Długość kabla iHDMI, łącznie 22 metry - czy zadziała

PeterMac

New member
Bez reklam
Mam pytanie,

Potrzebuje kabel iHDMI o długości łącznej 22 metry, oczywiście zakupiłem taki kabel 20m i chce go przedłużyć o kolejne 2m stosując łącznik + drugi kabelek 2m juz zwykły nie iHDMI, czy nie będzie problemów na takiej długości z przesyłaniem sygnału z tunera n do TV LCD ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
to ten kabelek
iHDMI, nSplitter, nVisionHD & HDTV-to-VGA Home

w sumie ciezko mi powiedzieć czy to coś dobrego raczej nic specjalnego no ale na długosci 20m jest gwarantowany ze bedzie śmigać poprawnie łącznie z 1080p i obawiam sie tych 2m dodatkowych które dołożę :)
Mam taki 20-metrowy kabel. Jest bardzo gruby - linie TDMS ma zrobione na bazie miedzi OFC o grubości 24 AWG. Do użytku z n-ka możesz go spokojnie przedłużyć o kilka metrów za pomocą innego kabla HDMI podobnej jakości i zwykłego łącznika HDMI-HDMI. Próbowałem kiedyś takiego przedłużenia i z n-ką dwa takie kable (w sumie 40 m) połączone przejściówką HDMI-HDMI działały bez problemu.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
podpiete kablem iHDMI 20m + (łącznik hdmi Tech+Link) + HDMI 3m - mogę potwierdzić wszystko działa jak ta lala na n-ce

tak sobie siedze i testuje ten iHDMI :) i juz zrozumiałem jego działanie, działa to tak ze po prostu po wyłączeniu TV on nadal podtrzymuje w pamieci w tym seperatorze klucz HDCP telewizora, bo np. taka sytuacja n-ka odpalona gasimy TV które po 2-3min przechodzi w pełne wyłączenie słychać cykniencie, n-ka cały czas chodzi i teraz włączamy TV i co sie dzieje obraz sie pojawia i znowu znika i tak w kółko bo gryzie sie nowy klucz HDCP z tym poprzednim co trzyma kabel czyli trzeba gasic n-ke po ogladaniu razem z TV zeby klucz sie wykasowywał, dobrze myślę ?
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
Do maja miałem N na starym recorderze i nic takiego nie zauważyłem obojętnie jak wyłączałem. Kabel 5m+3m + łącznik (taniochy)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Porozmawiałem z działem pomocy technicznej na temat tych kabli jak to działa i zasada działania jest trochę inna jak myślałem :) natomiast u mnie problem występuje tego typu teraz to dobrze obadałem ze raz na ileś tam włączeń TV po prostu nie może załapać źródła sygnału pojawia sie obraz i znika i tak w kółko, powiedzmy na 10 włączeń 2-3 z nich mają takie problemy (model TV w sygnaturce)

Trudno mi jest powiedzieć czego to wina coś sie z czymś nie dogaduje na czas, dodam ze na kablu zwykłym HDMI tego problemu nie miałem nigdy.

Postanowiłem zamienić kabelek iHDMI plus CEC, na wersje bez CEC i wtedy sie zobaczy a to dlatego ze TV czasami przy włączaniu widział źródło jako "HDMI1" a czasami "HDMI1 Tuner3" tak samo w urządzeniach sterowanych przez HDMI raz jest widziany ten Tuner3 od CEC z kabla a raz go nie ma i moze w tym tkwi problem.

Powinni zrobic wyłącznik tego CEC'a na tym kablu bo co jeśli ktos bedzie chciał podłączyć takim kablem urządzenie ktore ma juz w sobie funkcje CEC, to ten na kablu + ten w urządzeniu mogą sie gryźć, przynajmniej tak mi sie wydaje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry