Dobór sprzętu do mojego pomieszczenia

StryjO

New member
Witajcie
Wprawdzie jestem na liście nowy, ale zakładam nowy wątek wiadomie ponieważ dotyczy mojego konkretnie przypadku :)

Szerokość to 350cm, pow. całkowita razem z kuchnią ok. 48m2.

Planuję tam wstawić następujący zestaw:
- telewizor LCD Sony 40X3500
- Harman Kardon AVR 247
- zestaw JBL Northbridge Cinepack
- PS3 - jako konsola i źródło BlueRay
- Mac Mini jako centrum multimedialne
- nagrywarka DVD i odtwarzacz Panasonic DHR-EH55
- najprawdodpodobniej N lub ew. Cyfra HD

Sofa będzie stała blisko ściany, tak więc kombinuję, aby surroundy powiesić na ścianie na wys. ok. 110cm a sub między ścianą a lewym brzegiem sofy.

Słucham 70% muzyka/20%filmy/10% konsola.
Moje preferencje muzyczne to Prodigy/Chemical Brothers/Basement Jaxx/Goldie/Rap/Jean Michel Jarre/J.S. Bach/Muzyka organowa :)

Tak więc dużo basu, ale oby był dobrze kontrolowany, średnica i wysokie muszą też być czyste.

Rozumiem, że trudno to pogodzić, ale z jedym się już oswoiłem - nie mogę mieć sprzętu audiofilskiego - (miałem okazję słuchać mojej muzyki na elektrostatach Martin Logan i wzmacniaczu lampowym) i muszę przyznać, że tak dobrych wysokich tonów nie słyszałem, ale z drugiej strony zestaw ten obnażył wszelkie niedoskonałości nagrań, sampli, masteringu etc. Tak więc zestaw musi mieć wykop ale kontrolowany. Myślę, że przy tak dużej liczbie głośników w E80 da się to osiągnąć :)

Proszę więc o sugestie - czy zestaw jest dobrze dobrany do pomieszczenia (rozumiem, że pewnym problemem jest otwarcie pomieszczenia na prawą stronę i stosunkowo nieduża odległość sofy od ścian) i czy spełni moje wymagania :)

Pozdrawiam

Wojtek
 

Attachments

  • Uklad_pokoju2.jpg
    Uklad_pokoju2.jpg
    57,4 KB · Wyś: 652

radzique

New member
Najważniejsze, że sofa jest skórzana. To bardzo poprawi odbiór ;)

Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać jak zobaczyłęm rysunek :)
 

StryjO

New member
Nagrywarka

Witajcie

Nagrywarka to jest DHR-E55 bez HDMI niestety - mam ją od jakiegoś roku.

A jeśli chodzi o skórzane sofy to nie chodziło o chwalenie się tylko określenie materiału, gdyż ma on tłumienność inną niż na przykład sofa z materiału, albo sofa w plastikowym pokrowcu:)
 

RobertG

New member
Jestem włśnie świerzo po odsłuchach - dokonywałem wyboru zestawu głosników.Wybierałem pomiedzy JBL (E,ES i L) i DALI. Sądzac po muzyce to proponowałbm przesłuchanie dla porówania zestawu Dali Concept 6, a nawet 8 ze wzgledu na duzą ilość basu w tych nagraniach.Miałem taki kupić (6), ale wybrałem..... mieszanke Dali Ikon 6 + Voice 1 z przodu i Concept 1 + SUB tył ( do ew.wymiany na Ikony jak przyjdzie kasa :)
A Blackninja da Ci dobre ceny :)
 
Ostatnia edycja:

StryjO

New member
Update na dzisiaj - czyli koniec kwietnia 2008

Witajcie

Po kilku tygodniach poszukiwań tak wygląda moja lista zakupowa na dzień dzisiejszy:
- odtwarzacz CD/DVD/SA-CD - NAD T535
- amplituner - Cambridge Audio 540R v.3
- fronty - Monitor Audio RS8
- głośnik centralny - Monitor Audio BRLCR
- surroundy - Monitor Audio CPW BR (montowane w ścianie)
- subwoofer - Velodyne CHT-10R
- PS3
- MacMini (już mam :) + klawiatura bluetooth z touchpadem Logitech diNovo Mini
- TV Pioneer 428XD - czekam tylko na ostateczną ofertę od Kikiego

To jednak nie koniec poszukiwań :) Rozważam bowiem:
- zamiast MA RS8 -> MA RS1+sub Velodyne SPL-1000R lub MA GS10 + ten sam sub lub nawet MA RS6 + ten sam sub
- wymianę CA 540R na 640R i inwestycję w MA GS60 ale wtedy mam problem ponieważ nie mam już budżetu na sub do kina domowego (no chyba, że znajdę sub'a do 1000 PLN, ale to pewnie będzie wielkie rozczarowanie przy reszcie systemu) Przy tym wariancie zaczynam również rozważać NAD T755 :)

Do usłyszenia po kolejnych odsłuchach i przeliczaniu budżetu :)))
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy twoim pomieszczeniu i zamiłowaniu do muzyki to jednak stawiam na RA8, coś chyba wspominałeś, że będziesz mógł porównać w domu to ważne.
 

