Dobry amp pod Monitor audio silver 10

rabit

Active member
Bez reklam
Onkyo 838 bez problemu zasili te kolumny. Bas będziesz miał świetny, lecz niestety góra, nie tak dobra jak w D/M. Marantz-a 6... ja bym odpuścił, bo za słaby do dziesiątek. Chyba że podepniesz do M 6008 końcówkę mocy, lub mocny wzmacniacz, to wtedy będzie bardzo dobrze. I nie chodzi tu o głośne słuchanie, a o wysterowanie 20 cm głośników. Najważniejsze, żeby osobiście posłuchać jaką charakterystykę grania, chciałbyś mieć u siebie w domu. A to wiąże się z ODSŁUCHEM! I każdy z nas poleci Ci coś innego, bo na szczęście, jeszcze nie jesteśmy klonami i możemy mieć odmienne zdanie, na temat bardzo dobrego dźwięku. Tak więc, albo strzelasz na ślepo i wierzysz kolegom i mi, że najlepszy jest dla Ciebie ..., albo posłuchasz czegoś i będziesz zadowolony ze SWOJEGO WYBORU, pod własne uszy.
 

Roy1994

New member
Wlasnie dostalem wiadomosc od znajomego ma dwa ampki do sprzedania. Anthema mrx700 za 3300zl i pioneera lx 57 za 2400zl. Wlasnie sie zastanawiam czy to nie byloby dobre pod moje silver 10 i silver 2 na tyl. Bo onkyo juz sprzedal za dlugo sie zastanawialem i dzisiaj poszedl za 2000zl. Takze co myslicie i.mozecie powiedziec o tych modelach?
Dzieki
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wlasnie dostalem wiadomosc od znajomego ma dwa ampki do sprzedania. Anthema mrx700 za 3300zl i pioneera lx 57 za 2400zl. Wlasnie sie zastanawiam czy to nie byloby dobre pod moje silver 10 i silver 2 na tyl. Bo onkyo juz sprzedal za dlugo sie zastanawialem i dzisiaj poszedl za 2000zl. Takze co myslicie i.mozecie powiedziec o tych modelach?
Dzieki

Generalnie Anthem to klasa wyzej ale mozesz stracic na funkcjonalnosci. Poczytaj o tych modelach obydwa sa bdb.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio nie są jakoś szczególnie trudne do wysterowania ,ani kapryśne zarówno Onkyo i Marantz poradzą sobie
Oprócz mocy, urządzenia powinny pasować do siebie tonalnie,tak aby razem tworzyć jakąś sensowną całość .Dla przykładu - gdyby moc była jedynym wyznacznikiem to amplituner "X " o mocy 100W powinien zapewnić taki sam dźwięk jak amplituner "Y " o takiej samej mocy - niestety często tak nie jest
Wszystko też zależy od gustu przyszłego nabywcy - czy bardziej zależy mu na jakości brzmienia ,czy też na mocy zestawu
 

Roy1994

New member
Silvery 10 to kolumny trudne do jednoznacznej oceny, gdyż raz brzmią bardzo dobrze, wręcz magicznie, by za chwilę zmienić to na niekorzyść. Wszystko zależy od materiału, a wynika to z ich nierównego balansu tonalnego, wyraźnej ekspozycji skrajów pasma. Mają potencjał, ale trzeba je umiejętnie zestroić z elektroniką i okablowaniem – a nade wszystko pomieszczeniem – by wydobyć z nich to, co najlepsze.
 

Roy1994

New member
Ostatnio poczytałem trochę że jedno z najlepszych zestawień jest taki amplituner Denon AVR X4100W a do tego wzmacniacz stereo NAD C356 BEE
Moze cos takiego?
 

Roy1994

New member
Chodzi mi w sumie bardziej o jakosc. Glosniki wiem ze sa mocne i tez dobre takze chcem cos kupic dobrego pod nie tak zebym byl naprawde zadowolony z jakosci grania chodzi mi o muzyke a takze w kinie zeby bylo git. Ten anthem mi tez chodzi po glowie tylko kolega mi mowi ze pod 4 ohmy to on nie bardzo. Za zalecaja 6 lub 8 juz sam nie wiem. Jest do wziecia ten anthem 700 i ten pionek lx 57 za dobre pieniadze ale tak zeby nie wydac kase a za chwile nie zalowac i szukac czegos innego
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Silvery 10 to kolumny trudne do jednoznacznej oceny, gdyż raz brzmią bardzo dobrze, wręcz magicznie, by za chwilę zmienić to na niekorzyść. Wszystko zależy od materiału, a wynika to z ich nierównego balansu tonalnego, wyraźnej ekspozycji skrajów pasma. Mają potencjał, ale trzeba je umiejętnie zestroić z elektroniką i okablowaniem – a nade wszystko pomieszczeniem – by wydobyć z nich to, co najlepsze.

