Do PC i xboxa za 3k zł

zorandel

New member
Witam. Noszę się z zamiarem zakupu telewizora. Pod wpływem emocji, prawie dokonałem zakupu już dzisiaj. W MediaMarkt jest promocja LCD 47 LG 5000 firmy LG. TV kosztuje 2999zł i dają na niego 5-letnią gwarancję. Coś jednak podkusiło mnie żeby wpierw pogrzebać w Internecie na temat tego urządzenia. I w zasadzie, po lekturze tego forum, zostałem zalany informacjami i nie wiem co zrobić. Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w kwestiach elektroniki – pewnie dlatego prawie dałem się nabrać strategii marketingowej MM.

Do rzeczy! Czynniki, które uważam za najważniejsze przy zakupie TV (w moim indywidualnym przypadku rzecz jasna):
1. Pokój: 3.5m x 5m
2. Odległość od TV: ok. 3m
3. Naświetlenie pomieszczenia: spore (wszystkie okna w pomieszczeniu skierowane są na zachód). Nie wiem czy będzie to miało znaczenie ale mam rolety, które w znacznym stopniu niwelują ten problem.
4. Nie jestem przyzwyczajony do żadnej marki, ani też nie mam uprzedzeń/preferencji.
5. Głównym przeznaczeniem TV (albo raczej moim marzeniem) jest jego współdziałanie z PC. Chciałbym aby stał się on wielkim monitorem do komputera.
6. TV będzie także podłączony do xboxa 360
7. Telewizję oglądam sporadycznie (programy informacyjne + Comedy Central). Sygnał telewizyjny: SD z osiedlowej kablówki
8. Preferowany rozmiar: nigdy nie miałem większego TV niż 29” (kineskop), więc chciałbym aby ten miał min. 40”
9. Budżet: do 3000zł (ostatecznie jestem w stanie wydać 3500zł – jeśli będzie naprawdę warto)
Dziś rano chciałem kupić TV firmy LG, model 47LG5000. Zdecydowałem się jednak tego nie robić z dwóch powodów. Po pierwsze, nie posiada on wejścia D-Sub. Po drugie, nie posiada technologii 100Hz.

Jak już pisałem jestem laikiem (dlatego też zgłaszam się tu po pomoc/radę). Z tego co wyczytałem wejście D-Sub umożliwi mi łatwe połączenie PC z TV (tak abym mógł swobodnie korzystać z przeglądarki internetowej i grać bez utraty jakości wyświetlania obrazu w stosunku do mojego obecnego monitora – NEC 1970NX). Technologia odświeżania obrazu 100Hz nie jest ponoć tak bardzo przydatna przy odbieraniu sygnału SD lub oglądania w HD, ale przydaje się przy przetwarzaniu obrazu z PC. Dlatego też ktoś na tym forum polecał zakup TV z możliwością wyłączania trybu 100Hz. Wyczytałem również, że TV powinien mieć opcję ustawienia „źródła sygnału” na PC.

Ostatnia kwestia. Wiele osób na tym forum ma problem po podłączeniu TV z PC przy pomocy kabla DVI -> HDMI. Wiele odpowiedzi na ten problem wygląda mniej więcej tak: „Nic na to nie poradzisz. Twój TV nie radzi sobie z obsługą PC po hdmi.” Chciałbym TV, który nie będzie stwarzał problemów pod tym kątem.

Żeby nie było, że chcę aby ktoś odwalił za mnie całą robotę. Oto modele, które mi przypadły do gustu (co o nich sądzicie?):
  • LG 42 LG 7000 (100Hz, D-sub)
  • LG 47 LG 5000 (50Hz, brak D-sub)
  • SHARP LC46D65E (50Hz, D-sub)
Dziękuję jeśli ktoś dotarł na koniec tego tekstu. Proszę o jakiekolwiek sugestie/rady. A gdyby któreś z moich powyższych wywodów były błędne proszę o wytknięcie błedów.
Nie kupuję kilograma jabłek na rynku, tylko drogi telewizor i chciałbym być w stanie dokonać edukowanego, świadomego wyboru. Dziękuję za uwagę.
 

