Dobra kamera do 2000 PLN

mobok

New member
Witajcie, jestem nowy na forum. Chcę kupić kamerę do 2000 zł ale kompletnie nie mogę się zdecydować na konkretne modele, wcześniej kamer nie miałem, na cudzych kamerach też nie kamerowałem więc nie mam punktu odniesienia w praktyce. Jedyne co mi pomaga to testy kamer na youtube.
Wstępnie ustaliłem, że będzie to kamera z HDD, chyba że jest duża różnica między HDD a Flash (czyli na karty pamięci?). Jeśli różnica cen jest spora to zdecyduję się na flash, bo raczej długich filmów nagrywał nie będę chyba że są jeszcze jakieś różnice między HDD a Flash poza ceną, wymiarami to piszcie.
Czytałem, że dużo daje system 3ccd, prawda to? Podajcie przykłady filmów z tym systemem i bez i opiszcie ten system 3CCD tak po swojemu.
Nie znam żadnej granicy od jakich parametrów ogniskowej zaczyna się "dobra kamera". Przy modelu Sony HDR XR 155 E jest ogniskowa 2,5 x 62,5. Czytałem, że im mniejsza pierwsza cyfra (2,5) tym lepiej, więc zapytam czy w cenie 2000 zł kupi się kamerę z lepszą ogniskową?
Nie wiem zupełnie co oznaczają np. 1 luks, 2, 3 - tzn. wiem ogólnie co to za wartość ale nie wiem co oznaczają poszczególne, wiem tylko że 0 lux - nagrywanie przy całkowitej ciemności, a reszta? "Doedukujcie" mnie. No i tak, chciałbym żeby kamera nagrywała w jakości FullHD. Jest wybór w formacie zapisu filmu w tej cenie? Bo z tego co widzę to chyba tylko MPEG2. Jaki format najlepszy w tej cenie?
No i nie wiem od jakiego przedziału mln pikseli zaczyna się szeroko pojęta "dobra kamera". We wspomnianym przeze mnie modelu HDR XR 155 E jest 4,3 mln pikseli. Chciałbym żeby ta kamera pozwoliła mi na rozwijanie się. Może do niej dokupię fish eye, więc dobrze żeby oferowała taką możliwość. Fajnie żeby była dobra jakość dźwięku. Oto rzeczy do których będzie potrzebna kamerka, podam przykłady nagrań (wpiszcie na youtube - bo nie moge dodac linków):

Elias Assmuth at the Harric's...part 2

(dobra jakość i slo mo)


oraz być może:

Rob Gonzalez - Give Me My Money Chico - LRG


i głównie zastosowanie domowe, jakaś komunia - kościół (jest dość ciemnawo), wesele, jakieś okoliczności takie.
Podajcie przykłady z uzasadnieniem czemu akurat taka a nie inna.
Pisałem to jedną ręką (druga kontuzjowana) - doceńcie to, proszę o dokładne, wyczerpujące odpowiedzi. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 

marder

Member
Podajcie przykłady z uzasadnieniem czemu akurat taka a nie inna.
Pisałem to jedną ręką (druga kontuzjowana) - doceńcie to, proszę o dokładne, wyczerpujące odpowiedzi. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Dobre! Jesteś może nauczycielem? Bo zwracasz się do forumowiczów, jak do uczniaków. Ale ok, doceniam Twój wysiłek pisania jedną ręką. Informacje o znaczeniu poszczególnych parametrów kamery znajdziesz bez trudu, sampli z kamer też jest na youtube czy vimeo mnóstwo. Zapomnij o ccd i mpeg2, mamy 2011 r. i celuj w kamerę hd z matrycą cmos. Do 2 tys. zł polecam Panasa sd90 (na kartę). Kamery z hdd są zwykle droższe, a nie oferują nic poza pojemniejszym nośnikiem, taniej kupić jedną czy dwie karty.
 

Przemek_PC

New member
Ktoś tu ci kit wciska. CMOS lepszy od CCD? Że tańszy w produkcji i dlatego producenci postawili na tą technologię to rozumiem ale zapominać o CCD? Bzdura, są zastosowania gdzie CMOS daje paskudny obraz ze względu na zjawisko Rolling Shutter oraz wrażliwość na wstrząsy.
 

fransua

New member
Dokładnie Przemek_PC. Historia lubi się powtarzać tak jak było kiedyś CRT>LCD. Oczywiście postęp z czasem zatrze różnice. Do poczytanie dla niedowiarków KLIK
 
Do góry