do piłki nożnej

josina

New member
Planowałem zakup Samsunga ue47H6400, ale naczytałem się w necie, że fatalny i jestem w kropce, a do mundialu już w zasadzie 3 dni, więc proszę o pomoc ;-)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
max. 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
z boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
stary lcd philips 32 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
nc+
10.Jakie urządzenia ?
dekoder i dvd
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
do 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
mecze, statyczne filmy i kanały dla dzieci oraz newsy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
YouTube
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
raczej nie
16.Preferencje co do marki ?
brak
17.Preferencje co do wielkości ?
46-50 raczej z powodu budżetu, ale również nie chcę, żeby było to centralne i dominujące w domu
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
słaba jakoś w meczach
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3200, idealnie 3000, jak coś ciekawego i będę przekonany, że warto to 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
tak, dla dziecka - nie znam się

dzięki!
 

lookerq

New member
Jeżeli dla dziecka to zdecydowanie lepsze będzie pasywne 3D. Może coś z LG, np. LG 47LB650V, bardzo dobra płynność obrazu(500 Hz), matryca IPS(bardzo dobry kąt), sterowanie ruchem, głosem( jak się zgubi pilot można krzyknąć ;))
 

Karpaj

New member
Bez reklam
lookerq chciałeś napisać chyba matryca 50hz - bo taka w tym modelu jest :> Zresztą to dobry wybór z pewnością nie jest.

Ten samsung z pewnością do fatalnych nie należy - ma swoje problemy, jak niemal każdy tv bez względu na kwotę.
Do takich wymagań, jeśli chodzi o ogólnie dostępne modele, spójrz na
Panasonic 47ET60
Sharp 50LE762
Toshiba 48L5435
Toshiba 50L7335
Panasonic 50AS600
Samsung 48H6400
Z tych poza Sharpem i 50" Panasonickiem wszystkie przy sporcie poradzą sobie naprawdę dobrze ze względu na matrycę natywną 100hz.
Możesz je oczywiście brać także pod uwagę (tj. 2 i 5), ze względu na bardzo dobre skalowanie i panel, o ile zniesiesz trochę mniejszą płynność obrazu.
 

lookerq

New member
Karpaj, chodziło mi o technologię odświeżania:)Toshiba i Samsung która zaproponowałeś mają aktywne 3D ale dla dzieci zdecydowanie zdrowsze jest pasywne więc ten LG to nie jest taki zły wybór. To tego ma więcej opcji jeżeli chodzi i komunikację. Myślę że warto też wziąć ten model pod uwagę.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Technologia odświeżania nie ma żadnego znaczenia jeśli matryca z natywnie gorsza. W przypadku matryc tego samego typu z tą samą częstotliwością można oceniać te sztuczne wspomagacze, z tym że nadal 500 "hz" u lg nie równa się 400/600hz w innych firmach.
A na 3d ktoś w ogóle jeszcze patrzy? I tak zazwyczaj jeśli w ogóle jest używane raz, a potem odkładane w kąt.
 
Do góry