StryjO

New member
StryjO napisał:
Witajcie

Po kilku tygodniach poszukiwań tak wygląda moja lista zakupowa na dzień dzisiejszy:
- odtwarzacz CD/DVD/SA-CD - NAD T535
- amplituner - Cambridge Audio 540R v.3
- fronty - Monitor Audio RS8
- głośnik centralny - Monitor Audio BRLCR
- surroundy - Monitor Audio CPW BR (montowane w ścianie)
- subwoofer - Velodyne CHT-10R
- PS3
- MacMini (już mam :) + klawiatura bluetooth z touchpadem Logitech diNovo Mini
- TV Pioneer 428XD - czekam tylko na ostateczną ofertę od Kikiego

To jednak nie koniec poszukiwań :) Rozważam bowiem:
- zamiast MA RS8 -> MA RS1+sub Velodyne SPL-1000R lub MA GS10 + ten sam sub lub nawet MA RS6 + ten sam sub
- wymianę CA 540R na 640R i inwestycję w MA GS60 ale wtedy mam problem ponieważ nie mam już budżetu na sub do kina domowego (no chyba, że znajdę sub'a do 1000 PLN, ale to pewnie będzie wielkie rozczarowanie przy reszcie systemu) Przy tym wariancie zaczynam również rozważać NAD T755 :)

Do usłyszenia po kolejnych odsłuchach i przeliczaniu budżetu :)))

A jednak mój cały set-up uległ poważnym zmianom. Oto stan na dzisiaj - połowę lipca:
- amp - Arcam AVR 350
- DVD/CD/SACD - Arcam DV139
- fronty - MA GS60
- central - MA GS LCR
- surround - MA Radius 180
- sub - nie ma sub'a :)
 

StryjO

New member
Witajcie

Dosyć długo się nie odzywałem ponieważ dopiero dzisiaj mogę powiedzieć, że setup jest zakończony na 99% :)

Oto na czym się skończyło:

Oddzieliłem Home Theater od stereo ponieważ nawet ampli Arcam i CA nie spełniały moich wymagań i były kompromisem na który nie chciałem się zgodzić (brak HDMI switching, brak dekoderów do HD, średnie stereo etc.)

Tak więc część HT (ta mnie ważna :) to:
- ampli - Denon 2309
- bluray - Panasonic BD35
- SA-CD - Pioneer DV610
- PS3
- centralka - MA RS LCR
- surroundy - MA Radius 180
- sub - Velodyne SPL-R1000
- TV - Pioneer PDP-LX5090
- pilot - Logitech Harmony One
- kable - HDMI od WireWorld (Ultraviolet oraz Chroma), zasilające - Supra na metry z wtykami Furutech), do centralki Kimber 8 TC, do suba RCA Hotline Subsonic

No i najważniejsza część (HT podaje sygnał*do frontów na ten zestaw przez kable RCA Fadel Digilitz)
- wzmacniacz - Roksan Caspian M-1
- CD - Roksan Caspian M-1
- głośniki - MA GS60
- kabel RCA - Straightwire Solo
- kable zasilające - Stratus Chroma5
- kable głośnikowe - WireWorld Oasis

Mam do tego specjalny mebel (specjalny w rozumieniu zrobiony przez zaprzyjaźnionego stolarza a nie stolik audiofilski za 10 tysięcy :)

Nie obyło się bez postawienia frontów na kolcach i granicie (ale jaki bas!!!) oraz zakupu ustrojów akustycznych w firmie Semper - 2 ćwierćwalce + panel z piramidkami 1x2 metry (do pocięcia i wklejenia za kolumnami).

Chciałbym w tym miejscu podziękować firmie Chillout Studio z Krakowa, która umożliwiła mi odsłuchy, doradziła elementy i okablowanie oraz pomogła zainstalować i dostroić system tak abym był zadowolony.

Na koniec kilka wad tego systemu (a jakże - głównie strona HT ale do stereo też mam uwagi, chociaż zupełnie nie związane z jego jakością :)

- Denon ma słaby dźwięk stereo, regulacja tonów jest zakopana głęboko w menu, ale za to ma 4 wejścia HDMI :) - i chociaż system sprawdza się bardzo dobrze przy oglądaniu filmów to już w koncertach wychodzą braki
- odtwarzacz Pana BD35 daje super obraz ale jest strasznie wolny - tak przy uruchamianiu, otwieraniu szuflady jak, odpalaniu płyty no i nawigacji w menu - PS3 jest zdecydowanie lepsze, ale obraz ma gorszy.
- dostrajanie do pomieszczenia przez Audysey dało mierne efekty - musiałem to zrobić ręcznie

- no i uwaga do stereo - system obnaża wszelkie niedoskonałości materiału muzycznego :) - a ponieważ nie ma żadnej regulacji barwy tonu to w drastycznych przypadkach muszę odtwarzać muzykę z DVD/BD przez Denona a wtedy jest jeszcze gorzej.


Podsumowując - jestem bardzo zadowolony - HT od początku miało mniejsze znaczeniel a stereo wymiata przy dobrych płytach. No i wszystkim polecam plazmę Pioneer'a - dobrze nagrane DVD i BluRay wymiatają wszystko co do tej porwy widziałem.

Aha - całość kupiona w lecie 2008 więc udało mi się*to kupić w dołku EUR/GBP/USD - teraz nie byłoby mnie na to stać :)


Pozdrawiam

StryjO napisał:
Witajcie


- wzmacniacz - Roksan Caspian M-1
- CD - Roksan Caspian M-1
- głośniki - MA GS60
- kabel RCA - Straightwire Solo
- kable zasilające - Stratus Chroma5
- kable głośnikowe - WireWorld Oasis
chodzi oczywiście o kable zasilające WireWorld Stratus
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry