Dobór subwoofera

stecko21

New member
pkomp

Po 1 : Sub Rel to nie bas refleks tylko OBUDOWA CLOSED i do tego DF.
Po 2 : Miałem velodyna cht 15 i wiem jaka jest roznica jakosci basu...
Po 3 : Nie porównuj jakiegoś taniego zestawu Jbl'a za tysiac złotych(5 głosnikow za 1 tys zl ... bez komentarza ) do Rel'a. Jbl to mozesz sobie do auta dresiarza wcisnac zeby robił mu masaz pleców a nie gral...:)
Po 4 : Moj rel gra w 18m2 i glosnosc jest ustawiona ledwo na 4/10 wiec zapasu mocy jeszcze ma . Ciezty jest na ok 50hz.

Każdy ma swoje zdanie i tyle. Miałem duzo wiekszy sub i z niego swiadomie zrezygnowałem. Byl to przerost formy nad trescia. Akurat najwiekszy sub nie znaczy najlepszy. Wszystko zalezy od pokoju i akustyki...

pozdr
 
Ostatnia edycja:

stecko21

New member
Przepraszam zestaw JBl który kolega porównywał do Rel'a składa sie w sumie z 6 głośników za 1 tyś zł czyli za sztuke ponizej 200zł ... Toż to przeciez kartony i wysyłka chyba wiecej kosztuja...
 

Cyborg65

New member
Witam

Jakoś tak sobie nie mogę wyobrazić głębokiego pięknego basu z głośniczka 8"
Ale popracuje nad wyobrażnią
Jaki to Rel zaprzecza wszelkim prawą fizyki i logiki jeśli nie jest tajemnicą.
P:lol:zdrawiam
 

pkomp

New member
kolego weź nie czaruj o basie z 8 cali xxxxxxxxxxxxxxx- to że ci się fala wzbudza na częstotliwości tego suba to tylko się cieszyć bo inaczej basu byś nie miał - 8 cali to mój bas w odsłuchu
na 8 calach testowałem tannoy ts8 - mozna to tylko wziąć i walnąć o ściane bo do niczego się nie nadaje

nie śmiej się z tych jbl - za tą kasę dają radę I SA MAŁE - do kina jak znalazł - do stereo mam sprzęt z jajami a nie jakieś marne KD - o porównaniu do ceny nawet nie wspomnę xxxxxxxxxxxxxxxx

8 cali na 18 metrach...ja mam 12 na 11 więc możesz xxxxxxxxxxxxxxxx(studyjny subwoofer nie jakiś tam rel)
pokaż mi 30 Hz na tym subiczku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Toomcat

New member
Przykleję sie do tematu, jeśli można. Potrzebuję dołożyć subwooferek do zestawu z mojego podpisu.
pokój 23m (dosyć zastawiony)+ zapas mocy na dodatkowe 10m w niedalekiej przyszłości jeśli nie pociągnie to za sobą dużych kosztów.
do czego: 80% KD
mieszkam w bloku ,ale już nie długo.
Mam właśnie jakieś pieniądze w ręku i wiem ,że jeśli nie teraz to nie szybko kupię :).
Szukam i czytam od kilku dni, ale z braku czasu, podejrzewam,że nie dam rady odsłuchać więcej niż dwóch.
Proszę o podpowiedź coby zawężyć grono podejrzanych i o to aby był to zakup możliwie jak najbarzdziej ekonomiczny w stosunku do jakości.
 

Toomcat

New member
no właśnie chodzi o to , że najpierw chciałbym poznać wasze typy, a nie zaczynać od kwoty. nie mam pojęcia czy można wybrać coś za 1,5 tyś. do mojego zestawu.
Ogólnie ucieszyłbym się :), ale chciałbym być możliwie jak najbardziej zadowolony z zakupu i zawsze wolę dołożyć. Czyli bez szaleństw
 

stecko21

New member
kolego weź nie czaruj o basie z 8 cali xxxxxxxxxxxxxxx- to że ci się fala wzbudza na częstotliwości tego suba to tylko się cieszyć bo inaczej basu byś nie miał - 8 cali to mój bas w odsłuchu
na 8 calach testowałem tannoy ts8 - mozna to tylko wziąć i walnąć o ściane bo do niczego się nie nadaje

nie śmiej się z tych jbl - za tą kasę dają radę I SA MAŁE - do kina jak znalazł - do stereo mam sprzęt z jajami a nie jakieś marne KD - o porównaniu do ceny nawet nie wspomnę xxxxxxxxxxxxxxxx

8 cali na 18 metrach...ja mam 12 na 11 więc możesz xxxxxxxxxxxxxxxx(studyjny subwoofer nie jakiś tam rel)
pokaż mi 30 Hz na tym subiczku

Witaj

spokojnie nie denewuj sie. Widze ze upierasz sie przy swoim. Nie mamy o czym dyskutowac skoro ty nawet na oczy nie widziales tego suba nie mowiac juz o odsluchu. Dla Ciebie rel" to jakis tam sub" a chwalisz plastikowego suba z zestawu KD za tysiac zlotych.... Musisz sie wiecej osluchac sprzetu a nie badziewia ze sklepu dla idiotow. Pochwal sie jaki to studyjny subwoofer posiadasz. Tylko nie kopiuj mi linkow z google ;-) Jak ty mozesz sluchac muzy na takim duzym subie w 11 m2? U mnie basu jest az za duzo na 8" . Chyba ze walenie i trzesace sie okna nazywasz sluchaniem muzyki... Sub ma zgrac sie z kolumnami a nie tylko grac na 30hz i tyle. Moj jest ciety na 50hz i jest idealnie. Wyzej juz kolumny przejmuja zabawe. Nie widze sensu dalszej rozmowy dopoki Ty nie uslyszysz mojego zestawu a Ja twojego.
 

