Dlaczego nie Sony?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przeanalizowałem Twoje modele.
Ja wybrałbym tak .
Jeśli do kina domowego to Onkyo, jeśli jednak lubisz posłuchać muzyki to Pioneer 921.
 

kurakne

New member
witam serdecznie,
pozwole sie wtracic do dyskusji, gdyz rowniez jestem poszukujacym sprzetu. dodam, ze jestem amatorem, lecz fanem dobrego dzwieku, niestety o skromnym funduszu - do 2500 zl MAX. zreszta juz w jednym watku pytalem o najlepsza mozliwa integre, jednak naskladalem troche funduszy i moze rzeczywiscie czas zaczac sie bawic w "skladaki".
salonik w ktorym sprzet mialby sie miescic to 20 m2, polaczone z 3m2 pomieszczeniem kuchennym, bez scianki dzielacej miedzy nimi. sprzet mialby stac na jamniku pod wiszacym na scianie tv, nie ma mowy o kolumnach podlogowych.

swoja przygode zaczalem od sony center, gdzie pan mnie wydal opinie, iz warto kupic amplituner sony dh820 lub 720 i na poczatek z moimi pieniedzmi (niewielkimi) lepiej wystartowac z porzadnym stereo, a w miare wzrostu zarobkow dokupywac sprzet.
tak trafilem do profesjonalnego sklepu, gdzie rowniez odradzano sony i zachecono do ampli pioneera i yamahy. i teraz kilka pytan. jak zauwazylem lepiej jest zainwestowac w ampli kosztem kolumn. czy lepiej slabszy ampli a lepsze kolumny? mam na oku pioneera 821+ albo kolumienki monitor audio mr2 lub wspomniany kef c3. ewentualnie, ale to przy tanim ampli chario silhouette 200. dlatego alternatywa bylby ten soniacz 720. jedna rzecz na jakiej mi zalezy to usb, bo glownie korzystam z iphona.
pozwolilem sie tak bezczelnie dolaczyc do tego watku, ale temat podobny:)
 

Grudazone

New member
Dzięki Kiki. Mam pytanie jeśli chodzi o Onkyo to co sądzisz o 579, bo na 609 raczej nie będzie mnie stać, a 509 szału nie robi.

Kurakne to nie jest mój prywatny zamknięty temat i mile widziane są wszystkie ciekawe posty. Słuchałem dh720 i moim zdaniem wcale nie odstaje od najtańszych modeli Pioneera czy Yamahy (ale jest 200-300 zł droższy). Mnie ciągle korci Sony dh820 ale za jego cenę można kupić Pioneera vsx826, lub Yamahę vx-r571, a gdyby dołożyć jeszcze stówkę to starczy na mojego faworyta Pioneera vsx921.
 
I

irek6311

Guest
Grudazone cały czas powtarzam by nie płacić za znaczek a jakość ;)
Sony drogi bo znaczek swój ceni co ostatnio było mocno krytykowane vis spadek jakości produktów < mają poprawić tą relację ,
moim zdaniem Pioneera vsx 921 oferuje wysoki standard za przystępną cenę i zasilacz ma bardzo wydajny prądowo co daje możliwość pracy z najbardziej wymagającymi kolumnami ,
jak wczytacie się w budowę poszczególnych amplitunerów to przyznacie mi rację ,
Yamaha też ma dopracowany sprzęt ale cena za jej produkty jak dla mnie za wysoka .
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli tak jak pisałeś zależy ci na "komunikatywności" amplitunera to optymalnym wyborem będzie z Pioneer'a model VSX-921 , modele niższe mają słabszy tor audio, brak menu ekranowego, airplay, DLNA, bi-amp'ingu, portu LAN i funkcji sieciowych, (826,821...), wyższy 1021 ma tą samą sekcję zasilania, natomiast różni się dodatkowym wejściem optycznym, o 33 większą liczbą komórek stacji radiowych, dodatkową redukcją Jitter oprócz PQLS i 6cioma hdmi, przy 4ech w modelu 921,
Kefy, racja nie są tanie ale powiedziałbym raczej że "są warte ceny" ;)
pozdrawiam
 
