Dlaczego nie lubimy IFC ?

masloww

New member
Bez reklam
zła diagnoza Antałek;
nie jesteśmy grupką, którzy uważają że firmy produkujące telewizory to głównie zatrudniają głupoli tylko grupką, którzy uważają że firmy produkujące telewizory zatrudniają bardzo mądrych ludzi, którzy to doskonale wiedzą jak naciągnąć głupoli na kupno tv wciskając im różne bajery
 

Antałek

New member
Dobra diagnoza masloww

Wymień kolego ile tych funkcji tak niecnie wcisnęli do twojego telewizora ci przewrotni producenci.
No wymień.
Zdaje się że masz możliwość:
1- podgłaszania i przyciszania telewizora,
2-rozjaśniania i przyciemniania,
3-ustawianie nasycenia i kontrastu, a nawet automatyka jasności w tym zakresie,
4-ustawienia poziomu gamma, bardzo duże zmiany,
5-formaty obrazu, o tutaj to poszaleli producenci bo opcji jest bardzo dużo,
6-ustawienie listy i kolejności kanałów oraz ich programowanie,
7-dalej kilka opcji sieciowych,
8- ustawienia dżwięku poziomu i dynamiki i paru innych ustawień.
9- ustawili i skalibrowali odbiór wg certyfikatu THX.

i na dodatek ten nieszczęsny IFC jak komu miga, aby nie migało, ale obowiązku nie ma.
Gratuluję kolego, że nareszcie ktoś przejrzał sprytnych producentów, bo wszystkie te układy są zbędne i nikt ich nie potrzebuje prawda?

No to poszaleli producenci, nawciskali układów poprawiających, że aż głowa boli od ich nadmiaru prawda kolego masloww.

P.S.

Ja należę kolego masloww do "nielicznej" grupy kolaborantów współpracujących z producentami telewizorów i nie gniewam się na nich, że umożliwili mi w moim telewizorze poprawić janość, kontrast, nasycenie i inne bajery związane z dżwiękiem. Korzystam ze wszystkich wyżej wymienionych opcji jakie mi "wcisnęli ci sprytni producenci".
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam

Legons

New member
To ktos oglada cokolwiek innego niz sport w trybie IFC? Jestem w szoklu, przeciez sie tego nie da ogladac, obraz jest SZTUCZNY, ale gdyby byl troche sztuczny, to jest jakas parodia tv gdy sie to wlaczy.
 

maderos

Member
Bez reklam
Antałek, dawno już nie czytałem większych bzdur. IFC tylko i wyłącznie do sportu sie nadaje. Innego typu materiałów nie da się oglądać dłużej niż parę sekund. Skoro Ty nie dostrzegasz ile złego wyprawia IFC z obrazem, to sorry...Ale, jak napisali inny forumowicze, można to wyłączyć i jest ok. Kto chce, komu się to podoba to sobie może włączyć. I tyle...
 

grzegorz1981

New member
Proponuję malkontentom którym przeszkadza IFC i rzekoma sztuczność kupcie sobie zwykłe LCD 50Hz i będziecie mieli płynność taką jaka Wam pasuje.
Eh co za ludzie.
 

maderos

Member
Bez reklam
Proponuje wizytę u okulisty. Na serio. Tu nie chodzi nawet o to, ze obraz jest sztuczny,ale ile IFC złego z obrazem robi. Jeśli przy programach sportowych spokojnie mogę oglądać z IFC włączonym, to już filmy/seriale nie dam rady. Zgadzam się co do płynności. Obraz stabilny jak skala. Ale jako całość, nie do przyjęcia. Niestety. Liczyłem ( a może i liczę dalej ), ze z nowym FW coś poprawia,ale póki co to tylko kolejny "ficzer" w menu, którego się nie używa.
 

dread

New member
Bez reklam
Dread nie pomyliłem z niczym. Klatki pośrednie dodawane są przy SD (bo jest z czego brać - każda klatka pochodząca z parzystych linii zawiera przesunięcie w stosunku do linii nieparzystych) a w HD nie dodaje się klatek tylko powtarza wyświetlanie. Zatem IFC jest korzystne.
Brak mi słów normalnie do tego co powyżej... :)
Poczytaj/pooglądaj sobie reklamówki Panasonica z czym się je Intelligent Frame Creation oraz 24P Smooth Film (nieco mniej agresywny klon IFC dla filmów z Blu-ray'a) bo najwyraźniej nie masz na ten temat zielonego pojęcia.
 

kilers9

Member
IFC podczas oglądania sportu to też nieporozumienie, z początku też tak myślałem dopóki nie obejrzałem meczu, a szczególnie lotu piłki (nożna), spróbujcie sami to IFC zał./wył. w czasie meczu i obserwujcie jak zachowuje się piłka.
 

maderos

Member
Bez reklam
No ja wiem o co biega..ale jak mowie, skoki czy nożną można jeszcze w miarę obejrzeć z włączonym IFC, bo to nie powoduje sztuczności w obrazie. Ale już film to porażka...
 