piotr818

New member
Bez reklam
I własnie REL Q150 lub T5 bedzie bardzo dobrym wyborem. Jeśli szukasz suba do muzy powinien mieć obudowę zamkniętą jesli do KD to z otworem stratnym. W subie do muzy ważna jest wartość tzw. fali stojacej od niej zalęży (i oczywiście od odciecia regulowanego) czy "przesłoni" kolumny frontowe dźwiękiem niskotonowym. Wielkość głośnika ma znaczenie w projektowaniu obudowy, przykładowy REL ma głośnik niewielkich rozmiarów ale dodatkowo wiele konstrukcji REL'A posiada głośnik z tzw. membraną bierną którego nie widać.
A do "pkomp" młego dudnienia w 11 metrach.
 

Cyborg65

New member
Witam

Jedno pytanie bo tak czytam i nie wieżę co czytam.
Rozpatrujecie to w kategoriach taki wystarczy, dudnienie na 10m itp bzdury.
W takich kategoriach to "wystarczy" sub za 100zł z 6" głośnikiem basu będziesz miał dużo i na 5" głośniku jak go przesterujesz.Porozmawiajmy o jakości basu,
Jak ten bas schodzi, i jak gra
Najważniejsze w maluchach czy nisko nie ma tendencji do buczenia bo tu jak nisko zejdzie rozmowa to bezsens.
Znaczy uściślając nisko to zejdzie każdy głośnik tylko czy go usłyszysz i czy jak go nawet usłyszysz to zniekształcenia są na dopuszczalnym poziomie. Nie po to producenci podają dolne pasmo przenoszenia przy -3db od osi z uwzględnieniem zniekształceń THD na podanym poziomie żeby ktoś pisał że tak nie jest .Jeśli by tak nie było
To by większość subów dostali z powrotem, jako towar niezgodny z opisem producenta. Przynajmniej ja o takich wypadkach nie słyszałem.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

stecko21

New member
Nie. My staramy sie wytłumaczyc forumowiczowi pkomp ze nie kazdy subwoofer ponizej 10'' to syf i nadajacy sie ''tylko do rzucenia o sciane'' jak to pisze pkomp. Wazne jest pomieszczenie w jakim bedzie grał. Jezeli ktos ma tylko 16m2 to nie bedzie kupowal 15'' bo mu sciany rozniesie itp. Kolega ma ''studyjny'' subwoofer:) 12'' w 11m2 i gra mu to super... :) Jakos tego nie widze. Ale mniejsza o to . Kazdy ma swoj swiat:)

Wg instrukcji te malenstwo rel potrafi niby zejsc do 23Hz przy -6db czyli calkiem nisko choc te 6db to juz jednak duzo.

A np JBL es250 na 12'' ma pasmo od 25Hz ... choc nie jest dokładnie napisane przy jakies stracie. Takze 8'' nie wypada tak zle :)
 

Cyborg65

New member
Witam

Jak się łatwo domyślić nie jestem niczyim adwokatem i nikogo nie bronie tak jak staram się nikogo nie atakować.
Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czy wielkość pokoju ma wpływ na jakość
(powtarzam jakość) dźwięku tylko ze względu na to czy znajdują się w pomieszczeniu 10m*2 czy 20m*2 .
A prościej czy klip f1 który jest kiblem do *2 zagra pięknie w kiblu 2m*2.
I czy zbieżność kibel-kibel ma tu jakiekolwiek znaczenie.
Oczywiście analogie przeniosłem na kolumny tylko w przypadku suba będzie dokładnie to samo.
I -6db przy jakim zniekształcaniu THD
Wiesz chodzi o wychwycenie pewnych zasad podawania danych.
Jeśli to nie problem
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

stecko21

New member
Witaj

Niestety THD nie jest wyszczególnione w instrukcji. JBL nawet nie podaje przy 25hz ile ma ''minusów'' :) wiec tez nie ma czym sie chwalic. Ale chodzi o to ze taki mały tez potrafi zejsc:) Wiem ze sam metraż to nie wszystko. Akustyka jest rowniez ważna. Moze akurat u mnie nie jest najgorzej skoro naprawde 8'' mi wystarcza do przyjemnego odsłuchu. I nie zmienie na nic wiekszego dopóki nie przeprowadze sie na cos grubo ponad 20m2.
 

kofek

New member
Podepnę się do tematu.

Posiadam onkyo 807, MA BX6. Przygotowuje się do zakupu wzmacniacza oraz suba. Sub ma służyć muzyka 40%/30% filmy / 30 % gry. Co najlepiej wybrać do 2k ? Muzyka raczej cieżka, głównie rock i metal. Pomieszczenie ok 20m2.

Może jeszcze doradzicie wzmacniacz ?

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uff .
To będzie dobry zestaw:
Advance Acoustic MAP 105
Arcam A18
CA Azur 650
Harman HK980
Marantz PM 6003
Pioneer aaMK2

SUB Rel T3
 
Do góry