Dobra karta do Panasonica SD900

colgi

New member
Czesc,
mam zamiar w najblizszym czasie zakupic kamere i po przejrzeniu forum wybor padl na Panasonica SD900 :)

I teraz pojawia sie dodatkowe pytanie: jaka karte dokupic do tego cacka? Przejrzalem instrukcje obslugi i podane tam przyblizone czasy nagrywan dla kart o roznych pojemnosciach i wydaje mi sie, ze zdecyduje sie na 32 GB.

Wybiore raczej Sandiska, bo nigdy sie na nim nie zawiodlem...

Znalazlem takie karty:

1/ Extreme 30 Mb/s

2/ Extreme pro 45 Mb/s

3/ Extreme pro 95 Mb/s


Nie wiem, czy ta ostania to nie bedzie zbedny wydatek...czy rzeczywiscie potrzebna jest az tak duza predkosc zapisu (czy w trakcie nagrywania bedzie zauwazalna roznica pomiedzy 45 Mb/s a 95 Mb/s) ? A moze lepiej zdecydowac sie na 2 x 16 gb ?


Dzieki za wszelka pomoc!

PS: niestety nie moge podac linkow do tych kart (automatyczna blokada w przypadku <5 postow) :)
 

colgi

New member
Ok, teraz juz moge podac linki wiec:

1/ Extreme 30 Mb/s
Extreme HD Video SDHC 32GB | Multimedia | Karty pamięci / flash | KURTMEDIA.PL - Twój Sklep Internetowy - IT RTV FOTO GPS

2/ Extreme pro 45 Mb/s
SANDISK SDHC 32 GB EXTREME PRO 45MB/S - Cyfrowe.pl

3/ Extreme pro 95 Mb/s
Aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, projektory, akcesoria fotograficzne - Sklep internetowy Cyfrowe.pl

Nie sugerujcie sie podanymi w linkach cenami (wybralem pierwszy lepszy sklep, ktory sie wyswietlil) poniewaz sprzet bede kupowal za granica.
 

fransua

New member
Ta pierwsza w zupełności wystarczy. Bitrate w tej kamerze nie jest jakiś wyśrubowany by używać szybszych :smile: Jedna mała uwaga. Na przyszłość używaj prawidłowych określeń B / b bo ma to znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

colgi

New member
Tak tez myslalem, zdecyduje sie chyba na ta 45 MB/s poniewaz roznica w cenie miedzy nia a modelem z pkt. 1/ jest niewielka...

Zastanawiam sie tylko, czy nie lepiej jest kupic 2 karty po 16 GB ... Jak myslicie, co bedzie wygodniejsze ?
 

fransua

New member
Lepiej dwie ale w konfiguracji 2x 32GB. Jedna 32 to dla mnie mało :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

colgi

New member
Hehe, no tak tez mozna :)

Biore 1 x 32 GB (najwyzej pozniej, jak mi sie spodoba zabawa kamera, to dokupie cos wiecej...).

Pozdrawiam!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
W instrukcji jest nawet opisane jaką kartę wybrać.
Zostaje też zgrywanie karty do kompa.
Trzeba uważać też na karty bo dużo jest podrób!
 

daves

New member
Colgi: Możesz opisać swoje wrażenia z zabawy tą kamerą - sam się zastanawiam nad jej kupnem więc chętnie przeczytam jak wrażenia.
 
Do góry