MAdam

New member
Na tym forum nie znajdziesz wielu amatorów TV LG. Prawda jest taka, iż za 3000 zł w takim rozmiarze nie masz wyboru. Jeśli mi by bardzo zależało na takim rozmiarze i nie oglądałbym telewizji ( głównie tam mile widziany jakiś motion flow 100HZ) to brałbym Samsunga LE 46B530 (ok. 3500). Tam masz tryb PC HDMI ( ostrość jak na monitorze), MPEG4. LG7000 bym ominął (stary drogi model) Miałem mały epizod z tym modelem. Miał problem z filmami z kompa 23,976FPS, szarpał i pływał na maksa. Nawet nie próbowałem tego rozgryzać, bo miał fatalne podświetlenie i zrozumiałem dlaczego LG nie jest popularny na tym forum :) Jeśli nie zależy Ci tak na rozmiarze to idealnym rozwiązaniem będzie Samsung LE 40B650(651,652,653) (ok.3500). Sharp wogóle nie wspiera natywnej rozdziałki PC czyli 1920x1080, więc ominąłbym go jeszcze bardziej.Sony za drogi, nie wart takiej kasy Napisałem co ja bym zrobił. Wybór TV w tych czasach jest trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać właśnie dla laika. Im więcej wiesz tym bardziej uświadamiasz sobie jak przeciętny Kowalski jest manipulowany przez marketing producentów oraz ludzi którzy są na ich usługach...
 

zorandel

New member
MAdam napisał:
Jeśli nie zależy Ci tak na rozmiarze to idealnym rozwiązaniem będzie Samsung LE 40B650(651,652,653) (ok.3500).

Właśnie zapoznałem się z testem tego samsunga.

Wszystko super ale mam jedno pytanie: W teście napisane jest, że input lag tego TV wynosi:
"17-33ms in [Game Mode] or over VGA; 85-100ms otherwise".

Co to oznacza w praktyce dla kogoś takiego jak ja, kto będzie w dużym stopniu wykorzystywał TV do puszczania gier z PC ?
 

MAdam

New member
Do x-a jest tryb gra, jak sam piszesz jest mały inputlag 17-33, w trybie PC HDMI jest ok. 40-50ms. Przynajmniej u mnie tyle jest, poniewaz zmierzyłem. Nie powinieneś tego odczuć.Aczkolwiek seria A była jak narazie lepsza pod tym względem( tam sukcesywnie poprawiano w fimware input lag) czekamy na nowe firmware, które to miejmy nadzieje poprawi i zbliży się do serii A. Zajrzyj na temat Samsunga B650, tam jest bardzo dużo o B650.
 

zorandel

New member
A znacie może jakieś dobre/znane/polecane sklepy internetowe?
Chyba w większości przypadków kupując przez internet wychodzi taniej niż w sklepie z kosmiczną marżą...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tej odległości do gier wybierałbym modele chociaż od wielkości 42".
Zadowolenie musi mieć swoja cenę :D
 

zorandel

New member
No niestety na takie zadowolenie mnie już nie stać.

Ale gdy założona odległość nie będzie mnie satysfakcjonowała to zawsze mogę sobie usiąść bliżej na fotelu (który, jak wiadomo, jest bardziej mobilny od sofy :p ).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.mieścisz się w cenie nawet 46 DH 65 Sharpa.
2.w modelach 42" będzie znacznie szersza paleta
3.ponieważ sygnał kablówki SD wie musisz mieć dobra skalowanie
 

zorandel

New member
Właśnie poczytałem sobie o Sharpie DH65E.

Z tego co widzę to sporo osób wytyka temu modelowi dość zauważalne i uciążliwe "smużenie" (co jest dla mnie obecnie pojęciem abstrakcyjnym gdyż nigdy nie miałem TV LCD).

Kolejnym minusem jest brak 100Hz (co dla wielu osób jest w obecnych czasach "standardem"). Czy faktycznie jest mi to tak potrzebne ?

Oczywistym plusem jest rozmiar odbiornika (46").

Mimo to cały czas skłaniam się bardziej ku Samsungowi LE-40B650. Szkoda, że ten sam model w wersji 46" jest tak drogi (albo, że nie ma wersji 42")... A skłaniam się ku tej wersji tylko dlatego, że ma lepsze opinie tu na forum od wyżej wymienionego Sharpa (co przecież wcale nie musi być miarodajne).

Faktycznie - zakup TV w tych czasach to trudny wybór...
 
Do góry