I

irek6311

Guest
Mam Pioneer 821 i 921 i na słuch różnic nie słyszę a mają te same kolumny i pomieszczenie identyczne (akustyka różna ale nie ma pogłosu li dudnienia) ,
Pioneer 1021 to wzór z którego 921 powstał i mocniej okrojony 821 (tor audio) ,
wydajność prądowa i szkielet moim zdaniem zbliżony więc można to dopasować do swoich wymagań/potrzeb .
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam Pioneer 821 i 921 i na słuch różnic nie słyszę a mają te same kolumny i pomieszczenie identyczne (akustyka różna ale nie ma pogłosu li dudnienia) ,
Pioneer 1021 to wzór z którego 921 powstał i mocniej okrojony 821 (tor audio) ,
wydajność prądowa i szkielet moim zdaniem zbliżony więc można to dopasować do swoich wymagań/potrzeb .

do różnic również trzeba zaznaczyć, że 821 to konstrukcja 5.1 (826 to model identyczny tylko 7.1) do tego brak "komunikatywności" na której koledze Grudazone może zależeć (lan, DLNA, menu ekranowe w modelach niższych niż 921), dlatego polecałbym jednak model 921 ;),
pozdrawiam
 

dybson

New member
wtrącę swoje 3 grosze:)
mam sony starszy model dg 510, graja na rubiconie rp26 i chciałem zmienić na coś budżetowego. wybrałem sie do sklepu gdzie mogłem posłuchać ampli z moimi kolumnami i o ile denon 1612 gra podobnie jak sony, wręcz niezauważam różnicy, to yamaha 571 w stereo jest tragiczna. Oczywiście to są moje spostrzeżenia i mój słuch :)
Co do tego co lepiej kupić lepszego to najważniejsze są kolumny, bo one raczej będą dłużej użytkowane niż amp, który łatwiej zmienić.
pozdrawiam
 
I

irek6311

Guest
yureek pełna zgoda ;)
ja zresztą wymienię Pioneer VSX-821 jak doskładam kasy na Pioneer VSX-LX55 ,
po 30 latach w stereo zaczynam nadrabiać i kompletuję sprzęt na miarę XXI wieku ;)
 
Ostatnia edycja:

Grudazone

New member
No na reszcie coś się ożywiło :) o to mi chodziło!!!
Panowie również uważam że Pioneer 921 to model stworzony dla mnie :) Ma wszystkie nowinki w dziedzinie komunikatywności.
Chciałem zapytać o odtwarzanie przez USB, czy obsługuje tylko produkty apple, oraz czy z funkcji Airplay, Airjam, iControlAV itd. można korzystać np z innych telefonów z WiFi?W jaki sposób z I-podem komunikują się modele 821/826 jeśli tego WiFi nie mają w opcji. No i czy moduły WiFi i Bluetooth można zastąpić modelami innych producentów niż Pioneer?
 
Ostatnia edycja:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
No na reszcie coś się ożywiło :) o to mi chodziło!!!
Panowie również uważam że Pioneer 921 to model stworzony dla mnie :) Ma wszystkie nowinki w dziedzinie komunikatywności.
Chciałem zapytać o odtwarzanie przez USB, czy obsługuje tylko produkty apple, oraz czy z funkcji Airplay, Airjam, iControlAV itd. można korzystać np z innych telefonów z WiFi?W jaki sposób z I-podem komunikują się modele 821/826 jeśli tego WiFi nie mają w opcji. No i czy moduły WiFi i Bluetooth można zastąpić modelami innych producentów niż Pioneer?

z odtwarzania z USB niestety nie korzystam (podłączyłem tylko przez dostarczany kabel iPhona mojej żony aby sprawdzić czy gra, grało więc na tym koniec prób z USB :), modele 821,826 z racji braku wifi sprzęt Apple obsługują tylko poprzez dostarczany kabel),
z DLNA korzystam w 80% używania amplitunera, (kabel z routera podłączony do gniazda LAN, nie korzystam z wifi i BT) mam dysk podłączony do routera jako magazyn plików FLAC zrzuconych z moich płyt CD, do tego sprawdzałem mojego Samsunga Galaxy S II jako źródła, i powiem, że w odtwarzaniu dźwięku poprzez DLNA ampli radzi sobie perfekcyjnie, (bardzo ważne jest to, że po włączaniu np funkcji AllShare w SGSie ampli widzi go od razu, tzn pojawia się po dosłownie po chwili na liście dostępnych urządzeń, bez konieczności wyłączania i włączania, albo innych działań)
Airplay (tylko sprzęt Apple, AirJam również) działa super, sprawdzone na iP4 z iOS 4.3.5, w tel wybierasz muzykę i słyszysz ją w głośnikach, w iP dźwięk jest automatycznie wyłączany, a suwakiem głośności w telu sterujesz głośnością amplitunera
z AirJam nie korzystam, a icontrolAV działa dobrze zarówno z poziomu iPhona jak i telefonu z Android'em
co do "zamienników" wifi to pewnie metoda prób i błędów znalazło by się jakiś działający moduł pod usb, natomiast BT podłącza się pod specjalny Adapter Port i tu nic nie zdziałamy, ale czy warto używać BT przy jego słabym stosunkowo transferze?
 

