dobor glosnikow podlogowych

malina2010

New member

Imacman66

New member
Witaj, piszesz, że będzie to grało w KD, więc tu moja rada.
Zobacz w obu przypadkach jakie będą te dodatkowe głośniki (center, sub i efektowe). Może wpadnie Ci coś w oko i ucho i wtedy zbudujesz zestaw na jednej serii.
Nic nie piszesz z jakim ampli będzie to grało, nie podałeś też swoich preferencji odsłuchowych. Znawcy tematu potrafią doradzić co wybrać do konkretnej firmy, aby to odpowiednio i przyjemnie dla ucha grało. Pozdrawiam
 

malina2010

New member
amplituner chcialbym panasonica SA-BX500 poniewaz telewizor i blu-ray bedzie panasa wiec chcialbym komplet a co do reszty glosnikow czyli centralny sub i efektowe to jak wybiore podlogowe z danej firmy to i reszta z tej samej glownie bede sluchal muzyki ale i filmy sie wlaczy
 

darkmajin

Member
Bez reklam
gacie i skarpetki masz chinskie ? nie znaczy ze musisz chodzic w chinskich butach i kurtce..

dodam ze kino bez suba to nie kino ...

jestem za jbl es do tego hk od niechcenia denon model w zaleznosci od kaski , ten pioneer jak cała reszta procz modelow naprawde hi-end to kicha

po drugie mowisz ze glownie do muzyki i czasem kino wiec pytam czy na to nie szkoda kasy efekt w kinie bedzie super ale skoro te filmy tak czasem to moze opłaci sie dobre stereo ?

im dluzej tu bedziesz czytał tym wiecej rodzajow głosnikow , firm itp ci poradza

przyjdzie kiki poleci jvc
blackninja jbl
puzniej przyleci don111 powie ze jbl to kicha z chin i poleci paradigm'y

a na koniec zwali sie cała kupa jamo , dali , koda

taki tu jest scenariusz jezeli juz to zbierz nazwy i zbieraj sie na odsłuch bo kupowac sprzet po paru opiniach na forum jest smiesznie :)
 

djmix

New member
Kolumny podłogowe do HK AVR 355

Witam,
ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem tego amplitunera. Od miesiąca wczytuję się w kolejne tematy dotyczące wyboru kolumn i coraz mniej rozumiem ;)
Ponieważ do tej pory miałem jedynie miniwieżę, wolałbym nie strzelić gafy przy wyborze głośników, a czas nagli.
Zaznaczam że korzystałem z opcji search i znalazłem jedynie tematy dotyczące AVR 255, ale są jednak pewne różnice między tymi modelami i nie do końca mam przekonanie że co dobre dla 255 będzie też fajnie grało z 355.

Dlatego proszę bardziej ode mnie doświadczonych kolegów o radę jakie kolumny podłogowe (moc, marka) wybrać do tego amplitunerka.

Oto dane:
- pokój o wymiarach 4,8mx3,7m, podłoga szwedzka, mało mebli
- 60% KD, 40% Muzyka (słucham prawie wszystkiego - rock, jazz, poważna,
koncertowa). Ważne też żeby utwory Stingopodobne brzmiały dobrze -
żona MUSI być zadowolona ;)
- Lubię soczysty, schodzący nisko bas powodujący drżenie kolan, ale bez
charczenia głośników - zboczenie z kina domowego - przepraszam
- do kolumn chcę w miarę przypływu gotówki dokupić w przyszłości resztę
głośników do 7.1
- nie mam możliwości odsłuchu - mała miejscowość
- obecnie mam do wydania 3000-3500zł

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam
 

hasgaliel

New member
jestem monotematyczny i zupełnie nieobiektywny ;) ale jak dla mnie z AVR255 fajnie grały MA BR6 a z AVR355 MA RS6 i ten ostatni zestaw u mnie właśnie gra (25m2)
 

djmix

New member
OK. Dzięki za opinię.

Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na ten temat?
A jakie JBL'e byście proponowali do mojej konfiguracji? Jak rozumiem 890 będą za mocne. Może 880 albo ES100. A może KEF'y ;)

Pozdrawiam
 

mario1969

New member
Witam, zaznaczam nie jestem sprzedawcą - warto rozważyć i posłuchać sprzedawanym na serwisie Allegro przez firmę elcoexim Magnaty Quqntum 705. Mam model 709 i jestem bardzo zadowolony. Moc i muzykalność to główne atuty w fornirze tydzień temu kosztowały 3.399 wiec można sie targować, w 2007 roku ponad 7k - są też w kolorze czarnym fortepian. mogę podesłać zdjęcia 709 fornir na priv jak świetnie wyglądają w naturze. Proponuje również przeczytać opinie o magnatach Quantum 709 na stronie elcoexim a niedaleko pada jabłko od jabłoni 709/705 pozdr Mariusz
 
Do góry