dlaczego tak mało basu w rx-v671?

querk1

New member
Trzebaby zacząć od tego, że wkładając pena z muzyką ampli gra normalnie (można w ciągu dnia słuchać na poziomie -50). Natomiast radio i np puszczony przez kabel optyczny dźwięk z dekodera gra wyraźnie ciszej przy tej samej skali głośności. Skąd ta różnica? Z radia rozumiem, że może być słabszy sygnał, ale z dekodera?
Inna sprawa, że no mam niedosyt jesli chodzi o bas. Mozna sobie zwiększyć skale niskich i wysokich dźwięków i o ile dla wysokich dźwięków zakres skali o 6 oczek (po pół oczka) jest wystarczający to jesli chodzi o bas przy cichym tzn normalnym słuchaniu czuje niedosyt niskich tonów. Czy to wina kolumn? Mój zestaw to Yamaszka wspomniana i NORTHRIDGE E 80. No od zestawu za tyle pieniędzy mozna chyba wymagać nieco więcej basu.
Kolega kupił równolegle Onkyo TX-NR509 i Jamo 606 no i efekt basu jest zdecydowanie lepszy. A pieniądze mniejsze. Dałem się ponieść przy wyborze tego sprzętu ? Uzytkownicy Yamahy podzielcie się wrażeniami...
 

darekguma

New member
Bez reklam
Dwie funkcje.
1-w option - adaptiv drc, czy jest na on-dodaje basu przy cichym słuchaniu.
2-funkcja enchancer na on. to tyle z opcji.
Mozesz jeszcze pokombinowac w korektorze dzwieku, jest tam kilka opcji ustawień.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

querk1

New member
Dwie funkcje.
1-w option - adaptiv drc, czy jest na on-dodaje basu przy cichym słuchaniu.
2-funkcja enchancer na on. to tyle z opcji.
Mozesz jeszcze pokombinowac w korektorze dzwieku, jest tam kilka opcji ustawień.

Oczywiście Twoje sugestie zostały już na początku ustawione i sprawdzone. CO do korektora ustawień mozesz cos więcej napisac?

A głośniki są dobrze podłączone.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Jeśli kolumny nówki, to muszą trochę pochodzić i się "wygrzać" - przeżyłem to na własnej skórze.
Wykonaj kalibrację (o ile ten model ma).
Kolumny bliżej / dalej ściany - pokombinuj z umiejscowieniem.
Rozważ suba.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
a przy głośnym słuchaniu-powiedzmy tak sporo za połowę też jest lipa.czy tylko po cichu,tzn tak przed połowa? mowa o basie.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Oczywiście Twoje sugestie zostały już na początku ustawione i sprawdzone. CO do korektora ustawień mozesz cos więcej napisac?

A głośniki są dobrze podłączone.
Na pilocie - on screen->setup->speaker->manual setup->parametrc EQ w tej zakładce masz wszystkie regulacje kolumn które są podłaczone do ampli.
 

querk1

New member
No wszystko jest tak jak mówisz tylko, żeby ustawić konretnie według tych wszystkich krzywych i szczegółowych parametrów to musiałbym mieć studio nagrań, albo jakiegos szpeca. Generalnie jest juz ok. Po Sylwestrze stwierdzam że mogłoby byc lepiej ale nie jest źle.
 
Do góry