Dobór kolumn do HK AVR 147

robert1976

New member
Witam wszystkich forumowiczów, mam dylemat z doborem kolumn do kina domowego,oferta na rynku jest tak duza ze trudno sie na cos zdecydowac .
Kazdy sprzedawca poleca inny rodzaj i marke kolumn wiec tym bardziej moja decyzja nie jest łatwa.Kupiłem amplituner HK AVR 147 i potrzebuję dobrac do niego kolumny moje pomieszczenie to 25 m.Bede słuchał trochę muzyki w stereo tak wiec ma to byc zestaw nie tylko do kina.W proporcjach 50/50,
Gatunki które preferuje to jazz,wokal i muzyka koncertowa choc czasami troche dobrego popu.Słuchałem juz zestawu Jbl seria E i odpada dzwiek dudniacy i nie odpowiada mi.Jak rowniez nowa seria ES tez mi sie nie podobała.Mysle jeszcze o tych zestawach moze mi ktos doradzi cz to dobry wybór ???(sygnał podaje z dvd HK 27)
Wharfedale Diamont 9,5 Power .nie wiem jak graja poprzedna wersja 9,4 gra delikatnie, ale ta nie mam pojecia.
Kef iQ7 na fronty,iQ2c,iQ1 surround,i po czasie dokupie suba tylko nie wiem czy Kef bo jest bardzo drogi moze innej firmy bedzie tez dobry:)
Prosze o wasze propozycje i z gory dziekuje;)

Zapomniałem dodac o moich srodkach a wiec mam do dyspozycji około 4800 zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

smoku666

New member
za około 5 klocków kupisz już fajne kolumny,
te Kefy graja nawet fajnie,
jeśli JBL E, ES ci nie odpowiadaja to sprawdz Studio L , może one ci przypadna do gustu... (o ile sie wyrobisz finansowo)
ale troche przesadziłeś z ampli,
avr 147 to ampli do mniejszych głośników z nastawieniem 80-90% kino, w muzyce jest słaby, a tym bardziej jak podłączysz większe kolumny to sie będzie ostro pocił.
Moim zdaniem avr 147 + kolumny za 5k to nieporozumienie. (tym bardziej że napisałeś że muzyka to 50%)

jeśli chcesz duże i mocne kolumny to najpierw pomyśl nad zmiana ampli na mocniejszy, a potem zajmij sie kolumnami..

pzdr.
 

armi

New member
Bez reklam
zestawy które wymieniasz są dla avr 147 zdecydownie za mocne... nie napędzisz tych kolumn tym ampli... do tego ampli najlepiej weź sobie jamo s606 hcs i dobry subwoofer... wydasz ok. 2500 PLN

a jeżeli chcessz lepsze kolumny to musisz pomyśleć nad nowym ampli i nawet avr 347/355 do tych kolumn które podałeś
 

robert1976

New member
Ok wszystko jasne ale przed kupnem tego amplitunera mowiono mi ze 147 pociagnie taki zestaw.W dalszych planach bede musiał wymienic go na wyzszy model ale teraz musze kupic do niego kolumny takie aby pozniej nie okazało sie ze sa za słabe do wyzszego modelu amplitunera.
Dzis słuchalem Wharfedali 9,5 i nawet nawet i na Avr 147 dawał radę
ale sprzedawca mi je odradzał poniewasz Wharfedale w Angli to niechetnie kupowana marka tak wiec jestem znowu w kropce i prosze o rade na moje wyzej zadane pytanie;)
Dziekuje...:)
 

don111

Banned
smoku666 napisał:
jeśli JBL E, ES ci nie odpowiadaja to sprawdz Studio L , może one ci przypadna do gustu... (o ile sie wyrobisz finansowo)
.
a może jednak nie ? nie polecaj czegoś czego nie słuchałeś, to że nazywa się JBL i ma dumnie brzmiącą nazwę Studio wbrew pozorom nie oznacza studyjnej czy nawet zbliżonej wierności przekazu, to ciut lepiej grająca ale nadal identyczna szkoła dźwięku jak E/ES, to co kolegę interesuje czyli wokale (jak i cała średnica) delikatnie mówiąc nie są tam za ciekawe

jak kolega się zmieści z budżetem i w przyszłości wymieni amplituner na jakiś lepszy (niekoniecznie HK do tej muzyki) to na razie niech sobie przesłucha:
- Dali Concept 6
- Tannoy F4
- Kef iQ7 (z podobnych kolumn trudno tu coś doradzić bo KEFy grają dosyć wyjątkowo)

weź pod uwagę że sub nie musi być tej samej firmy co kolumny, w przypadku np KEFa można oszczędzić sporo kasy
 

smoku666

New member
don111 napisał:
a może jednak nie ? nie polecaj czegoś czego nie słuchałeś...
kolego don111 czytaj ze zrozumieniem i zastanów sie zanim coś napiszesz....

słowa SPRAWDZ a POLECAM to nie to samo!
nie masz zielonego pojęcia jakie kolumny słuchałem a jakich nie, więc daruj sobie zbędne komentarze.

dla mnie jest spora różnica między E,ES a studio L, więc logiczne że zaproponowałem odsłuch tych ostatnich skoro robertowi nie pasują E,ES.

robert1976 przesłuchaj sobie dodatkowo to co zaproponował ci blackninja, może coś z nich będzie ci odpowiadało.

