Dobra kamera HD do 3000zł

Thomas_93

New member
Witam,
Chciałbym kupić w miarę dobrą kamerę HD w granicach gdzieś do 3000zł (może być niewiele więcej), jednak jestem początkujący i nie znam się na tym za bardzo :(

Najważniejsze cechy kamery:
- filmy HD (oczywiście dobrej jakości)
- nagrywanie w różnym oświetleniu: zarówno przy silnym świetle jak i w nocy
- stabilizator optyczny
- możliwość robienia dobrych zdjęć
- możliwość zamontowania na statywie (ale to chyba każda kamera ma?)
- jeśli chodzi o zasilanie - najlepiej akumulator o dużej pojemności - jakoś nie mam przekonania do tych akumulatorków AA
- dysk twardy pozwalający nagrać kilka godzin filmu i/lub karty pamięci

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za porady
pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,
Chciałbym kupić w miarę dobrą kamerę HD w granicach gdzieś do 3000zł (może być niewiele więcej), jednak jestem początkujący i nie znam się na tym za bardzo :(

Najważniejsze cechy kamery:
- filmy HD (oczywiście dobrej jakości)

idż na skapiec.pl wybierz kamery
zaznacz Sony, HD, cena 2500-4000 i sam zobacz co jest dla Ciebie.

Kamery cyfrowe Sony HD od 2500 do 4000 cena - Porównanie cen w sklepach

Ja bym kupił 550-tke ale kosztuje prawie równo 4000. Posługuję sie taką i jest rewelacyjna. Może dozbieraj przez miesiąc dwa. Do wakacji jeszcze pare miesiecy Ci zostało.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Witam,
Chciałbym kupić w miarę dobrą kamerę HD w granicach gdzieś do 3000zł (może być niewiele więcej), jednak jestem początkujący i nie znam się na tym za bardzo :(

Najważniejsze cechy kamery:
- filmy HD (oczywiście dobrej jakości)
- nagrywanie w różnym oświetleniu: zarówno przy silnym świetle jak i w nocy
- stabilizator optyczny
- możliwość robienia dobrych zdjęć
- możliwość zamontowania na statywie (ale to chyba każda kamera ma?)
- jeśli chodzi o zasilanie - najlepiej akumulator o dużej pojemności - jakoś nie mam przekonania do tych akumulatorków AA
- dysk twardy pozwalający nagrać kilka godzin filmu i/lub karty pamięci

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za porady
pozdrawiam

Przede wszystkim nie kupisz "dobrej" kamery z "dobrym" aparatem foto. Uważam, że aparat do 300 zł zrobi lepsze zdjęcia fullHD niż najlepsza kamera fullHD. Ale, jeśli koniecznie chcesz połączyć te funkcje to tylko SONY!!! Nie daj się zwieźć amatorom Panasonica, czy JVC. Np. Panasonic oferuje 1080p nikomu do niczego nie potrzebne, bez możliwości obróbki itd. itp. a jakość IDENTYCZNA w odbiorze jak 1080i. Nie powiem nic złego na temat aparatów Panasonica bo wg mnie mają berdziej naturalnie odzwierciedlone fotki niż aparaty Sony - empirycznie sprawdzałem.
Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest kamera Sony i aparat Panasonica. Taki mam zestaw i na prawdę wszystko jest ok. Mam już ten sprzęt kilka lat, ale nigdy mnie nie zawiódł. Kamera to Sony HDR-SR 12E, a aparat to Panasonic DMC-FT1 - mały obiektyw, ale zdjęcia w plenerze robi po prostu doskonałe!!! - a o to chodzi na letnich, czy zimowych wakacjach.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kamery robia fatalne zdjecia i tyle, jedno wielkie dno i kpina producentow
poczeja do marca, ale zrobi zapas gotowki
 

Thomas_93

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Poczytałem opisy kilku kamer, obejrzałem trochę sampli z nich i spodobała mi się kamera Canon Legria HF S200 - m.in ze względu na dobrą jakość nagrań nocą, duży wyświetlacz i szeroki zakres ręcznych regulacji. Co o niej sądzicie? Warto kupić?

@Seba_Fan
Dlaczego do marca? Mają wyjść jakieś nowe modele?
 

Marek.x

Member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Poczytałem opisy kilku kamer, obejrzałem trochę sampli z nich i spodobała mi się kamera Canon Legria HF S200 - m.in ze względu na dobrą jakość nagrań nocą, duży wyświetlacz i szeroki zakres ręcznych regulacji. Co o niej sądzicie? Warto kupić?

@Seba_Fan
Dlaczego do marca? Mają wyjść jakieś nowe modele?

Sony,Panasonic,JVC wypuściły nowe serie kamer,które prawdopodobnie zawitają do sklepów
wiosną.
Co do canona hf s200 sampli nocnych z tej kamery nie widziałem,zastanawiająca jest w niej spora
jak na kamerę amatorską matryca 1/2,6 cala, na minus ogniskowa tylko od 43,5mm
Kamera warta kupna.
Nie wiem skąd brałeś sample? jeśli z youtube to porażka bo większość (jak nie wszystkie)
to pliki po konwersji-bardzo mylące.Nie ma jak sampel prosto z kamery.
Jeśli priorytetem dla Ciebie jest jakość w dzień to najlepszym wyborem jest panasonic sd707
ma tryby manualne,wizjer,wejścia na mikrofon,słuchawki.
Wpływ na odbiór na też jakość i wielkość tv,czym większy tym bardziej widać niedoskonałości obrazu,
zwłaszcza na lcd.Jeśli masz możliwość najlepiej sprawdź sample na swoim tv!
Pozdrawiam
ps.preferuję kamery na karty sd,kamery z dyskiem są sporo droższe (za dołożoną kasę można kupić lepszy model) np sony xr155-dysk,sony cx305-karta
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Poczytałem opisy kilku kamer, obejrzałem trochę sampli z nich i spodobała mi się kamera Canon Legria HF S200 - m.in ze względu na dobrą jakość nagrań nocą, duży wyświetlacz i szeroki zakres ręcznych regulacji. Co o niej sądzicie? Warto kupić?

@Seba_Fan
Dlaczego do marca? Mają wyjść jakieś nowe modele?

moze troche sklamalem :(
beda na bank w kwietniu, warto poczekac i zobaczyc, porownac z modelami z 2010, mozna tez dostac dobry upust w salonie, czasy zakupow kamer przez net minely.
Jak mozesz dozbierac kasy i poczekac to tak zrob, przez ten czas przeczytaj forum, jest tu paru dobrych starych kolegow co sie znaja i mieli pare kamer jak ja, unikaj tych pseldo znawcow co kupili jedna kamere, ale zadnej nie maja.
Czekaj


aha ogladaj tylko sample z kamer, unikaj te dziadoskie youtuby itd
 

celvi

Member
.... Nie daj się zwieźć amatorom Panasonica, czy JVC. Np. Panasonic oferuje 1080p nikomu do niczego nie potrzebne, bez możliwości obróbki itd. itp. a jakość IDENTYCZNA w odbiorze jak 1080i......

Witam, bez jakiej mozliwosci obrobki? Jakos z panasa klient przynosi mi od 2 lat materialy i bez problemu je robie w FullHD. Wiec nie za bardzo rozumie o co chodzi :)
Pozdrawiam
 

RaF02

New member
Bież tego Canon Legria HF S200 zapomniałem ci go wcześniej polecić, sam bym go kupił jak bym miał taki wypór jak ty.
 
Do góry