DMP-BD60 i DMP-BD80

Whiplash

New member
Bez reklam
Mat no z plyty leci DTS MA i przelaczam na coaxial - ok ,przelaczam na analogowe zrodlo - taki se.. ciszej i gorzej ,brzmienie takie stlumnione .

Jak mozna sprawdzic czy wysylyla sam rdzen czy full dts po analogu ?:]
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Mat, jeżeli chodzi o funai to troszkę przekręcasz, albo piszesz co Ci wygodniej. Jakość audio z Funai jest super jak na odtwarzacz za 500 zł, gdyż jest lepsza od m.in. odtwarzaczy DVD Pioneera (mam w domu), Panasonica (miałem) i BR Panasonica 35, nie oznacza to jednak, że audio jest doskonałe. Identyczny dźwięk z odtwarzaczy za około 2000 zł (chodzi mi o identyczne odtwarzacze Denona i Onkyo) uznałbym za słaby jak na tą klasę cenową. Poza dźwiękiem stereo nigdy nie chwaliłem Funai bo i nie było za co, to co najwyżej przeciętność, szczególnie jeżeli chodzi o szybkość i funkcjonalność, tu poziom jest równie słaby jak u pozostałych japończyków (Sony, Panas). Co dziwne, jak na japoński tani odtwarzacz, to jeżeli czepiać się dźwięku, to jest on nawet za bardzo wycofany.

Co do sprawdzenia co przesyłane jest przez analogo to chętnie przeczytam co ma do przekazania Mat, gdyż co by nie gadać ma sporą wiedzę. Tym bardziej, że Wishplash nie słyszy różnicy, a właściwie słyszy ale na korzyść coaxiala. Mat nie chodzi mi o spieranie się, ale ten temat budzi wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
400 zl wywalilem w bloto bo z tego co widze to Jesli sie nie ma ampli ktore za posrednictwem HDMI potrafi odebrac i przekazac na glosniki Dolby trueHD i DTS HD to cala zabawa z analogowym wyjsciem audio jest nic nie warta bo z tego co slysze to dzwiek DTS MA po analogu jest gorszy niz Rdzen DTS w postaci cyfrowej na kablu coaxial...

Mialem kupic jakies drogie kable do analoga ale po tym co uslyszalem to kupie zwykle chinche po 7 zl. Wydatek zaden a bede mial podlaczone i zaleznie od nastroju bede sluchal albo z cyfrowego albo z analogowego zrodla.
Zycze udanej nocy ,do jutra !
 
Ostatnia edycja:

paniol

New member
Wydatek zaden a bede mial podlaczone i zaleznie od nastroju bede sluchal albo z cyfrowego albo z analogowego zrodla.


Myślę - że jak sie zorientujesz co i jak brzmi - tak jak ja nie będziesz słuchał z analogowego. Nie warto nawet te 7 zł inwestować...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Whiplash napisał:
Mat no z plyty leci DTS MA i przelaczam na coaxial - ok ,przelaczam na analogowe zrodlo - taki se.. ciszej i gorzej ,brzmienie takie stlumnione .

Jak mozna sprawdzic czy wysylyla sam rdzen czy full dts po analogu ?:]

Różnicę między core a pełnym MA chyba łatwo można zaobserwować na ścieżce 7.1. W core dodatkowe dwa kanały powinny być ciche (chyba że cwaniaki zasilą 4 surroundy systemu 7.1 z 2 surroundów 5.1)

A co do ciszej i gorzej. ZAWSZE jak jest ciszej to wydaje się że gorzej. A poziomy sygnału wyjściowego bardzo często są różne nie tylko dla różnych wyjść (analog, coax HDMI) ale i dla np bitstreamu DTS MA i zdekodowanego do LPCM DTS MA z tego samego wyjścia (HDMI). Jeśli chcesz bawić się w porównania brzmienia to ZAWSZE musisz zapewnić wyrównanie poziomu (głośności) przy przełączaniu różnych wejść w ampli... :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Whiplash napisał:
Mat no z plyty leci DTS MA i przelaczam na coaxial - ok ,przelaczam na analogowe zrodlo - taki se.. ciszej i gorzej ,brzmienie takie stlumnione .

