dobór dobrego sprzętu do kina ok 15tys

łukasz82

New member
No wiem... w pracy się pracuje-oczywiste-hehe! ;) Chodziło mi o to, że ma sie dostęp do sprzętu bez marudzenia i można poeksperymentować z różnymi zestawieniami :)
 

łukasz82

New member
Czytam, analizuje (póki co nie mam czasu na odsłuch) i coraz bardziej podobają mi się JBL L890.
Wizualnie mają taki rasowy wygląd, niedawno nagroda za najlepszy zestaw KD, a że lubie bass i muzykę imprezową + rap to myślę, że jest to godny uwagi zestawik. Czytałem różne testy i wypowiedzi są pochlebne... dobra jakość wykonania-aluminiowe kosze, jeśli chodzi o dźwięk to całość gra spójnie pomimo wielodrożności żaden z 4 kanałów nie wychodzi przed szereg...
blackninja tak orientacyjnie to ile u Ciebie wyszedłby zestaw JBL Studio L z HK AVR460?
Napisz na PW jeśli możesz i oczywiście taki zestaw jest w zasięgu, bo w necie najwięcej od JBL widzę ES-ów :) Pewnie narazie nie będę miał na całość, ale może coś wykombinuje, żeby jeszcze przed Świętami coś kupić. Jak nie cały zestaw to może ampli z samymi frontami a później resztę?
Byle by nie okazało się, że niebawem wycofają tą serię z produkcji :)
Klipsch Ref 82 i MA RX8 też przyciągają moją uwagę, ale cały zestaw MA z serii RX wyjdzie sporo więcej...
P.s. Pokazywałem wczora Żonie foty Studio L i spodobały się Jej szczególnie w wersji bukowej ;)
Faktycznie idealnie pasowałyby do naszego salonu :p
 
Ostatnia edycja:

łukasz82

New member
Zaglądnąłem na stronę Klipscha w celu zorientowania się i wybrania zestawu 5.1 z serii Reference. Z racji tego, że seria ta jest bogata to chciałem poczytać o parametrach poszczególnych kolumn, żeby dobrać coś optymalnie mocą do moich 32m2. Uwagę moją przyciągnęła jednak NOWOŚĆ jaką jest seria Synergy 2010. Poczytałem i powiem szczerze, że np. F30 podobają mi się bardzo. Ciekawe jak będzie z dźwiękiem...? Ważną rzeczą w moim przypadku jest bas reflex z przodu, ponieważ kolumny będą stały przy ścianie i nie ma raczej innej opcji. Mam ktoś może więcej konkretów odnośnie nowych Synergy?
 

łukasz82

New member
Czytam, czytam... i powoli zawężam swoją listę kandydatów do odsłuchu. Monitor Audio RX8 chyba odpadają ze względu na cenę... Chociaż posłuchać zawsze mogę ;-).
W całym zestawie KD+ampli+BR+kable wyjdzie pewnie ok.20 tys.
Zostają póki co JBL L890 (opcja droższa) i Klipsch... z tym, że z RF82 także będę chyba zmuszony zrezygnować, ze wzglądu na bas reflex z tyłu. U mnie kolumny muszą stać pod ścian :-(.
W takim razie jest jeszcze chwalony Klipsch F-3 (opcja tańsza)... Ewentualnie z tych najnowszych F-30, które zdecydowanie fajniej wyglądają i kolorystycznie grają do mojego salonu ;-).
Nie wiem jak z dźwiękiem i jakie ceny, ale domyślam się też, że dźwięk wiele się różnił nie będzie, ale cena owszem, bo w końcu to nowość :razz:.
Czy słyszał ktoś może zarówno L890 jak i F-3 i może wypowiedzieć się na temat ich dźwięku?
Co do ampli to skłaniam się ku opcji 3D, więc albo Onkyo, albo Harman tylko min. AVR360, bo podobno od tego modelu w górę obsługują 3D.
 

łukasz82

New member
Jednak wybrałbym :
JBL
Słuchałem i Klipscha i JBL-a
Niestety w tej chwili nie sprzedają już L890:x
Podobno ma wyjść nowa seria Studio a stara w ogóle znika ze sprzedaży. Trochę słabo z tym wymyślili, bo powinni zejść z ceny i sprzedawać dalej, ale wiadome marketing...;-)
Ostatnio widzę wysyp nowości...
- Klipsch z nowymi Synergy 2010 i Reference II. Te pierwsze wizualnie ładniejsze od poprzedników natomiast RF też ciekawy design i w ogóle parametrami niby zbliżone do wyższych i droższych serii. "Bez konkurencji w tej klasie cenowej" ;-)
- KEF z nowymi Q...Q900 wyglądają ciekawie. 2x20cm może sprawi, że bas będzie potężniejszy a jeśli przy tym góra i środek zostaną na tym samym bardzo dobrym poziomie to mogą one być świetnym wyborem :D
Ciekaw jestem jak wypadną te nowości w testach...?
Sam zastanawiam się czy u mnie zda egzamin bas reflex z tyłu? Kolumny będą musiały stać pod ścianą i stąd moje wątpliwości :hmm:Niby nie mam ścian z betonu tylko z pustaka, ale jednak...
Mój salon wygląda tak...
 

Attachments

  • salon.jpg
    salon.jpg
    19,7 KB · Wyś: 249

łukasz82

New member
Zanim zacznę coś odsłuchiwać podpowiedzcie proszę co z tym bas reflexem...?
Przy moim ustawieniu (w salonie nie ma drzwi) i opcji frontów przy ścianie brać pod uwagę tylnu bas reflex czy nie? :hmm:blackninja pisze, że jak nie mam ścian z betonu to powinno być dobrze i nie ma się czym przejmować. Wiem, że w różnych warunkach brzmienie sprzętu wypada inaczej, ale nie chciałbym się rozczarować tym bardziej, że planuję wydać sporo kasy...
 
Do góry