Dobór Monitorów -pomocy!

gospelyo

New member
Witam, od razu do rzeczy:

Planuje zakup kina domowego opartego na seri BRONZE BX od Monitor Audio.
Niestety nurtuje mnie jedna myśl czy warto dopłacać 300zł i zamiast monitorów BX 1 kupić BX 2 ?
Czy w kinie domowym opartym na tym systemie i wogole , warto pokusic sie o nieco wieksze monitorki??

Prosze o konkretne odpowiedzi z usasadniemiem co da mi przejscie na wieksze głosniczki... ps prosze o wypowiedzi najlepiej osób które miały ze sprzetem do czynienia

Dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam :)
 

pkomp

New member
to zalezy co chcesz uzyskać - ja bym wziął 4x bx2 centralny i suba i w kinie masakra
w stereo tez da rade o ile ampli ma jaja do podziału pasma(a pewnie większość nie dlatego mam osobne stereo)
 

gospelyo

New member
Tzn może bardziej sprecyzuje. Dokładmie mój zestaw to DENON AVR 2311

i do tego planuje zakup 2x BX 6, CENTRALNY takze od seri BX, suba narazie pomijam ale nie bedzie on z bx.. jest za słaby i ogolnie nie polecany, i właśnie stoje przed wyborem 2 monitorów na tył albo BX 1 alb BX 2 i nie wiem dokładnie czy warto dopłacac za modele wyższe.. zważywszy ze bedzie to hulało przedewszystkim w kinie..... muzyka oczywiscie w stereo z frontów BX 6....

ps. pkomp co masz na myśli mówiąc co chce uzyskąc? ;>

Ludziska wypowiadać sie!!!!!!!! help :)

dzieki z góry za odpowiedzi
 

BD

Member
Bez reklam
postawilem na bx2 i nie zaluje...
co do suba z serii bx to nie rezygnuj, odsluchaj-jestem zaskoczony jego praca w kinie a w stereo pieknie uzupelnia muzyke-wczesniej mialem jbl es250 i naprawde duzej odskoczni nie ma (kino), nie mowiac, ze jbl w stereo polegl...
 
Ostatnia edycja:

gospelyo

New member
postawilem na bx2 i nie zaluje...
co do suba z serii bx to nie rezygnuj, odsluchaj-jestem zaskoczony jego praca w kinie a w stereo pieknie uzupelnia muzyke-wczesniej mialem jbl es250 i naprawde duzej odskoczni nie ma (kino), nie mowiac, ze jbl w stereo polegl...
Narazie włąsnie jestem bardziej przekonany co do BX-2 zawsze to wiekszy głosniczek czyli wiecej potrafi.. tak sądze.. ale moge sie mylić... i nie potrzebnie wydac pieniądze co do kina oczywiscie.

Ps. Własnie kiedys myslałem nad JBL ES 250tką..... ale pewnie jest tak samo przereklamowany jak i cała seria ES...

Jaki sub MONITORA posiadasz.. i jakie odczwasz zasadnicze róznice pomiedzy nim a JBL'em ??
 

Ferrari95

New member
Ja za to wypowiem się, że stojąc przed takim samym dylematem wybrałem mniejsze BR1 zamiast BR2. Uznałem, że kupowanie jako monitory kolumn, które w zestawie do kina są sprzedawane jako fronty mija się z celem, gdyż nigdy (jako monitory) nie wykorzystam ich potencjału.

BR1 jako sourround'y spisują się nadzwyczaj dobrze.

To oczywiście moja subiektywna opinia, ale sądzę, że moje argumenty pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Czy dokonałeś wyboru? Bardzo jestem ciekaw jaka jest różnica w dźwięku pomiędzy bx1 a bxfx...
Ja do zestawu z bx6 i centralem - bx2 w ogóle nie biorę pod uwagę :)
Trochę offtpic, jeśli można... u mnie pozostaje dylemat denon 2311, HK360 czy marantz 5005 do tego zestawu?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Myśle, że możesz to też uzależnic od wielkosci pokoju. Jesli nap. d0 15 m to BX1, jesli do 30 to juz BX2.
BXFX to inna bajka. Musisz się zastanowic czy wolisz miec nakierowane monitorki w strone uszu (BX1, BX2) czy zaufać pomysłodawcom sciennych monitorków efektowych, gdzie jedynie wysokotonówki rozchodzą się w przestrzen (BXFX).
 
Do góry