Dmp-bd35, Bd-p1600, Bd-p1580, Lg Bd370

mxx01

New member
Który z tych czterech byście polecili? Wszystkie odtwarzają to samo, mają USB bądź jak w przypadku panasa czyta karty SD. Cenowo są w przedziale do 900zł. Póki co nie mam aplitunera ale... kto wie... teraz bardziej mnie interesuje codzienna funkcjonalnośc takiego urządzenia, jak chociażby prędkość działania. LG najmniej mi się podoba, za to słyszałem, że bije panasa pod względem dźwięku. Panas ładnie się prezentuje, za to jest modelem, który ma swojego następcę, czyli jest modelem starszym. BD-P1580 ma wyjście USB widoczne, co nie specjalnie mi się podoba. To może P1600?? Doradźcie dobrze.
 

janusz

New member
Bez reklam
Poza Panasonikiem wszystkie to nowoczesne o dopracowane modele. LG na razie jest najciekawszy z uwagi na mkv, ale Samsung zapowiada na sierpień firmware do swoich modeli z mkv. Pansonic jest już mocno zacofany, zresztą nowy model też, marki japońskie z uwgi na kryzys to dzisiaj druga liga.
 

w1lly

New member
janusz napisał:
Poza Panasonikiem wszystkie to nowoczesne o dopracowane modele. LG na razie jest najciekawszy z uwagi na mkv, ale Samsung zapowiada na sierpień firmware do swoich modeli z mkv. Pansonic jest już mocno zacofany, zresztą nowy model też, marki japońskie z uwgi na kryzys to dzisiaj druga liga.
możesz coś więcej powiedziec o tym nowym sofcie do samsungów?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ciekawe

Bardzo ciekawa teoria z tym zacofaniem Panasonica.....:D
Jakieś konkrety....? Pomijając odtwarzanie mkv.....
 

mxx01

New member
Ja myślę, że januszowi chodziło o to, że wymieniony model panasonica ma już swojego następcę a np: samsung 1600 widnieje na stronie samsunga jako nowość. Proszę, aby dyskusja nie zeszła na pole wyższości firmy A nad B i odwrotnie. Chcę kupić jeden z wymienionych w tytule modeli i oczekuję poważnych argumentów.
 

Joku

New member
"marciniozo" niema sensu polemizować, "janusz" twierdzi że Panas jest zacofany więc trzeba go ignorować.
"mxx01" kup ten który Ci się najbardziej podoba i najbardziej Ci pasuje wyposażeniem.
Wyższość jednego nad drugim wygląda tak że co test to inne wyniki a obraz każdy z nich ma ładny, choc mnie sie LG370 dwa razy zawiesił i go oddałem i kupiłem Panasa.
pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na początek pytanie.

Panie i Panowie, czy możecie się bez problemu zalogować? ja od dawna mam z tym duże problemy...., zgłaszałem Adminowi, ale dalej jest ciężko...

Ale wracając do tematu - nie chcę z nikim polemizować, tylko ułatwić koledze dokonanie wyboru. Dlatego proszę o przedstawienie argumentów.

To, że jakiś model jest nowszy wcale nie oznacza, że lepszy...

oto moje argumenty:

1. Odtwarzanie AVCHD - także z karty SD, SDHC - to najwalniejsze dla mnie kryterium z uwagi na filmy z kamery HD
2. Współpraca poprzez Viera link z TV
3. Bezawaryjność
4. Odtwarzacz musi mi się po prostu podobać.../ i żonie oczywiście!!!!/
5. odtwarzanie mkv - obojętne
6. Cena

Dlatego wybrałem panasonica, mam kilka urządzeń tej marki, które działają / odpukać / bezawaryjne - w przeciwieństwie np. do LG..../ musiałem zapoznać się bliżej z serwisem...:D /

Ale oczywiście każdy kupuje to co mu odpowiada! Jeżeli ktoś szuka odtwarzacza do ripów MKV to LG jest dla niego....

Pozdrawiam wszystkich


To tak w wielkim skrócie. Ale to oczywiście moja subiektywna ocena!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
I jeszcze jedno, nie oceniam tych odtwarzaczy pod względem jakości obrazu i dźwięku / a to przecież bardzo ważne / bo nie mam możliwości porównania tych odtwarzaczy równocześnie "w akacji!" A tylko taka ocena byłaby obiektywna....

