DLNA - nieobsługiwany format pliku

err_acount

New member
Witam,

Dzisiaj do testów dostałem dysk NAS Patriot Valkyrie.
W ustawieniach znalazłem opcje UPnP/Media Server, po sformatowaniu dysku,
utworzyłem katalog do którego wrzuciłem kilka mp3, troche zdjęć (jpg) i film (avi).

Podłączyłem NAS do mojej sieci i ku mojemu zadowoleniu odnalazłem nazwe serwera na moim telewizorze (LE40B650),
niestety moja radość nie trwała zbyt długo. Na telewizorze cała zawartość folderu z dysku NAS
była widoczna, lecz przy próbie odtworzenia czegokolwiek pojawiał się błąd jak w temacie,
czyli "Nieobsługiwany format pliku" i nie ważne czy był to plik jpg, mp3 czy avi

Dodam, że wszystkie pliki były poprawnie odtwarzane z pendriv'a podłaczonego do USB telewizorka
 

_artur_

New member
Jaki format wybrałeś przy formatowaniu dysku? TV na pewno nie obsługuje NTFS. Spróbuj sformatować dysk na FAT32.
 

ideJ

New member
Zostaje Ci jedynie zgłosić sprawę producentowi oprogramowania Twojego NASa bądź rozejrzeć się za jakąś alternatywą (może da się na nim postawić np MiniDLNA - bardzo ładnie współpracuje z Samsungiem)

System plików na NASie nie ma tu nic do rzeczy.
 
Ostatnia edycja:

bruno27

New member
Witam Mam identycznie tylko że poprzez DLNA odtwarza mi muzyke,jpg oraz MKv bez problemu ale jaki kolwiek film Divx odrazu wysykakuje...Nieobsługiwany format pliku pomimo ze widzi plik avi,mpeg.problem dotyczy jedynie divixow...czy da sie cos na to poradzić?
 

miki_v6

New member
Ja mam podobny problem, TV LE40B650, dysk sieciowy Edimax NS-2502 oraz PS3.
Wpierw myslalem ze to problem z firmware dysku ale jak wgralem nowy firmware do dysku i TV (najnowszy ze strony samsunga) to pliki sa widzialne na TV ale za kazdym razem pisze ze format pliku jest nie obslugiwany. Dziwne bo ten sam plik avi nagrany na Pendrive chodzi.
Jpg takze nie chodzi.
Probowalem takze poprzez PS3 i dysk i o dziwo filmy chodza. Wiec jest chyba jakis problem z firmware Samsunga?
 
Do góry