DLNA w zestawie audio

aa11bb22cc33

New member
Witam

Mam znajomego, który zamierza kupić do swojego domu serwer NAS z
funkcją DLNA. Jako, że poprosił mnie o wyrażenie opinii co do
planowanego zakupu, a moja wiedza nie jest zbyt głęboka, zwracam się z
prośbą do forumowiczów o poradę. Otóż, o ile najnowsze telewizory
obsługują standard DLNA i umożliwiają odtwarzanie filmów i zdjęć
umieszczonych na serwerze, to nie udało mi się dotrzeć do
dokładniejszych informacji o zestawach audio, które miałyby
zaimplementowaną taką funkcję. A przecież fajnie było by mieć na
serwerze pliki np. mp3 i odtwarzać je w zestawie.:)
A może mylę się i takie zestawy są powszechnie dostępne, a tylko mój
brak umiejętności wyszukiwania informacji i wrodzone lenistwo
powodują, iż do nich nie dotarłem?;)
Mimo wszystko proszę o pomoc.
 

Allan

New member
Dołączam się do pytania. Sam mam dysk sieciowy z obsługą DLNA i jestem w trakcje poszukiwań amplitunera AV do kina domowego. Niestety nie mam nieograniczonych funduszy i to kino domowe to chciałem sobie budować po kawałku. Zaczynając od amplitunera i pary kolumn potem z czasem dokupując kolejne głośniki i suba.
Niestety tak jak się rozglądałem to ceny amplitunerów AV z gniazdkiem ethernetowym zaczynają się od 4tys złotych (za nowego Onkyo TX-NR807) a gdyby jeszcze mieć USB i ethernet to cena skacze do 5tys (za Pioneer VSX-LX70).
Czy naprawdę jeszcze nie ma amplitunerów AV w cenie 2tys +-500zł (mi nie jest potrebny sprzęt lepszy niż np Onkyo 607 czy Denon 1910) ale właśnie z Ethernetem i USB.
 

Allan

New member
Już ze dwa czy trzy tygodnie temu zamówiłem Popcorna C-200 :mrgreen:. Ale w amplitunerze też bym chciał mieć taką opcję. I wkurza mnie że tyle każą sobie za to dopłacić. :(
 

aa11bb22cc33

New member
Tym bardziej, że nawet najtańsze przenośne odtwarzacze mp3 mają większość potrzebnych funkcji - obsługują bez problemu utwory skopiowane do ich pamięci (lub umieszczonych na karcie pamięci), pozwalają na tworzenie i modyfikowanie wielu różnych list odtwarzania, itd. To jak wiele można by uzyskać wbudowując te funkcje do średniej klasy amplitunera.
 
Do góry