Pomijam oczywiście to co można zobaczyć w marketach bo to żadne porównanie.

Ja z obrazu i dźwięku w panasonicu jestem bardzo zadowolony, co nie oznacza wcale, że inne modele z tej półki cenowej są gorsze!

I przepraszam za post po postem, ale cały czas mam problemy z logowaniem....
 

mxx01

New member
czy odtwarzanie AVCHD przyda się tylko w przypadku odtwarzania z kamer? Patrzę, że P1600 nie ma tej opcji ale ja nie mam też takiej kamery. Ale czy mając kamerę HD można uzyskać obraz HD na telwizorze podłączając kamerę bezpośrednio to TV? Wtedy AVCHD w blu-ray staje się zbędne.
 

espero

New member
Ja rowniez twierdze, ze Panas jest zacofany, mnie rowniez pewnie trzeba ignorowac. Powiem tylko tyle - jestem fanem Panasonica (mam 50 calowa plazme, ktora jestem zachwycony). Robilem 3 tygodnie temu setki testow z Panasem BD60 i LG370 i powtorze jeszcze raz: PANAS JEST NIESLYCHANIE ZACOFANY.

Odnosnie jakosci obrazu i dzwieku. Moje testy wykazaly (a jestem bardzo dobrze obeznany w tej dziedzinie i mam fiola na punkcie jakosci obrazu i dzwieku) brak zasadniczych roznic w jakosci - testy wykonywane na Plazmie Panasa 50PY800, Onkyo TX-SR606, Jamo S606HCS3+SUB300. Na korzysc LG przemawia: odczytywanie wszystkiego ze wszystkich nosnikow, brak smiesznych ograniczen jak w Panasonicu (ze nie odczytuje czegos z jednego nosnika, odczytuje natomiast z drugiego np z archaicznego CD), piekna grafika ekranowa w HD (w Panasach grafika to skalowane SD), szybkosc dzialania, reakcji itp. Jakby tego bylo malo Panas raz mi sie zawiesil, co wiecej podczas odtwarzania BDR bylo slychac dosc glosny szum z wnetrza odtwarzacza. W LG absolutna cisza.

Jestem chetny do polemiki na ten temat, ale tylko z osobami, ktore osobiscie testowaly oba modele.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Zgadzam sie bierz lg zreszta w tescie w porownaniu z samsingiem i panasonikiem wypadl wlasnie najlepiej wiec chyba cos to znaczy a dotego jest ladny cichy i ma lepszy dzwiek od panasa.
 

Joku

New member
"timonek" co test to inny wynik, jak chcesz to dam Ci przykład: http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/5083
najlepsze porównanie dają dwa modele w bezpośrednim starciu w domowym zaciszu., ja tak testowałem
Ja miałem wcześniej w domu 370-ke i mnie osobiście zawiódł (być może trafiłem na taki egzemplarz) i wymieniłem go oczywiście za dopłatą na BD80 z którego jestem bardzo zadowolony.
 

mxx01

New member
Zamówiłem samsunga 1600. Odtwarza to co powinien odtwarzać i podoba sie najbardziej ze wszystkich. Wygląd LG był nie do zaakceptowania przez małżonkę. Pozdrawiam.
 

piskle smoka

New member
Witam Wszystkich
Ja osobiscie moge porownywac Panasonica 35 bezposrednio z PS3.Wczoraj ogladalem " Bylismy zolnierzami" -DVD i sam niewiem co lepiej skaluje obraz ,mam mieszane uczucia ,byc moze ciutke lepiej robi to Panas ,ale to tez zalezy od filmu i scen .
Moze ktos robil podobne porownanie?
O BD nie bede wspominal gdyz na obydwu odtwarzaczach obraz i dzwiek wysmienity.
Aha, a co do otwazania roznych plytek to niejestem fanem dvix-ow,przegeywanych cd itd.Wszystkie plytki z filmami czy to DVD czy BD oraz muzyka to orginaly.Wiec problemow niemam z odczytem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry