Długi kabel hdmi. Czy to będzie działać ?

arcymag1

New member
Witajcie.
Nie wiem za bardzo do którego subforum dodać ten temat więc dodam tutaj. Mianowicie:
Potrzebuje podłączyć Playstation 3 do projektora Epson eh-tw3200 -> potrzebny mi jest 15 metrowy kabel hdmi. Naczytałem się że przy tanich kablach widać jakieś zielone kropki oraz są problemy z 1080p (tylko ta rozdzielczość mnie interesuje) a czasami nawet 1080p nie chce się przesyłać.
Tak więc mam do was pytanie : Muszę wybulić za drogi (300+zł) kabel czy wystarczy taki (nr aukcji 1963683121 - wystarczy wpisać w alledrogo w wyszukiwarke)? Jedni mówią że to przecież zera i jedynki lecą kablem ale te tematy o zielonych kropkach mi namieszały w głowie. Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości oraz w wypadku gdy podany kabel wyżej to dziadostwo bardzo proszę o link do jakiejkolwiek aukcji lub chociaż podanie firmy/modelu. No i oczywiście czym taniej tym lepiej :> (tyle że stawiam na jakość więc jakość>cena).
Z góry dziękuje za pomoc :>
 

Vaderus

New member
Bez reklam
...
Jedni mówią że to przecież zera i jedynki lecą kablem ale te tematy o zielonych kropkach mi namieszały w głowie.
...

Oczywiście, że to są tylko zera i jedynki - tu masz rację w 100%.
Tylko, że te zera i jedynki zgodne w 100% z obrazem i dźwiękiem są tylko przy samym wyjściu, u źródła. Dalej, z biegiem kiepskiego kabla dochodzą przeróżne zakłócenia, które u celu też są interpretowane jako zera i jedynki.... tyle, że nieporządane, nadmiarowe i przypadkowe... a biedny odbiornik, próbując je jakoś zinterpretować, wyświetla jako przeróżne "cuda" na obrazie.
Jakość kabla ma zatem absolutnie znaczenie, co nie oznacza że z automatu musi to być ten najdroższy. Niestety, reguły nie ma... bo są różne urządzenia, odbierające z różną czułością.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Witajcie.
Jedni mówią że to przecież zera i jedynki lecą kablem ale te tematy o zielonych kropkach mi namieszały w głowie.
Tak, lecą zera i jedynki i machają do nas łapkami:). Tak jak w przesyle analogowym płynie prąd, tyle, że w przesyle cyfrowym są dwa stany napięć - wysokie i niskie (jedno odpowiada tzw zeru drugie jedynce). Im dłuższy przewód tym większa rezystancja przewodu i większe spadki napięć. Przy pewnej długości przewodu spadki napięć są tak duże, że urządzenie nie jest w stanie odróżnić jednego stanu od drugiego. Następuje pogorszenie sygnału. To tak w skrócie i w prosty sposób wytłumaczone (dokładniej niech się wypowiedzą elektronicy). Jakość przewodu dużo bardziej wpływa na przesył cyfrowy niż analogowy. Czy w twoim przypadku będzie dobrze, kto to wie. Różni ludzi różnie widzą, jedni coś zauważą inni nie.
 
Do góry