dobra 40 calówka 3d do grania min 100 hz

Noxu123

New member
witam,

móglbym prosić was o pomoc,poniwaz im dłużej czytam forum tym jestem w głębszej xxxxxxxxxxxxx
Potrzebuje Tv do małego pokoju,3m od Tv,w pokoju rolety,Tv byłby używany od 18-23,70%filmy-30% gry.
będę wdzięczny za info bo jestem zdesperowany już żeby pograc na czymś fajnym :)
kwota którą dysponuje to max 2500 zł

najważniejsze aby obraz był żyleta,i żeby elegancko sie grało w 3d i nie tylko i bez przesadnego Input Lag.

ps.nie interesuje mnie wifi,skype i inne takie gadżety:)




 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba 40TL933 (input lag w normie, dobra jakość obrazu)
Philips 42PFL4007 (zerowy input lag, jakość obrazu średnia)
Philips 40PFL5007 (input lag w normie, dobra jakość obrazu)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pozwolę sobie zacytować z testu kikiego :p
Są dobrze wykonane i bez problemu kontaktują się z telewizorem.
Okulary są wygodne.
Tym razem możesz oglądać również na leżąco.
Seria TL838 to naprawdę dobra jakość obrazów 3D w pełnej rozdzielczości HD nawet z bliskiej , albo szczególnie z bliskiej odległości. Zastosowanie technologii obrazu Active Shutter 3D gwarantuje extra wrażenia kina trójwymiarowego we własnym salonie.
Obejrzałem kilka fragmentów różnych filmów ( z bliska) i chociaż nie jestem fanem obecnego systemu 3D to byłe spoko zadowolony z jakości która w tej klasie cenowej z całą pewnością
 

afo

New member
Mam nadzieję, że autor nie obrazi się za podpięcie pod temat, ale mam podobne wymagania co autor i też czytam każdego wieczoru forum wyłapując ciekawe modele, ale już mnie głowa od tego boli :)

Kiki doradził niedawno moim rodzicom Panasonica E5E (dziękuję, są baardzo zadowoleni), natomiast ja szukam czegoś dla siebie, ale w głównej mierze do gier i filmów HD. Myślę tak 70% gry, 20-25% filmy HD (dobrze jak by TV potrafił je sensownie czytać z nośników pen/hdd), 5-10% telewizja (naziemna/UPC). Na pewno zbędne będzie mi 3D, chociaż parę tych gier 3D PS3 ma, więc jako opcja może być, ale nie będę do tego specjalnie dopłacał. Granie/oglądanie głównie wieczorami (godz.17-24), stąd też nasłonecznieniem bym się specjalnie nie przejmował.

Teraz tak. Na pewno nie chce Philipsa, tak po prostu, nawet mimo zerowego input laga w serii 4007. Nie wiem jak z Toshiba i tym "defektem" czarnego paska na ekranie. Skupiam się głównie na Pansonicu, Toshibie, Sharpie, może jeszcze Sony? Kwota tak maks 2500, aczkolwiek bardzo bym się ucieszył, jeśli udało by się zamknąć w 2200 :)

Kiki poleca Sharpa LE630, Karpaj gdzieś widziałem LE730, a także Toshibe TL933 i tańszą RL933. Z Panasonicow tylko zapewne E5E i ET5E? (nie mogę spr. jak gra na E5E rodziców konsola, gdyż mieszkam daleko od domu). Z Sony zapewne będą problemy z odczytem filmów?
Doradzicie coś Panowie? Czym się głównie różni Sharp 630 od 730, a także czy warto brać TL933 (szara ramka mnie lekko irytuję hehe), czy można zostać przy RL933 no i co z tym Panasoniciem? Mam cholerny dylemat, a chce kupić coś dobrego i solidnego, głównie właśnie do gier, input lag jak najmniejszy :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pamietaj o zarejestrowaniu telewizora na stronie toshiby, aby uzyskać gwarancję zero problemu na 1rok :)
Trochę się więcej różnią, bo w Philipsie masz wi-fi i trochę więcej funkcji internetowych, a w Toshibie lepszy procesor graficzny, większą paletę barw i większy kontrast. 5007 nie masz też 3D.

edit :

Afo, jeśli głównie do gier na xbox, to u mnie w domu toshiba 32tl933 się świetnie sprawuje przy komputerze siostry. Ma co prawda widoczne opóźnienie ekranu, na trybie do gier to jest 50ms, ale u konkurencji rzadko kiedy jest lepiej w tej cenie :p
Sharpa ani Panasonica niestety nigdy nie testowałem przy konsoli / pc, więc mogę opierać się tylko na tym co wiem od np. klientów. a oni do gier najbardziej cenili sobie modele Sonego - HX720, HX750 i EX650. Ale dwa pierwsze to niestety trochę zbyt wysoka półka cenowa, więc ew. zainteresuj się trzecim.
 