przetestuj roznice miedzy sciezkami dzwiekowymi a nie miedzy polaczeniami..;) tzn. przy uzyciu podlaczenia analogowego przelaczaj sciezki z dts hd ma na zwykly dts . przy podlaczeniu coaxialem sygnal "obrabiany" jest przez amplituner , przy analogu idzie "surowy" z odtwarzacza.cichszy dzwiek jest nawet przy podlaczeniu hdmi i dekodowaniu przez amplituner. roznicy w dzwieku szukaj gdzie indziej ! - "rozpietosc" dzwieku jego szczegolowosc i naturalnosc (czy raczej wrazenie naturalnosci..;)) . napisz na jakim materiale testujesz ?

janusz- nie chodzi mi o to aby podwazac twoja opinie na temat tego funaja,czy tez go krytykowac ! (niby z jakiej okazji..-przeciez go nie slyszalem ;))
przytoczyles i oparles sie na jakiejs wypowiedzi, czy tez artykule , ktory okazuje sie jest wlasciwie sprzeczny z twoja opinia ! czy twoje odczucia sa "niewlasciwe" ? - nie ! poprostu sprzet testowany jest z innymi komponentami (czytaj - najczesciej duzo drozszymi...;)) i przez osoby ,ktorych wymagania sa duzo wieksze co do jakosci "produktu finalnego" . czytajac takie wypowiedzi zawsze trzeba brac poprawke na wlasne mozliwosci i potrzeby...dla niektorych kable ktore kosztuja ponizej kilkaset zl za metr calkowicie psuja brzmienie...;)

wiatrak- masz duzo racji! jest jeszcze jedna kwestia- roznica miedzy formatami skompresowanymi stratnie a bezstratnymi polega wlasnie na tym ,ze sa bezstratne ! a nie -maja wiecej basu, sa glosniejsze itp.
roznice da sie wylapac ,ale na pewno nie na podstawie glosnosci...! i absolutnie nie mozna sie tym sugerowac !
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Niestety nie mam bogatych zbiorow BD ,dysponuje jednym Koncertem Green Day naktorym jest PCM stereo i DTS MA bit ok 5 . w tym przypadku sluchajac DTS MA na coaxialu dzwiek jest "zywszy" pelniejszy ,dynamiczniejszy lepiej slyszalny ,w przypadku analogu dzwiek jest wycofany ,lekko przytlumniony ,delikatniejszy ,miekki.

Druga plyta to DVD Iron maiden DD 5.1 wrazenia takie same jak w przypadku BD Green Day.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie ma co się załamywać, spokojnie sprawdź jakąś płytę z wypożyczalni. A wcale nie przepłaciłeś za odtwarzcz, te 400 zł jest nie tylko za analogi, jest jeszcze kilka różnic, same analogi to dla producenta nieduży koszt.
 

janusz

New member
Bez reklam
Na Ceneo jest ciekawa (bardzo pozytywna) opinia i dyskusja o tym modelu. Niestety dyskusja potwierdza, że jakość dźwięku po analogu w stosunku do połączenia HDMI przy formatach HD wypada bardzo słabo.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie obecnie mam Yamahe HTR 5630 z BD80 . MOze by kupic RX V365 i puscic wszystko (DTS MA DD TrueHD) via HDMI w PCM ? Bedzie to gralo ?
Czy dzwiekowo bedzie lepiej grac 365 od mojej 5630 ? wiem ze to najnizsza polka ale zawsze nowy model.
 