Brzmi to jak cytat z pisma branżowego ;-) .Pzdr
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Roy1994 moim zdaniem do Silver 10 potrzebujesz elektroniki, która okiełzna skraje pasm,a szczególnie bas, który w moim odczuciu jest dość duży. Jeśli Twój znajomy ma te amplitunery to może niech Ci pożyczy? Zobaczysz co Ci będzie bardziej pasowało.
 
Ostatnia edycja:

Roy1994

New member
Juz dawno bym tak zrobil. Znajomy handlarz sprzetem glownie ampy. Ale wiadomo jemu chodzi o to zeby sprzedac. Mowi mi ze anthem bedzie kozacki pod te glosniki ale znowu czytam recenjze specjalistow i pisza ze jest b dobry ale pod 6 i 8 ohmow glosniki dlatego zwatpilem. A z tym handlarzem to chodzi tez o to ze mieszka on kawalek drogi ode mnie a te glosniki nie sa male zeby sie tak z nimi bujac. To jest najwiekszy problem. Tak jak juz dawno bym testowal je u niego. No i poza tym mam dwa nowe mid range drivery to musze je wygrzac tez jakis czas. Takze szukam narazie porad tutaj na forum od osob ktore w tym siedza 8 zbieram informacje
Dzieki
 

Henry

Active member
Bez reklam
Roy1994 moim zdaniem do Silver 10 potrzebujesz elektroniki, która okiełzna skraje pasm,a szczególnie bas, który w moim odczuciu jest dość duży. Jeśli Twój znajomy ma te amplitunery to może niech Ci pożyczy? Zobaczysz co Ci będzie bardziej pasowało.
Dokładnie tak jest.
Silvery 10 są dość specyficzne, bardzo ważna jest kwestia właściwego ustawienia, doboru odpowiedniej elektroniki, akustyki.... moim zdaniem to trochę przeciwieństwo pozostałych kolumn z serii Silver, gdzie 6-tki i 8-mki są bardzo łatwe do wysterowania, ustawienia, dobrze grają praktycznie pod wszystkim.
Do Silver 10 bardziej skłaniałbym się ku wzmacniaczowi stereo o spokojniejszym charakterze, gdzie zwłaszcza bas nie będzie wysuwał się na pierwszy plan, a z amplitunerów raczej coś ze stajni D/M, Harman.
 

werf

Active member
Bez reklam
Mój znajomy ma set silver 10+SR 7009,gra to znośnie ale przydało by się końcówkę doczepić
 

Roy1994

New member
Znosnie tzn szalu nie ma. A co myslisz o polaczenniu z denon 4100w i dontego wzmak nad356 bee? Powinno straczyc czy slabo pod ten zestaw glosnikow?
 

werf

Active member
Bez reklam
Chcesz mieć szał kup dobry wzmacniacz+dobre źródło
Nad jest trochę problematyczny,by pass na zworkach.Osobiście wybrałbym 7 Marantza zamiast Denona
 

Roy1994

New member
A jaki wzmak do tego marantza 7 bys zaproponowal. Glosniki sa 4ohmowe takze dobrze chyba zeby wzmak tez byl od 4 ohmow
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na razie zacznij od amplitunera. Kupisz podłączysz i zobaczysz. A może będzie już dla Ciebie ok. Jak nie to wtedy będzie dobierał wzmacniacz. Tylko pamiętaj, żeby mógł pracować jako końcówka mocy. A jakie będziesz miał źródło do muzyki?

Aha do tych kolumn Marantz serii 7 to dobry wybór.
 
Ostatnia edycja:

Roy1994

New member
Zrodlo muzyki narazie bedzie blu ray i flaki raczej . Z czasem sobie sprawie moze sacd. Dzisiaj bede chyba polowal na denona 4100w bo moze bedzie za dobre pieniadze do zgarniecia. Jak sie uda to zobaczymy. Do tegi pozniej wzmaka bede szukal. Moze nad c356bee. A moze cos maranta mi sie uda. Jest fajny wzmak do wziecia tez za niezle pieniadze pm15s1 ale to sam wzmak.zobaczymy
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
SACD :) a ile Kolega posiada płyt?To mało chodliwy format ,sam posiadam i mam 2plytki ale to jako ciekawostke traktuje;-) .Pzdr
 

Roy1994

New member
Kupiliem denona 4100 czekam az przyjdzie. Mysle teraz o wzmaku jakims zeby robil jako konc mocy. Co mysl7cie o pm15s1 marantza. Kolumny MA 10 silver sa mocne bo 250W 4ohmowe. Mp15s1 w 4ohmach daje 2×140W.
Dzieki
 
Do góry