Ostatnia edycja:

Noxu123

New member
Karapj przed chwilą sie przestraszyłem...czyli ten Tivik nie ma prawdziwego 100 hz tylko jakby 50hz dociągane do 100hz...jest to mega istotne dla mnie bo jak widzę u kolegi jego lcd na 50 hz to mi się rzygać chce..... podpowiesz ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba ma 100hz z matrycy (dodatkowa klatka pośrednia).
Ale podłączając do komputera i tak nie będziesz z tego korzystać, bo zwiększasz wtedy opóźnienie matrycy. Ustawiając tryb do gier wyłączasz właściwie wszystko dodatki, a procesor tylko i wyłącznie wyświetla obraz, bo z konsoli / pc zazwyczaj dostajesz sygnał świetnej jakości.
 

Noxu123

New member
okej dziękówa.ide dziś go odebrać.mam po podłączeniu coś ustawiać ? aktualizować ? itd a i pytanko po ile najtańsze oksy do tego tivika ?
 

afo

New member
(...)Afo, jeśli głównie do gier na xbox, to u mnie w domu toshiba 32tl933 się świetnie sprawuje przy komputerze siostry. Ma co prawda widoczne opóźnienie ekranu, na trybie do gier to jest 50ms, ale u konkurencji rzadko kiedy jest lepiej w tej cenie :p
Sharpa ani Panasonica niestety nigdy nie testowałem przy konsoli / pc, więc mogę opierać się tylko na tym co wiem od np. klientów. a oni do gier najbardziej cenili sobie modele Sonego - HX720, HX750 i EX650. Ale dwa pierwsze to niestety trochę zbyt wysoka półka cenowa, więc ew. zainteresuj się trzecim.

Karpaj, a możesz mi powiedzieć, czym objawia się to "widoczne opóźnienie"? Tzn. w sensie w co grają domownicy (wyścigi, strzelanki, sportowe) i jak to się objawia w tym właśnie ogrywanym gatunku gry? Np. w Guitar Hero było tak, że naciskałeś guzik, a tam fail na ekranie, bo opóźnienie, w strzelankach dostałeś kulkę mimo iż nacisnąłeś spust? Chciał bym wiedzieć, jak to rozumieć, gdyż powyższe (d)efekty by mnie nieźle zdenerwowały :)

Muszę więc poszukać informacji o Panasonicu i Sharpie i graniu. Sharpa jakiegoś ma kiki, może mi powie jak u niego gry wyglądają, bo wydaje mi się że też jest graczem :) No i zostaje ten Sony EX650, zaraz o nim poczytam.

Dziękuję za pomoc. Idę męczyć się dalej ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Karpaj, a możesz mi powiedzieć, czym objawia się to "widoczne opóźnienie"? Tzn. w sensie w co grają domownicy (wyścigi, strzelanki, sportowe) i jak to się objawia w tym właśnie ogrywanym gatunku gry? Np. w Guitar Hero było tak, że naciskałeś guzik, a tam fail na ekranie, bo opóźnienie, w strzelankach dostałeś kulkę mimo iż nacisnąłeś spust? Chciał bym wiedzieć, jak to rozumieć, gdyż powyższe (d)efekty by mnie nieźle zdenerwowały :)

Muszę więc poszukać informacji o Panasonicu i Sharpie i graniu. Sharpa jakiegoś ma kiki, może mi powie jak u niego gry wyglądają, bo wydaje mi się że też jest graczem :) No i zostaje ten Sony EX650, zaraz o nim poczytam.

Dziękuję za pomoc. Idę męczyć się dalej ;)

Widoczne opóźnienie przy np. ruchu myszką - widać te 0.5sekundy czasu reakcji. Ale przy grach - wszystko jest płynne :) Nawet na multi.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja dzisiaj kupilem philipsa pfl5507k i wlaczylem MW3 na X360. Input lag nie odczuwalny i to w trybie osobistym a w trybie gra pewnie jest jeszcze lepiej.
 
Do góry