Dlaczego prawie nic nie ma o serii "M71"

papillon

New member
Witam wszystkich,
Chcę kupić tv, od kilku miesięcy interesuję się samsungiem LE40M71B.
Czytam to forum od kilku miesięcy i prawie nic nie znalazłem o serii M71. Serie R,S,N mają swoje stałe "przyklejone" wątki, a o serii M cisza.
Czy seria M71 jest nieudana, że nikt nie kupuje tych telewizorów?, czy wybrać inny model?

Proszę specjalistów, ew. użytkowników serii M71 o wypowiedź czy warto dokonać kupna takiego tv. Ostatnio ceny spadły i można 40'' zakupić za ok.6000zł.
Będę używał tv głównie do oglądania kanałów z pasma naziemnego + DVD + komputer (divx , jpg)

pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
papillon
 

papillon

New member
... no może i tak. Podoba mi sie ten Samsung, ale im dłużej czytam forum to mam coraz więcej wątpliwości co do bezawaryjności tych tv i do serwisów które olewają klienta.
Ale ostatecznie Samsung LE40M71B czy SHARP LC-42RD1E? - cena zbliżona.
Który byście wybrali?, Sharp dwa cale większy, wbudowany dekoder cyfrowy, a Samsung lepsza czerń(?), i gniazda USB i czytnik kart.
Pomóżcie !!!
pozdr
papillon
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp RD 1 w klasie cenowej - ma szybszą matryce i szybsze procesory. Obraz dzięki temu jest lepiej skalowany .
Jest nasycony, czysty , biel naturalna , świetnie rysuje końcówki obiektów i postaci. Wyposażenie też dobre , dźwięk wg nowych zasad przestrzennych. Dziś zdecydowanie wygrał w konfrontacji z nową plazma Panasonica PV 70. Nawet czerń jakaś lepsza.
pozdrawiam
 

przeprawa

New member
Wzmacniacz niskoszumowy LNA

Znalazłam w instrukcji serii M7 funkcje LNA i jak sprawdziłem seria F7 też to posiada natomiast seria N7, R7 i S7 nie. Czy to w jakimś stopniu polepsza odbiór?

"Korzystanie ze wzmacniacza niskoszumowego (LNA)
Funkcja ta jest niezwykle przydatna w sytuacji, gdy odbierany jest słaby sygnał. Wzmacniacz niskoszumowy LNA wzmacnia słaby sygnał a niskoszumowy przedwzmacniacz podnosi poziom sygnału wejściowego."
 

opolanin

New member
Polecam

Na twoim miejscu brałbym M71 i się nie zastanawiał,porównywałem go z innymi tv i naprawdę wszysko "mówi" za nim,poaztym w sklepach internetowych najbardziej chodliwy towar,nie polecam n71,wycofany z produkcji,wady dzwięku.
Pozdrawiam
 

papillon

New member
40m71b !!!

Już jestem szczęśliwym posiadaczem LE 40M71B.
A więc jednak Samsung.
TV po prostu SUPER!!!.
Zawieszony na scianie w czarnych 'fortepianowych' ramach prezentuje się rewelacyjnie. Gra pięknie i nie moę sie do niczego przyczepić. Obraz -rewelacja. Czernie piękne, kolory niesamowite, czyste, nasycone, smużenia- moje piękne oczy nie są w stanie zarejestrować (100Hz). Żadnych nagłych ściemnień lub rozjaśnień obrazu nie widzę, - funkcja DD jest w tym modelu OK. Nic nie buczy i nie piszczy, nie słychać pracy żadnej przetwornicy, ani buczenia w głośnikach, ani szumu wentylatorów -tak jak w innych markach konkurencyjnych. Nawet w nocy podczas ciszy.
Jedynie małym minusikiem może byc dosyć płaski dźwiek z wbudowanych głośników, ale podłączając ten tv do porządnego wzmacniacza i dużego zestawu kolumn głośnikowych dźwięk jest rewelacyjny. Ale nic dziwnego dwie porządne kolumny są cięższe niż ten telewizor, i żadne małe wbudowane głośniczki nie zastąpią "prawdziwego zestawu audio" Funkcja wyświetlania plików jpg. jest trochę niedopracowana gdyż tv rozciąga automatycznie format zdjęcia do 16:9, co czasami wygląda komicznie, ale to przecież są tylko dodatki do OBRAZU.
Wszak tv kupuje się aby uzyskać świetny obraz a czytniki kart, USB i inne dodatki to po prostu bardziej lub mniej potrzebne "dodatki".
Jednym zdaniem jestem zadowolony w 100%, ten tv polecam wszystkim, którzy chcą kupić porządnego LCD-ka, po prostu REWELACJA.
"Opolanin" miałeś rację -pozdrawiam.

ps.
jeszcze nie podłączałem Samsunga do mojgo notebooka, gdyż czekam na zestaw kabli połączeniowych, ale po tym co zobaczyłem ze 'zwykłej anteny' spodziewam się wiele.
Teraz siedzę i w nocy oglądam film przyrodniczy o Sacharze - po prostu bajka, + wspaniały głos Czubówny.
pozdrawiam Forumowiczów!!
 

bujaczek

New member
Dlatego że to najlepsze TV w tej cenie i Klasie ,ośmielę się powiedzieć że w moich oczach wypadł lepiej niż seria tak wynoszona na szczyty seria F.
 

paradoks1

New member
Slygado napisał:
W ofercie serii M pojawiły się jakiś czas temu nowe modele.
Następcą M71 będzie chyba M86:
http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le32m86bdxxeu.asp

Czaję się na ten model:
LE32M86BD
http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le32m86bdxxeu.asp?page=Specifications

Choć nowy Philips 32lx70 też mnie bardzo kusi :confused::hmm:

Też myślę o modelu LE32M86BD czy ktoś wie kiedy dotrze do nas i w jakiej cenie? Sprzedawcy nieśmiało przebąkują że w maju
 

IceBreaker

New member
Czy w tej seri M86 w stosunku do M71, poza delikatną zmianą design'u, wogóle cokolwiek zmienili od strony parametrów technicznych? Chyba nie. A cena pewnie będzie +1000 PLN :-/
Ja chyba nigdy nie kupię TV - jak już jestem zdecydowany to wchodzi jakaś pseudo-nowość.
 

Slygado

New member
IceBreaker napisał:
Czy w tej seri M86 w stosunku do M71, poza delikatną zmianą design'u, wogóle cokolwiek zmienili od strony parametrów technicznych? Chyba nie. A cena pewnie będzie +1000 PLN :-/
Ja chyba nigdy nie kupię TV - jak już jestem zdecydowany to wchodzi jakaś pseudo-nowość.
Trochę trzeba było poczytać, bo zmiany są. Np: różnica o 2000:1 w kontraście, czy Jasność różna o 100 cd/m2 (mowa o medu 32')

więcej na stronie producenta:p

Co zaś się tyczy wyboru, to wiem co masz na myśli:rolleyes:
 

IceBreaker

New member
Czytałem i to dość dkoładnie. Zmiana jasności o 100cd/m2 i zmiana kontrastu o 2000 to cyferki, które ładnie wyglądają w opisie - papier wszystko wytrzyma, ale czy tak naprawdę znajdzie to odzwierciedlenie w obrazie, czy jest to kolejny "chłyt materkingowy" to się niebawem okaże.
 
Do góry