Długość kabli HDMI

InterWan

New member
Witam :)
Jak max długie kable HDMI stosujecie?
zakupiłem kabel 10m i projektor na nim nie widzi sygnału, natomiast tv na takim działa. Dzwoniłem w 2 miejsca i mi powiedzieli, że z projektorami to tak jest :) i że pomoże wzmacniacz? i teraz pytanie, czy faktycznie wzmacniacz, lub kabel z wbudowanym wzmacniaczem pomoże?
 

InterWan

New member
Witam projektor infocus X10
kabel obecnie ten, również nie działa ;/

www - allegro.pl/item628533044_kabel_hdmi_10m_full_hdtv_vivanco_22343_wzmacniacz.html


a wcześniej:

www - allegro.pl/item640239538_voicekraft_hdmi_fullhd_10m_1_3_gold_filtr_hurt_ss.html

i też nie działa :twisted:
 

InterWan

New member
Sprawdzałem dzisiaj oba kable, i z tv np działają, a z projektorem nie ;/
Gdzie takie 3m chodzą bez problemu ;/
Czy to może być wina niesprawnego hdmi w projektorze, czy... sam już nie wiem ;/
 

Tonio

New member
X 10

Kolego...zaciekawił mnie Twój przypadek...napisz jak sobie poradziłeś z tematem i do jakich doszedłeś wniosków???Mam tez x 10!:hmm:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
InterWan napisał:
Witam :)
Jak max długie kable HDMI stosujecie?
zakupiłem kabel 10m i projektor na nim nie widzi sygnału, natomiast tv na takim działa. Dzwoniłem w 2 miejsca i mi powiedzieli, że z projektorami to tak jest :) i że pomoże wzmacniacz? i teraz pytanie, czy faktycznie wzmacniacz, lub kabel z wbudowanym wzmacniaczem pomoże?

pozwol ,ze zgadne....-podlaczasz do proja ps3 ? :D
wzmacniacz nie pomoze
 

Tonio

New member
za tydzień bede podłączał...x 10 i yamahe s 1700..i niechciał bym rozczarowań....piszcie... bo nie spie...:-Dkabelek ma 10 m.
 

valdi71

New member
MAM podobny problem - podłączę się zatem 2

Witaj sławekSS"

Nie wiem jak inne grafiki, ale moja GF 8400 GS - POSIADA KABELEK DODATKOWY SPDFI do podłączenia w płytę główną w piny odpowiednie za SPDFI.

Problem występuje po podłączeniu go do SPDFI w płycie głównej - dokładnie po podłączeniu kableka GND/uziemienia (czarny kabelek)
Jak pisałem wcześniej - kom sie nie włączy. Z samym podpiętym czerwonym kabelkiem SPDFI - włączy sie ale głosu NIET !!!!:cry:

Moze brak dzwięku to też wina Windowsa 7 który mam zainstalowany, bo nie mogę doinstalować dedykowanych przez GIGABYT-a sterków do zintegrowanej dzwiękówki REALTEK- a ????


Ktoś ma jakieś propozycje/porady?

Pozdro
valdi71
 

Tonio

New member
ufo

x10 już od dziś wisi pod sufitem i tak jak kolega wcześniej napisał bez problemu hula na HDMI 10 metrów...śpie spokojnie:D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli jako odtwarzacz BD kupisz cokolwiek innego niz ps3 - to bedziesz spal spokojnie dalej...:D
 

Tonio

New member
Nie spałem spokojnie bo podczas remontu HDMI został wmurowany w sufit razem z zasilaniem...i co...pruć sufit...bo Infocus nie miga?:D Zona by mi walizki wystawiła...!A co do niebieskiej strony mocy..to wybór padł na LG BD370...ale czekam na premiere 390 zobaczymy....zgoda połowicy jest!!!!
 
Do góry