Do 5000zł 50"- Samsung E6500 czy Panasonic GT/ST/VT

majki84

New member
Dla mnie przeglądarka aż tak ważna nie jest, za to ważne żeby wszystkie filmy szły z przenośnego dysku samsung portable s2 750gb(nie ma w nim zasilania osobnego) oraz żeby dobrze służył podłączony do PC jako monitor. Większość filmów mam w mkv i dźwięk dts, który chce puszczać na głośniki logitech z5500. Nie chce się bawić w konwertowanie napisów czy filmów. Jeszcze ważna jest dla mnie powłoka antyrefleksyjna bo mam słoneczny pokój i ścianę okien prostopadle do tv. Co będzie lepsze, samsung czy panas? Jakiś czas temu pisałem że w saturnie w szczecinie oglądałem st50 stojący obok lcd i wypadł słabo, szara czerń, szara biel, żenada. Kilka dni później postawili go w innym miejscu i obraz jest super więc podejrzewam że światło musiało padać jakoś pod dziwnym kątem na ekran i panas wtedy jest żałosny. Widać to doskonale na wideorecenzji modelu ut50 portalu cnet , jak ta plazma świeci przy włączonym świetle(nie bezpośrednio w ekran) - kiepsko. Dopiero jak się zgasi światło w pomieszczeniu to obraz jest rewelka. Tego najbardziej się boję że będę musiał zawsze zaciemniać całe mieszkanie(kawalerka) żeby mieć w miarę dobry obraz :( czy w pochmurne dni i równomiernym świetle w pomieszczeniu plazmy też tak kiepsko grają czy tylko jeśli światło pada bezpośrednio na tv? Jak ma się jasność panelu e6500 do st50?

Czy towar zamówinony przez net mogę zwrócić po przetestowaniu go po paru dniach bez podania przyczyny? Oczywiście będzie w stanie jak nowy itd. Nie chce wydać full kasy żeby się okazało że mam szarą czerń i biel, bo wtedy lepiej by się sprawdził LCD. No i straszą że prąd ma pójść w górę o 40% i tu znowu będzie punktował LCD...
 
Ostatnia edycja:

art-e

New member
Majki84 widze że masz podobne założenia co ja.
Dokonałeś już wyboru?

Ja biore chyba sama. Widziałem że pytałeś o DTS z USB w innych wątkach i wychodzi że Panas przepuści jedynie stereo a samsung całość.
Jako że nie mam zewnętrznego playera i nie chce konwertować każdego filmu.....będzie samsung :)
 

majki84

New member
Jestem pomiędzy panasem a samsungiem ze wskazaniem na samsunga ze względu na DTS 5.1, a i taniej wychodzi kilka stów z okularami. Pytałem na zagranicznych forach o dźwięk w panasie i narazie nie mam potwierdzenia czy tylko DTS 2.0 jest. Z samsungiem ludzie narzekają na bzyczenie plazmy.
 

art-e

New member
Jestem pomiędzy panasem a samsungiem ze wskazaniem na samsunga ze względu na DTS 5.1, a i taniej wychodzi kilka stów z okularami. Pytałem na zagranicznych forach o dźwięk w panasie i narazie nie mam potwierdzenia czy tylko DTS 2.0 jest. Z samsungiem ludzie narzekają na bzyczenie plazmy.

Panasy też bzyczą. Z tego co widze najmniej problemów mają LG ale że nie ma DTS... wybieram samsunga 6500
 

krzem78

New member
Jestem pomiędzy panasem a samsungiem ze wskazaniem na samsunga ze względu na DTS 5.1, a i taniej wychodzi kilka stów z okularami. Pytałem na zagranicznych forach o dźwięk w panasie i narazie nie mam potwierdzenia czy tylko DTS 2.0 jest. Z samsungiem ludzie narzekają na bzyczenie plazmy.
Na stronie 93 instrukcji obsługi (ściągnietej ze strony Panasonica) przeczytałem, że "aby uzyskac dźwięk wielokanałowy (5.1-kanałowy dźwięk Dolby Digital) przez wzmacniacz, należy podłączyć go za pomocą kabla HDMI oraz cyfrowego kabla optycznego audio (str. 86). a następnie wybrać opcję [kino domowe]." Też mam zestaw głośników Logitech Z-5500 podłączony obecnie do komputera i chciałbym je wykorzystać w pełni do nowego telewizora.
 
Do góry