do miłośników TV LCD Toshiba i nie tylko

tomm

New member
Ponieważ jestem w trakcie wyboru TV LCD 32" chciałby trochę z innej strony. Przeczytałem kilkanaście postów zachwytu na nowymi produktami Toshiby. Sam dałem się namówić na tą firmę - bo taka wspaniała, taka jakość, bezawaryjność itp, itd - a chodziło o notebooka. Rzeczywiście parametry i wyposażenie wspaniałe, cena również - kosztował mnie ponad 6000zł. i co? po dwóch tygodniach pada płyta główna!!! - 7 tygodni w serwisie bo brakowało części, minęło 6 miesięcy - pada nagrywarka DVD - jutro znowu serwis. A taki był wspaniały, ale teraz już wiem że na papierze.
Z powyższych powodów tej firmy nie biorę zupełnie pod uwagę, bo jak przez kilkanaście lat obcowania z różnego rodzaju producentami elektoniki, żaden nie dał takiego ,,ciała". Oprócz oczywiście Samsunga którego części komputerowe powinny być również montowane w ostateczności i na włączne ryzyko kupującego.
Natomiast przez wiele lat korzystam z produktów LG a nawet posiadam elektronikę GoldStara. Sprzęt jest bezawaryjny, a wieża GoldStara z początków lat 90' do dziś czyta wszystkie płyty CD bez względu na ich jakość.Oczywiście nie można porównywać elektoniki notebooka do wieży muzycznej ale jakość napędu optycznego starego GoldStara jest powalająca.
Moje pytanie jest następujące, czy wyboru TV LCD można dokonać mając na uwadze jakość wyrobów danego producenta na rynku komputerowym? jak uważacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
myślę ,że najlepiej sam sobie odpowiesz na to pytanie.
Ja uważam oczywiście ,że nie ma na swiecie firmy która robiłaby wszystko najlepiej.
Pamietam ilości sprzetu Goldstara do naprawy - zgroza . Z tego powodu nowy zarząd - zmienił nazwę firmy.
Nie ma takiego sprzętu na swiecie który się nie psuje - ważne jest więc jak później zostajesz potraktowany.

LCD - to w miarę nowa technologia. Pierwsze modele - zawsze są dopieszczone , wyposażone sprawdzone -później to juz komercja.

LCD - największy producent na świecie Sharp .
Ma też dużą palete -do wyboru . Ruszy z wieloma nowosciami - wkrótce. Panasonic nastawiony na Plazmy .
Ale konkurencja nie śpi.

Podaj jakie masz zapotrzebowanie , jakie oczekiwania co do jakosci i wyposażenia
pozdrawiam
 

tuptus55

New member
Co do notebooków marki Toshiba to potwierdzam nie grzeszą jakością, a serwis jest najgorszy w Polsce (firma Karen).
Co do porównywania jakości wieży do TV to porównanie nie jest dalekie. Ale porównywanie wyrobu z przed 15 lat to jest moim zdaniem przesada. W tym czasie mogły się zmienić zasady produkcji, a produkcja mogła zostać przeniosiona w tańsze i gorzej produkujące miejsce. W tej chwili producenci NIE SĄ ZAINTERESOWANI produkcją bezawaryjnego sprzętu. Dlatego duet WINTEL (Windows i Intel) święcą rozkwit. Do prac biurowych w zupełności wystarczyłby komputer 286 z zegarem 8MHz, a co ma każdy z nas (Microsoft wytwarza coraz bardziej zasobożerne programy, a Intel produkuje coraz bardziej wydajne procesory i tak to się kręci, a jeszcze producenci gier współdziałają z producentami kart graficznych)? W telewizorach jest gorzej nie ma takiego postępu, który by zmuszał konsumentów do zakupów kiedy posiadają działający sprzęt. Dopiero od niedawna jest "napęd" w postaci HDTV. Ale stawiam perły przeciw orzechom, że obecnie produkowany sprzęt jest kilka razy bardziej awaryjny od tego produkowanego kilka czy kilkanaście lat temu.
 

tomm

New member
Reasumując, kupując dzisiejszą elektronikę czy to TV LCD czy inne, nie ma gwarancji, że kupujemy na lata. Co do części komputerowych to już reguła. Boję się jedynie że po upływie gwarancji cały czar technologii TV LCD może się zamienić w drżenie, czy kolejny start TV nie zaskończy nas martwymi pikselami lub śmiercią techniczną a jedną odpowiedzią sewisu będzie ,,trzeba było kupić zwykły TV"
Ale może jest to właśnie ten czas (jak napisał kiki) że są to pierwsze modele i być może lepszych i trwalszych nie będzie.
Kiki a może mały ranking najczęstszych zwrotów i reklamacji?
Który z producentów nie dba o serwis?
 

krytyk

New member
nie porównywał bym laptopów Toshiby, które od lat zamykają stawkę jesli chodzi o bezawaryjność, z nowymi LCDkami tej firmy, to przede wszystkim dwie rózne branże tej firmy, i dwa światy,
Toshiba robi towar od radyjek do statki razem z Mitsuhibishi
to tak samo jak volvo, jakie robi auta wszyscy wiemy, a robi też np koparki, które nie mają nic dobrego prócz silników
 
Do góry