopłaty, hmmm sam nie wiem. Jedna osoba powie, że warto, druga, że nie warto. Wybór zależy od Ciebie, bo oba te modele są naprawdę godne uwagi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz naprawdę dużo światła to powinieneś szukać telewizory z matrycą matową aktywną i wystarczy nawet na 52" lub 60".
 

Evre

New member
Jako, że pilnie poszukuje opinii o 46'', skorzystam z wątku - zastanawiam się nad wyborem pomiędzy modelami: Sony KDL-46HX820 a Samsung UE46D7000/8000 - jakieś sugestie w tym porównaniu z Waszej strony?
 

mirecki12

New member
Brałem w salonie Sony,miła obsługa cena jak wszędzie jeszcze parę zł.utargowałem tak że na transport starczyło.Polecam ten model 720.
 
Do góry