DLNA & Sony Bravia

2pac76

New member
witam

chce odtworzyc film mkv 1080i na sony HX700

przez PS3 media Server lub WMS

ale chyba komp nie wydala co chwile przycina

jakies ustawienia moze lepsze?

komp P4 3GHZ 2 GB Ram ATI 2600 256 Win XP LAN 100 Mbit na kablu przez router

pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
witam

chce odtworzyc film mkv 1080i na sony HX700

przez PS3 media Server lub WMS

ale chyba komp nie wydala co chwile przycina

jakies ustawienia moze lepsze?

komp P4 3GHZ 2 GB Ram ATI 2600 256 Win XP LAN 100 Mbit na kablu przez router

pozdrawiam

Na chwilę podłącz kompa bezpośrednio do Tv. Być może, źródłem problemów jest Router
 

Gucio50

New member
Bez reklam
witam

sprawdze tylko nie mam kabla cross czy moge zwyklym spiac kompa z tv?

mkv do 720 p smiga chyba jednak karta nie wydala porcessor na 100% obciazony

dzieki

Tak, zwykły kabel ethernet, ze złaczami RJ.
To najtańsza próba. Wymiana karty i procesora już kosztuje nieco więcej

Ja mam dobrą kartę. nVidia 9500 a procesor 2GHz Pentium IV. Działa OK.
 
Ostatnia edycja:

2pac76

New member
Tak, zwykły kabel ethernet, ze złaczami RJ.
To najtańsza próba. Wymiana karty i procesora już kosztuje nieco więcej

Ja mam dobrą kartę. nVidia 9500 a procesor 2GHz Pentium IV. Działa OK.


witam

na kompie tez przycina(max 12 klatek ) na VLC albo Windowss media player classic kodeki mam K Lite Kodeks pack 5.9.6

karte mam ATI 2600 HD 256MB

jakich uzywasz kodekow?
 
Ostatnia edycja:

Loyx

New member
Bravia w3740-plik mkv+napisy

Witam!
Czy można coś poradzić na problem zacinania się plików .mkv (1080) z napisami?
Bez napisów nic się nie tnie jest ALL OK
Pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
Witam

A czy ktoś nie zna po prostu na tyle angielski, żeby zapytać na stronie np Wilda co w takiej sytuacji radzą. Widzę że dość często padają pytania i równie często odpowiedzi, ja mam ten dyskomfort że u mnie angielski jest be. W google tłumaczu muszę się nagłowić zanim coś zatrybię, a pytania zadanego tym sposobem może po prostu nikt nie zrozumieć. Pamiętam że coś tam widziałem w temacie, ale po prostu mnie nie interesowało , mam procka 6,4 więc ja akurat nie mam tego rodzaju problemów.A z kolei przetaktowywanie kompa na 2GHz i eksperymentowanie to dla mnie za dużo czasu jak na moje obecne układy. Może po prostu warto spróbować.
Pozdrawiam:-x
PS
Mam podejrzenie że przed rozpoczęciem oglądania trzeba będzie po prostu przetranskodować materiał do bufora, bo przerabianie MKV 1080i na coś w podobne do AVI nikogo nie interesuje.
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
A czy ktoś nie zna po prostu na tyle angielski, żeby zapytać na stronie np Wilda co w takiej sytuacji radzą. Widzę że dość często padają pytania i równie często odpowiedzi, ja mam ten dyskomfort że u mnie angielski jest be. W google tłumaczu muszę się nagłowić zanim coś zatrybię, a pytania zadanego tym sposobem może po prostu nikt nie zrozumieć. Pamiętam że coś tam widziałem w temacie, ale po prostu mnie nie interesowało , mam procka 6,4 więc ja akurat nie mam tego rodzaju problemów.A z kolei przetaktowywanie kompa na 2GHz i eksperymentowanie to dla mnie za dużo czasu jak na moje obecne układy. Może po prostu warto spróbować.
Pozdrawiam:-x
PS
Mam podejrzenie że przed rozpoczęciem oglądania trzeba będzie po prostu przetranskodować materiał do bufora, bo przerabianie MKV 1080i na coś w podobne do AVI nikogo nie interesuje.
Prędkości rdzeni się nie sumuje
 

Spioch1

New member
Mówiąc że "masz procka 6,4" sugerujesz, ze masz procka 6,4GHz
Program nic takiego nie podaje, program podaje 2,13GHz podkręcone do 3,1GHZ
E6400 to model
 

Cyborg65

New member
Witam

Ja się nie będę spierał bo tu nie ma o co.
Zgoda podkręcony i w ten prosty sposób z filmami nie mam problemów.
Miałem inny problem siadła mi jedna pamiątka i musiałem założyć to co po prostu miałem. Musiałem go spowolnić z 400 na 380 bo potrafił się bujnąć ale i tak daje radę więc to olałem.
Pozdrawiam :-D
 

Cyborg65

New member
Spioch

Witam 1080 p działa na 0-10% procka?
To może w jakiejś Brazylijskiej telenoweli dynamika akcji efekty te sprawy.
Albo w AVI ale to normalne.
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
bez transkodowania albo kompatybilnym plikiem jest szansa...z innymi ostro żre o ile wogóle bravia wyswietli...dałem sobie z tym spokój bo gra nie warta swieczki...bawiłem się tez w robienie avchd ale 3/4 filmów po poprawnym transkodowaniu za pomoca multi avc mimo że na kompie ida to tv nie czyta nic......
zamiast tracic czas lepiej kupić player

zresztą czego sie spodziewać jedynie samsung i LG jakos olewaja temat piractwa(bo o co niby innego tu chodzi?) i tam wiekszośc smiga jak nie z BD to z tv...reszta będzie dawac syf że niby mp3 że niby divx....niech sobie tym wypchaja wiadomo co
to jest jak, z całym tym żałosnym rynkiem - wszystko zaczyna ich wyprzedzać a oni wciskaja kit ze masz znów po raz kolejny lepsza czerń jak nigdy lcd czerni nie zobaczy póki nie bedzie podzielony na komórki z pełna izolacja do sasiednich i osobistym podświetleniem(całe to led to jedna wieka zenada - plus mniej pradu żre)
 

Cyborg65

New member
Witam

Właśnie przez to całkiem niedawno z pełną premedytacją i świadomością zakupiłem.
Sony
Full świetlówkę
Ze śmiesznym marketingowym 100Hz
i DLNA mając świadomość że to rozwiązanie nie jest lekarstwem na wszystko.
Zajęło mi sporo czasu zanim dotarłem co jest marketingowym bełkotem, a co ma jakikolwiek sens i za ile.
Pozdrawiam:bober:
 

Spioch1

New member
Cyborg, w WMS nigdy nie udało im się ustawić ,aby filmy 1080p i 720p przetwarzał "oszczędnie"
PS3MS .mp4, .m2ts, .mkv niektóre wyświetla bez jakiejkolwiek ingerencji, inne za pomocą TSmuxera, 0-10% wykorzystania
Jedynie gdy .avi(nie zawsze) albo .rmvb oglądam to kilka minut procek na 70% wskakuje, transkoduje cały film po czym już nie ma problemu, bo te pliczki lekkie są zazwyczaj.
I tak np. Avatar 1080p obejrzałem wczoraj nawet bez tsmuxera, kilka dni temu 2012 i dystrykt 9 720p przy bardzo niskim wykorzystaniu procka (TS MUXER)
Film z wakacji 720p? był w .mov, ale w środku był mpeg4-visual - bez ingerencji


Jeszcze muszę popracować nad V5500 - krzaczki przy ts-muxer
 
Do góry