Dobór słuchawek do Ampi Denon 1908 max 200zł

materacci

New member
Witam. Wiem że ponownie odświeżam jeden z wielu podobnych wątków ale ale po przeczytaniu ich mam po prostu mętlik w głowie. Wszystkie źródła dźwięku będą przechodzić przez amplituner Denona avr1908 od DVD, PS3aż po BRripy. A czego oczekuje po słuchawkach? Czystego wyrazistego dźwięku dobrego a zarazem nie męczącego basu i w miarę długiego kabla bo odległość do tv mam ok 4 m. Zainteresowały mnie między innymi AKG k514mkII lecz mało informacji można znaleźć na ich temat. Prosił bym o waszą konstruktywną poradę i uzasadnienie waszych wyborów. Pozdrawiam
 

zibciu

Member
Co prawda temat już zamknięty, ale mogę polecić dla czytających coś co się nazywa Superlux HD.
Chińczycy zrobili słuchawki, które mogą konkurować z dużo droższymi firmowymi modelami. Pod wzmacniacz będzie chyba model 681.
Wystarczy zresztą poczytać na forach audiofilskich... ;-)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

zibciu

Member
Oczywiście. To klon BD. Ale mają równie dobre parametry. No i cena. To jest chiński produkt, który z został opisany w EiS pierwotnie jako żart (wyśrubowane parametry). Ale w wyniku testu okazało się że to nie żart. Polecił mi je znajomy realizator dźwięku. Ten model to konstrukcja półotwarta dedykowana pod wzmacniacze. Jest też świetny model 661 (mam go) idealny na miasto ;-)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Tu można znaleźć opinie użytkowników (z opisem "małego" moda poprawiającego jeszcze odsłuch). Stada domorosłych (i nie tylko) audiofili sie wypowiada:
Superlux HD-681 - Testy Słuchawek - Forum.MP3store.pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zibciu

Member
również podobno jeśli nie czujesz różnicy, to po co przepłacać ;) Nie każdy ma w domu oryginalną "Mona Lise" ;)

A tak serio temat był o słuchawkach do 200zł ;) Za oryginalne BD płaci się "trochę więcej"...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po to co i teraz nie ma Oledów :) myślisz, że producenci będą pracować nad technologią a pacany będą to kopiować? :)

Idę o zakład , że JP maja wszystko opracowane :) teraz tylko chcą popatrzyć jak KR się wyłoży na swojej technologii.
 

zibciu

Member
Pytanie tylko czy Koreańce się wyłożą. OLED jest technologią jutra, ale jego produkcja jest również odpowiednio droższa od taniego LCD. To tak jakby mówić, że HTC wypuszczając nowego smartfona chciał zarżnąć Myphone. Starszy Klient który potrzebuje prosty telefon i tak kupi ten drugi albo zwykłą Nokie...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

bartek12

New member
superluxy

witam, potwierdzam jakość superluxów. Ostatnio szukałem słuchawek do zastosowania głównie outdoor, po odsłuchach w saturnie zakupiłem akg 512, jednak po testach w drodze powrotnej (tramwaj, pozniej autobus) wkurzył mnie dziwny szum (jakby szum morza :) ) i wrażenie że obudowa słuchawek wzmacnia niektóre częstotliwości z zewnątrz zamiast je tłumić. I ten bas troche kartonowy. Oddałem je następnego dnia. Na forach natknąłem się na firmę superlux i pozytywne opinie. Postanowiłem je odsłuchać, najbliżej miałem do mp3 store. Po odsłuchach wybór padł na hd661 (głównie ze względu na dobre tłumienie hałasu z zewnątrz i lepszą skuteczność oraz małą impedancję), lepiej od nich zagrały hd660 i hd68x ale raczej nie nadają sie do słuchania poza mieszkaniem.
 
Do góry