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
spora różnica :p to bardzo nadużywane słowo ostatnio, ale dobrze, niech Ci będzie, wg mnie akurat grają tylko troche lepiej a kosztują... :D
bardziej nie moge zrozumieć jaki sens ma polecanie kolumn o IDENTYCZNEJ szkole brzmienia zupełnie nie pasującej do preferencji autora tematu :confused:

aaa przepraszam nie zwróciłem uwagi, że sam masz JBL E :mrgreen:
każda pliszka swój.... bez urazy :)
 
Ostatnia edycja:

robert1976

New member
Koledzy nie sprzeczajcie sie o takie sprawy co komu pasuje bo kazdy ma inny gust i co dobre dla jednego nie koniecznie dla drugiego;)
Jbl to estradowe brzmienie i duzo watów dlatego nie biore ich pod uwagę
nawet seria L która tez idzie w te strone za to potrafi nagłosnic kazde duze pomieszczenie a moje ma tylko 25 m wiec seria L odpada.
Mam pytanie do Blackninja dlaczgo Infinity nigdzie nie spotkałem sie aby Hk łaczyc z Infinity?
A po za tym to musze miec te wszystkie kolumy w kolorze ciemny brąz ,orzech lub jak kto woli wenge bo nie beda mi pasowały do wnetrza pokoju:).
Dlatego Kef w nowej kolorystyce jak równierz Wharfedale 9.5
Ale dzwiek na pierwszym miejscu dlatego widzicie jak trudno cos wybrac.:(
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To pozostaje kupić Monitor Audio w orzechu.

335.jpg
 

robert1976

New member
Dzieki za odpowiedz,juz dawniej przygladałem sie BR5 w orzechu opisywano je w pismach audiofilskich gdzie dostały dobre recenzje tylko zastanawia mnie jedna rzecz czy centralny i surroundy mozna dostac w kolorze orzecha pytam bo nigdzie nie widzalem takiego zestawu?;)
musze jeszcze posluhac jak grają, nie wiecie gdzie mozna ich posluchac ?
Liczy sie teren calej polski poniewaz duzo po niej jezdze i praktycznie bywam w kazdym wiekszym miescie :)
 

robert1976

New member
To gdybym sie zdecydowal na Monitor Audio bronze to czy taki zestaw bedzie odpowiedni???
fronty -Br5
surround-Br1 czy moze lepiej Br2?
centralny -BR LCR
I pytanie jaki dobrac sub, jesli ma byc to monitor audio to nie wiem czy warto dac za
BRW 10 -1700 zlotych skoro jest tyle innych o wiele tanszych ktore mozna dopasowac bo przeciez sub nie musi byc z tej samej firmy
Chyba ze tanszy sub bedzie pogarszał jakosc dzwieku ?;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wycenie Ci serie Bronze i sam zdecydujesz, ja obstawiam do kompletu BRW10. jak chcesz do czegoś dopłacać to do BR6 na przedzie :)
 

robert1976

New member
Dziekuję swietne ceny ...w calym komplecie 5.1 zamkne sie w zadowalajacej mnie kwocie jeszcze tylko zostanie mi kwestja wyboru Br1 czy Br2 na tyły.
Ale to juz dogadamy jak zjawie sie w sklepie w Olsztynie.:)
No i zecz jasna kable ? Jakie bys mi polecił jak pytałem w sklepach to wszyscy mówili zeby kupic Qeda silver anniversary i Qunex P-SW do suba .co o tym myslisz???;)
 

hasgaliel

New member
to i ja dorzucę
słuchałem MA BR6 z H/K 255 i podobało mi się brzmienie tego zestawu, nie wiem jak to zagra z 147...
a co do kabli to odsłuchiwałem ten zestaw w studio na Qued X-Tube XT 350 a kupiłem silver anniversary za namową sprzedawcy... po tygodniu pożyczyłem ze sklepu do domku XT350 i zmieniłem kable na XT350. Nikogo nie namawiam do kupowania drogich kabli tylko dlatego, że są droższe, ale na moje (i mojej Żonki) ucho jest różnica w brzmieniu między tymi kablami, niestety różnica w cenie też :(
 

robert1976

New member
Byłem w czoraj posłuchac jak graja MA Br6 i przy okazji porównałem je z KefiQ7 które wczesniej brałem tez pod uwage ....
Moje wrazenia są takie ze Kefy graja bardzo góra szczególnie ze to była wersja Była specjal edicjon czyli wyjeta przegroda i sredniotonowy głosnik jest z innej serji.Moze dlatego tak kłuja w uszy wysokie tony.
A Monitor Audio grały bardzo naturalnie i przestrzennie byłem pod wrazeniem sceny jaka te kolumny tworza graja tez bardzo rowno i maja leprzy bas od Kefa iQ7.Grało to wszystko na sprzecie CA Azur wmacniacz + odtwarzacz cd.
Zdaje sobie sprawe ze na AV 147 tak to nie zagra ale bardzo podoło mi sie brzmienie Monitor Audio BR6.:)

Powiedzcie mi jeszcze jedno znawcy tematu ???
Ktos mi powiedział ze nie mozna porównywac BR6 do iQ7 bo to nie ta klasa dzwieku.Mozna je porównac ale z MA seria Rs co o tym myslicie jestem ciekaw waszej opini w tym temacie ???;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry