Do specjalistów

simlok

New member
Do specjalistów - jaki TV?

Witam
W związku z tym, że dla Was - fachowców - rekomendacja to pikuś, a dla mnie to pewnie miesiąc wyjęty z życia na zgłębianie wiedzy, porównywanie, ocenianie, zmiany decyzji i ogólną frustrację, bardzo proszę o radę. Chodzi o zakup TV, który ma służyć w systemie kina domowego (ps3, amplituner, kolumny 5.1, głównie filmy, ale też koncerty, szacowane wykorzystanie w tym celu - 25%), do grania (15%), do telewizji (50%), do podłączania komputera (internet, multimedia, czasem biurowo - 10%). Chyba zależałoby mi na tym żeby miał moduł WiFi albo w jakiś inny sposób działa w sieci domowej.

Poniżej formularz, który - jak wnioskuję - jest standardem przy takich zapytaniach :)

Jakie masz warunki - pokój 5m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 42"-50"
Preferowane marki - dobre :)
Jaki sygnał – PS3 (gry + kino przez amplituner), kablówka, komputer
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – również z boku, choć zwykle na wprost
Jaka odległość od ekranu – od 2 do 4 m (duża różnica, ponieważ rozważam przemeblowanie, teraz tv jest na dłuższej ścianie)
Jakie urządzenia do podłączenia - ampli, ps3, laptop, ewentualnie dyski po USB
Jaka klasa cenowa – 3-5 tys (im mniej tym lepiej, nie chciałbym przepłacić, zwłaszcza że docelowo myślę o dobrym projektorze, którego tv miałby być uzupełnieniem)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień 1/3 i noc 2/3
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na zach./płd-zach, telewizor na ścianie południowej, rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2 najczęściej, ale często powyżej 5
Jaki masz ulubiony program – filmy, koncerty + gry + multimedia z komputera
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - "seanse" w ciemnościach, regularne używania przy świetle o niedużym natężeniu
Ma stać czy wisieć - stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full

Krótka lektura różnych forów dała mi takiego kandydata: Panasonic TX-P42G20E

I w sumie mi się podoba, tylko z tym internetem coś słabo. Może jakieś inne propozycje?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Jeśli TV ma służyć m.in. do konsoli oraz komputera to proponowałbym raczej jakiegoś LCD-ka zamiast plazmy.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie pikus , a "pan pikus"...:D
przede wszystkim podejdz gdzies do sklepu i porownaj obraz z plazmy i lcd,
jeszcze lepiej - zrob to ogladajac tv u jakis znajomych w domu.
jesli wypadnie na plazme - bierz panasa, jesli lcd - zwieksz budzet i szukaj dalej...
 

simlok

New member
No i nie poprawiło tytułu :(

W tym dziale napisałem, ponieważ po wstępnym porównawczym rzuceniu okiem na plazmy i lcd oraz poczytaniu opinii wolałbym chyba plazmę. Ale może to błąd? Tak jak pisałem, nie chciałbym wydawać za dużo, cena panasonica jest optymalna.

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś skorzystać z prezentacji :
Sharp 46le705
Toshiba 46xv 733
jvc47 dv1
Panasonic 46 s 20
 

Horhe Ortega

New member
Jak TV zostanie jednak na długiej ścianie(tu wchodzi też w grę wielkość) i faktycznie często ogląda 5 i więcej osób , to na myśl przychodzą mi kąty oglądania.Czyli np. coś na panelu IPS Pro.Panasonic TX-L42D25/TX-L42D25B/TXL42D25/TX-L32D25 Review do kupienia aktualnie chyba tylko tu - http://www.eldom.pl/produkt-panasonic-tx-l42d25e-25918.htmlDobre kąty,niski lag,skalowanie SD wyraźnie polepszone+dobra kalibracja obrazu...?To nowość , ale zapowiada się nieźle więc jak nie plazma Panasa G20-to może tego LCD-ka też warto miec na uwadze.Jeszcze chyba nikt dobrze go nie testował więc ciekawe jak w praktyce z tym poziomem czerni?
 

Horhe Ortega

New member
No...test niby jest kompetentny(nawet ust. kalibracyjne podane-co daje lepszy efekt niż rozkalibrowany model za 10000PLN)-to zawsze lepsze niż ochy i achy właścicieli innych TV.Kol. kiki dał kilka propozycji a wybrać coś i tak trzeba.
 
Do góry