janusz

New member
Bez reklam
Będzie grać lepiej, ale tylko przy formatach HD. Az tak Ci na tym zależy? Formaty HD to fajna rzecz, niemniej najlepszy efekt będzie gdy dekodery będą w amplitunerze. Lepiej dołożyć 200 zł i kupić Yamahę 465. Dekodery można będzie wykorzystać do innych źródeł niż BR, na razie nie masz takich źródeł ale kto wie co będzie za parę lat (komputer, odtwarzacz na twardy dysk itp.). Już przy DVD zdecydowanie wygrało umiejscowienie dekoderów w amlitunerze (jedyne ostępstwo to DVD-audio). A najważniejsze to nie robić niczego w pośpiechu, spokojnie przemyśl, wysłuchaj opinii (nie tylko mojej), sprawdź osbiście, są sklepy, znajomi.
 

prosper5250

New member
Mam uprzejme pytanie: po umieszczeniu w slocie pendrive'a z wgranymi zdjęciami w formie JPEG, na 20 wyświetla tylko jedno z nich? Zdjecia zapisane są identycznie, po ok 250kB (zdjęć 2,5 mega w ogóle nie widział, tzn. poinformował, że ich nie odtworzy)... Co robić?
 

asso

New member
Problem z połączeniem 5.1 audio

Witam, wszystkich. Świetne forum, czytam z uwagą od kilku tygodni.

Podpinam swoje pytanie. Od kilku tygodni posiadam odtwarzacz DMP-BD80 w komplecie z amplitunerem Panasonica SA-BX500 i tv - również Panasonic oraz zestawu głośników Jamo 5+1. Mam problem z połaczeniem audio. Przy przelaczeniu (na pilocie) w tryb analogowy "8ch" grają tylko fronty (nie działa sub, centralny ani sur). BD80 mam połaczony kablami HDMI z TV oraz ampli (wcześniej z ampli a przez niego do tv) oraz dobrymi kablami audio (RCA) miedzy BD a amplitunerem. Powtórzę - używam systemu 5+1 (nie 7+1). Przy trybie cyfrowym wszystko działa ok. Przestrzenność gubi sie przy przejściu na tryb audio. Dżwięk jest wtedy o niebo lepszy tyle że tylko stereo. W czym tkwi mój błąd? (testuje na filmach BD z zapisem 5.1 a także na płytach CD stereo - te nie uruchamiaja z kolei suba, co jeszcze jakos rozumiem) Próbowałem wszelkich ustawień (dłuuugie godziny), przestudiowałem wszystkie instrukcje - wyączyłem audio HDMI, włączyłem 5.1, zmieniałem układ połączeń, itd. NIC! Co przeoczyłem? O czym nie wiem?

Będę bardzo wdzieczny za wszelka pomoc!

pozdr.
 

paniol

New member
Nie znam tego ampla, ale jeśli ma wejścia/wyjścia HDMI, to podepnij:

1. Bd 80 z ampli kablem HDMI + ampli kablem HDMI z TV

2. BD 80 z tv kablami component i audio (nie musisz, ale jeśli chcesz oglądać bez ampla to w tym konfigu inaczej sie nie da; tzn. się da, ale trzeba mieć odpowiedni ampli - z funkcją HDMI Control)

3. skonfiguruj wejścia

i ciesz się dźwiękiem i obrazem HD :)
 
Ostatnia edycja:

asso

New member
paniol

paniol dziękuję. Ale..

ad1) takie połaczenie (naturalne) miałem od razu ,zmieniłem inaczej dziś - to nic nie zmienia w moim wypadku.

ad2) nie chce oglądać bez ampli. Po to kupiłem ampli i głośniki, aby z tego korzystać :)

ad3) ???

