Dobry soundbar - budżet 1500-2000

r4m

New member
Witajcie, szukam soundbar pod TV, budżet 1500 max. 2000, TV aktualnie mam Panasonic TX55-AS640, ale planuję wymienić na coś nowszego pod nową generację konsol. Myślałem nad Sony XH90, ale trochę mnie dołują wiadomości o różnych problemach z tym TV, ale to rozmowa na osobny temat ;).

Pokój ma ok. 20m2, na TV oglądamy dużo Netflix-a a ja gram na PS4, ale nie wiem czy ma to znaczenie przy wyborze. Aktualnie używam zestawu Logitech Z-5500 THX podpiętych pod TV kablem optycznym, ale szukam teraz soundbar bezprzewodowy, który będzie zajmował mniej miejsca i grał jeszcze lepiej ;). Dolby Atmos mile widziane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra z Dolby Atmos - Ray Danz 9030 W programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
 

Lucas33

New member
zastanawiam się nad 3 modelami tj.:
Samsung HW-Q70R
Philips TAPB603/10
TCL 9030

wszystkie są na podobnym poziomie cenowym i co tu jest kluczowe mają bardzo podobne parametry.....
który wybrać i dlaczego?
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam Samsunga i jest naprawdę dobrze, zastanawiałem się nad Ray Danz 9030 , ale nigdzie nie mogłem go nawet zobaczyć , nie mówiąc o przetestowaniu , po drugie fikuśna konstrukcja , za dużo ich.

Dostał nagrodę więc możliwe że gra bardzo dobrze. Niestety jesli chodzi o soundbara to trzeba potestować osobiście i wybrać dla siebie najlepszy.

Philipsa sobie odpuść , nie gra jak na cenę 1500 zł :)
 

Lucas33

New member
dzięki, ale sprawdzałeś tego Philips TAPB603/10? bo widzę że ma bdb opinie
z tym HW-Q70R to tak jak pisałeś jest kłopot bo ostatnie sztuki kosztują ok. 2tyś albo niższa cena za towar z ekspozycji....
 

r4m

New member
A Samsung HW-Q70R jest jeszcze gdzieś dostępny? Widzę, że wszędzie zastępuje go już model z końcówką T.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzięki, ale sprawdzałeś tego Philips TAPB603/10? bo widzę że ma bdb opinie
z tym HW-Q70R to tak jak pisałeś jest kłopot bo ostatnie sztuki kosztują ok. 2tyś albo niższa cena za towar z ekspozycji....

Sprawdzałem i nie podobał mi się , czystość dźwięku w filmach , muzyce i zwykłej TV dużo lepszy w Samsungu. Wiem że ostatnie sztuki są drogie, ale ich stała cena w ciągu roku to 2290 zł i schodziła do 1890 zł ale to akcja ogólnopolska była. Nie wiem jak grają modele które zastąpiły serię Q.

Q70T ma identyczne parametry ja Q70R, brak oznaczenia że Harman Kardon (ale konstrukcja bardzo podobna) , jest za 2000 zł , i pewnie można jakąś akcję wyczaić w sieciówkach że będzie -vat lub coś podobnego.
 

r4m

New member
Myślałem nad Samsungiem Q70R, ale ciężko z dostępnością już więc aktualnie do mnie najbardziej przemawia TCL Ray-Danz TS9030. Ktoś z forumowiczów go ma? To chyba dość świeży model?
Sorry za głupie pytanie, ale jestem w temacie trochę blady - czym najlepiej podłączać taki soundbar z TV? Kablem optycznym?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie musi , oczywiście taki za 5 zł może przenosić jakieś zakłócenia ale wydatek 25-30 zł i na lata wystarczy. Ja mam podłączony z zestawu od Xboxa One S
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie tak , tu nie pomogę bo mój TV ma 13 lat i nie ARC , ale mam podłączoną konsolę bezpośrednio do belki i ustawione w konsoli bitstream out , czyli sygnał bez kompresji i po włączeniu na belce jest napis Dolby Atmos
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym też Ray Danz 9030 .
Masz go w programie gdzie wybirasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę.
 
Do góry