Grudazone

New member
Wzorowa szczegółowość opisu!!! Do wszystkich wątpiących: Da się ??? dzięki
a BT to awaryjnie, bo w mojej nokii c7 nie ma dlna
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
temat dlaczego nie sony :)

a jak widać Pioneer faworytem

śledzę jedno forum Szwedzkie i tam Pionek popularny - do tego EISA za model 921
 

Grudazone

New member
Założyłem temat żeby się przekonać czy Sony nadal jest w grze. Większość użytkowników tego forum "nie uważa" Sony. Po głębszej analizie przychylam się do opinii, że niestety płacimy trochę za znaczek, bo za określony standard zapłacimy dużo więcej niż za podobne modele Pioneera, Yamahy, Denona, HK czy Onkyo. Uważam jednak że porównywalne modele Sony, nie odstają od swoich konkurentów.
Tytuł przyznaję, zaczyna trochę mylić :)
 
I

irek6311

Guest
Obecnie tylko sentyment może zachęcić do zakupu TV czy Amplitunera Sony ,
marka była postrzegana kiedyś u nas jako producent niezawodnego i najlepszego sprzętu ,
teraz to niestety już historia i trzeba się z tym pogodzić > konkurencja wyprzedziła Sony o krok w jakości i cenie ,
z sentymentu zakupiłem TV ze stopki i przepłaciłem też ale cóż to ostatrni sprzęt od Sony jaki mam /
w kinie domowym moim zdaniem na nasze kieszenie jest Pioneer bo oferuje dobry sprzęt w konkurencyjnej cenie ,
Yamaha /Onkyo/Denon to już dla koneserów z większą kasą bo jakościowo nazbyt nie odbiegają od Pioneer a cenowo są drożsi .
 

Grudazone

New member
W sprawie ampli, to może i racja. Chociaż uważam że nie poszczególne marki a zaawansowanie modeli, decyduje co jest dla koneserów, a co dla zwykłych zjadaczy chleba z masłem ;-). Bo Pioneery serii LX, czy rzeczone Sony serii ES to moim zdaniem produkty koneserskie, czego nie można powiedzieć o Denonach serii 1xxx, Onkyo serii 3xx/5xx/6xx, czy niskich modelach Yamahy.
Ale co do tv to się nie zgodzę, bo mnie np. udało się kupić led Sony KDL40-EX720 nieco taniej niż porównywalny model Samsunga D6100, nie wspomnę już o D6500. Natomiast rzeczywiste możliwości tv Sony trzymają poziom w stosunku do marketingowo napędzanych koreańskich tygrysów - Samsunga, a w szczególności LG, których część funkcji działa tylko na papierze. Mam porównanie bo użytkuję również tv od LG i czasami samsunga.
No ale starczy bo wyszedł mi offtopic
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
amplitunery dla koneserów, padłem... tego jeszcze nie grali :)
niski Denon czy Yamaha to taki Wartburg i Trabant, a Pioneer LX czy Onkyo to Polonez i Fiat 125p
 

Grudazone

New member
Don111 jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i nie zrozumiałeś co miałem do przekazania, to przynajmniej się nie nabijaj. Bo niby dla kogo robią modele za 10 000? Może słowo koneser, mogłem zastąpić słowem pasjonat (i to bogaty!), ale chodziło mi o to że wszyscy producenci mają modele dla mniej i bardziej wymagających klientów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znaczek sony w ampli dzis niewiele znaczy, o wiele wyzej cenie sobie inne marki, ale co do tego sprzetu mam pewna uwage. Swojego czasu mialem bardzo wysokie modele jak nie najwyzsze, juz nie pamietam oznaczenia bo przewinelo sie tego sprzetu i Sony urzekl mnie swoimi trybami dsp! To byla jego najwieksza zaleta, potrafil z przecietnego, czy tez calkem dobrego zrodla wycisnac - ubarwic jak kto woli przyjemnie dla ucha efekty, o wiele lepiej niz inne sprzety na rynku w tamtym okresie, dobrych pare lat temu, nie wiem jak teraz ale kiedys smialo polecilbym ten sprzet dla kogos kto lubi zabawy z dzwiekiem i nie slucha tylko w trybie pure.
 
Do góry