"
i ciesz się dźwiękiem i obrazem HD" - ja się obrazem ciesze jak najbardziej, ale dźwiek przez kabel HDMI mnie jakoś nie zadawala. Jest bardzo ładnie przestrzenny, dośc dynamiczny ale wysiada zupełnie przy słuchaniu wokalu, jazzu, muzyki klasycznej. Jest po prostu nieco głuchy, płaski w każdej kolumnie. Nie chodzi zawsze tylko o łubudu po całym pokoju od sciany do sufitu. Chcę słyszeć przełykanie śliny :) - zapewniam że słychać w trybie audio..

Proszę o pomoc właścicieli sprzętu Panasonika
 

asso

New member
prosper5250

prosper5250 napisał:
Mam uprzejme pytanie: po umieszczeniu w slocie pendrive'a z wgranymi zdjęciami w formie JPEG, na 20 wyświetla tylko jedno z nich? Zdjecia zapisane są identycznie, po ok 250kB (zdjęć 2,5 mega w ogóle nie widział, tzn. poinformował, że ich nie odtworzy)... Co robić?

Chyba masz za duże zdjęcia (coś powyżej 1MB).
Mi czyta wszystkie małe fotki, duzych nie wyświetla.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Przeczytałem wątek od dechy do dechy i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na upscaling płyt DVD. Napiszcie proszę, czy upscaling w tym BR polega tylko na zmianie właściwości przesyłu sygnału np. z 576i do 1080p, czy jest także opcja, która faktycznie powoduje przeskalowanie obrazu do lepszej jakości niż zwykły PAL? Dla zobrazowania podam, że np. Samsung BD-P3600 upscaluje sygnał do 1080p, ale nic to nie wnosi (obraz z DVD jest taki sam jak z 576i), a np. PS3 przesyła sygnał 720p, ale jest dodatkowa funkcja włączenia upscalingu (tego faktycznie poprawiającego jakość sygnału) i jest ok.
 

prosper5250

New member
Problem z USB który opisałem parę postów wcześniej naprawiłem w ten sposób, że z penka wywaliłem upgrade do BDP-S300 i teraz czyta pięknie i jotpegi i mp3 :). W kwestii upscalingu, to jednak pewna istotna poprawa występuje. Ostatnio porównywałem jakiś film (bez efektów, z Clooneyem i Pittem ale tytuł zapomniałem :p) na BD80 (po komponencie) i na S42 (też po komponencie z włączonym przeplotem czyli w sumie 576p) i jakość po blu-rayu była w dość znacznym stopniu lepsza...
 

JDski

New member
Witam.
Bardzo proszę o pomoc. Jestem posiadaczem TV 42G10 i DMP-BD80. Przyszła kolej na wymiane aparatu fotograficznego (kamera już dawno wypadła z obiegu:) ) . I mam problem, rozważam na dzień dzisiejszy dwie opcje - Canon PowerShot SX1 IS i Panasonic Panasonic Lumix DMC-FZ38. Problem polega na tym że canon nagrywa filmy w MOV [H.264 + Linear PCM (stereo)] i nie wiem jak to się bedzie miało do BD80. Panasonic format jest ok ale rozdzielczość tylko HD ready. Nie jestem jakimś fanem fotografi ani filmowania (no i koszty pojedynczych sprzętów) dlatego chce kupić takie 2w1 czyli aparat z możliwością nagrywania filmów.
 

krzychu125p

New member
Wracając jeszcze do dekodowania dźwięku DTS HD MA w odtwarzaczu panasonic BD 60.... Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć że BD 60 dekoduje DTS HD MA 7.1????
Pytam się dlatego że o mało co nie kupiłem Sony BDP-S360 który dekoduje DTS HD MA ale tylko 5.1 - 7.1 już nie....
( w instrukcji BD 60 jest napisane "Jeśli podłączone urządzenie obsługuje 7.1-kanałowy dźwięk surround, sygnał dźwiękowy jest przekształcany z 5.1 kanałowego lub 6.1 kanałowego na 7.1 kanałowy zgodnie ze specyfikacją stworzoną przez DTS, Inc" - jak to rozumieć??)
 
Ostatnia edycja:
Do góry