Dobry odtwarzacz CD do 500 lub jakaś inna opcja

xxseba95xx

New member
Witam,
Chciałbym kupić jakiś fajny odtwarzacz CD do muzyki (około 500zł) i zbytnio nie wiem czego szukać. Mam Harmana AVR 255 i na początku myślałem o Harmanie HD980 (znalazłem za 500 używke) żeby pasował do amplitunera. Później rzucił mi się w oczy HD970 (na plus to, że może pracować jako DAC), ale trochę się różni wizualnie od mojego ampli. No chyba, że coś innego za te pieniążki, a jeśli będzie grało lepiej to nie musi pasować do Harmana.

Bo też myślałem na kupieniem taniego DVD, jako nośnika, za jakieś 150-200zł i do tego DAC za jakieś 300-350, ale nie wiem czy to zagra lepiej, a po drugie nie mam pojęcia jaki DAC za 300zł by się nadawał.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobry byłby Harman HD-750 zmieścisz się w zaplanowanym budżecie ,na dodatek ten odtwarzacz oferuję naprawdę dobry dźwięk .Alternatywą mogą być odtwarzacze Yamahy serii CDX ,jeżeli chcesz wnieść muzykalność do swojego systemu niezłą opcją jest Cambridge Audio D300/D500

Odnośnie odtwarzacza DVD ,faktem jest, że w niektórych modelach szczególnie starszych są wykorzystywane dobre napędy ,podłączając wtedy zewnętrzny DAC uzyska się nieraz lepszą jakość niż z odtwarzacza CD .Jednak napędy takie często są kapryśne czego efektem jest problem z wczytywaniem płyt CD ,po drugie musiałbyś dokupić zewnętrzny przetwornik c/a, co podniesie cenę takiego zestawu
W mojej opinii lepszym rozwiązaniem będzie kupno klasycznego odtwarzacza CD
 
Ostatnia edycja:

xxseba95xx

New member
Chyba, że jakiś odtwarzacz DVD albo BluRay za te pieniądze.

A spośród tych ofert, która wydaje się najlepsza?
- Harman HD970 (500zl)
- Yamaha CDX-450E (250zl)
- Yamaha CDX-493 (250)
- Yamaha CDX-596 (400)
- Yamaha CDX-9 (300)

Wyglądowo najbardziej mnie przekonuje Harman, ale nie wiem jak wygląda granie w porównaniu do reszty?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli Harman jest sprawny byłby najlepszy ,ewentualnie Yamaha CDX 596

Druga sprawa ,jeśli rzeczywiście muzyka jest najważniejsza wybierz odtwarzacz CD .Kupno DVD jest już trochę pozbawione sensu w dobie filmów full HD ,chyba że by to był wysokiej klasy DVD w rodzaju Philips Cineos 9000
 
Ostatnia edycja:

xxseba95xx

New member
A jak wypada Harman HD980 w porównaniu do 970? Bo jest do kupienia za te same pieniążki. Na plus dla 970 na pewno to, że może pracować jako DAC. Ale nie wiem jak granie
 

xxseba95xx

New member
Padło na 970, bo był w najlepszym stanie wizualnym, a i technicznie wszystko jest spoko, mam nadzieję, że trochę posłuży.
 
Do góry