Dobor zestawu kolumn do Denona AVR 1912

berni07

New member
Witam,

do wymienionego w temacie Denona AVR 1912, chcialbym kupic zestaw kolumn, ktory naglosnilby odpowiednio salon 45m^2.

Budzet do 3000zl. Zestaw 5.1. Zastosowanie: filmy 60%, muzyka: 40%.

Myslalem o zestawie Harman Kardon HKTS 60BQ, ale nie wiem czy dadza rade na takim duzym salonie.

Filmy bede ogladal na plazmie 60 cali z odleglosci okolo 3,5 metra, chcialbym jeszcze, aby sprzet gral przyzwoicie od czasu do czasu na domowkach dla kilkunastu ludzi(nie chodzi o masowe imprezy, raczej przygrywanie do piwka, z mozliwoscia troche glosniejszego slychania muzyki) ale tez, aby mozna bylo przyjemnie w samotnosci posluchac muzyki od rocka po elektroniczne brzemienia.
Nie wiem jak sprecyzowac moje wymagania inaczej, bo dopiero zaczynam przygode z kinem domowym, ale rowniez w miare nadajacym sie do odtwarzania muzyki.

Prosze o opinie.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do filmów zdecydowanie da radę. A jeśli muzyka do imprez - możesz spokojnie sięgać po HKTS 60
 

berni07

New member
ok, dzieki za pomoc,

jeszcze jedno pytanko, czy pod ten amplituner mozna podlaczyc sub pasywny?
i czy te kolumny maja suba pasywnego czy aktywnego?

pozdrawiam
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Aktywnego, aktualnie w w KD standardem są wyłącznie aktywne suby :>

Nie wolisz do tak dużego pomieszczenia jednak jakichś normalnych dużych "drewnianych" kolumn ?
 

berni07

New member
ale czy sa jakies "drewniaki" na ktorych mozna przyzwoicie ogladac filmy? poza tym co z glosnikami otoczenia? i bez suba to by sie dalo?

wybaczcie brak wiedzy w temacie, jak pisalem, dopiero raczkuje jesli chodzi o sprzet grajacy i kino domowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bagiennik

New member
Bez reklam
Właśnie dopiero na większych głośnikach przyzwoicie by się oglądało.
W Budżecie 3000zł będzie duży wybór zestawów 5.0 czy nawet 5.1.
Obczaj dział forum "Kolumny" ;>
 
Do góry