Legons

New member
Przeciez postacie ( ludzi, aktorzy - dla jasnosci) po wlaczenie tego czegos sa oderwani od reszty, jest wrecz komiczne jakby jakies kukly sie poruszaly, jakies pacynki na drutach...
To nie jest kwestia okularow, to oklamywanie samego siebie, op sie nie moze podobac lub nie, to jest jakby grac w gre z 1996 roku i 2011 i nie potrafic powiedziec ktora ma lepsza grafike.
 

Antałek

New member
pisałem już wcześniej, dyskusja z takimi kolesiami jak ty jest bez sensu;
a ty osobiście nie tylko nie odróżniasz przenośni ale też nie wiesz nawet co to są polepszacze
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104665,8016251,Kalibracja_telewizora___nie_taki_diabel_straszny___.html
http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/plasmatvreviews/panasonic-g25-calibration.html
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1274347515


p.s.
mycie kibli też jest współpracą


end
No to wyjasnij jakie polepszacze ma ten telewizor. Kolego nie masz żadnych argumentów do podania tylko inwektywy, co wskszuje że nie masz nic do powiedzenia w tym teacie.
Może byś przeczytał te linki, które podałeś wyżej, bo tam napisami między innymi: "Tryb THX jest imponujący odchylenia kolorów są bardzo niskie, a wynik jest jednym z najlepszych jakie widziałem w plaskich telewizorach."
Niczego zatem nie trzeba kalibrować - wcześniej coś pisałeś o konieczej kalibracji.

Antałek, dawno już nie czytałem większych bzdur. IFC tylko i wyłącznie do sportu sie nadaje. Innego typu materiałów nie da się oglądać dłużej niż parę sekund. Skoro Ty nie dostrzegasz ile złego wyprawia IFC z obrazem, to sorry...Ale, jak napisali inny forumowicze, można to wyłączyć i jest ok. Kto chce, komu się to podoba to sobie może włączyć. I tyle...

Przeczytaj co napisał inny znawca poniżej
IFC podczas oglądania sportu to też nieporozumienie, z początku też tak myślałem dopóki nie obejrzałem meczu, a szczególnie lotu piłki (nożna), spróbujcie sami to IFC zał./wył. w czasie meczu i obserwujcie jak zachowuje się piłka.
Przeczytaj innego znawcę
Na serio. Tu nie chodzi nawet o to, ze obraz jest sztuczny,ale ile IFC złego z obrazem robi.
Zgadzam się co do płynności. Obraz stabilny jak skala. Ale jako całość, nie do przyjęcia. Niestety. Liczyłem ( a może i liczę dalej ), ze z nowym FW coś poprawia,ale póki co to tylko kolejny "ficzer" w menu, którego się nie używa.

No to w końcu co tu chodzi i złego w tym że obraz jest bardziej płynny?. A jak nie pasuje to wyłącz ale nie pisz że to do niczego skoro sami przyznajecie, że funkcja jest niekiedy uzyteczna - zatem co tu ma przeszkadzać skoro można wyłączyć lub włączyć samemu?
Koledzy proszę o jakieś konkrety, a nie informacje z magla.
Jak chcesz coś udowdnić to nie rzucaj inwektyw tylko argumenty.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
LOL i jeszcze raz LOL...ale co ja Ci mam pokazać? Jak IFC negatywnie wpływa na obraz? Filmiki mam nagrywać? Ehh...z mojej strony już koniec dyskusji. Chcesz oglądać w taki sposób, ok, to jest Twój wybór. Nie widzisz w tym nic złego, tez ok. Bo to Twój wybór.
 

Antałek

New member
To tak jakby włączyć w samochodzie klimatyzację i narzekać, że zimno. Jeśli komuś nie pasuje to po prostu to wyłącza i tyle.

Jak najbardziej popieram Twój głos rozsądku,

staram się także zachować umiar, ale jakże często mamy do czynienia z różnymi frustratami, nawet wtedy gdy mają dodaną funkcję i sami przyznają, że funkcja jest bardzo przydatna zwłaszcza do oglądania sportu.
Zatem nie rozumiem dlaczego mają jakiekolwiek pretensje skoro nie muszą jej obowiązkowo włączać.
Pozdrawiam normalnie myślących.
 

hd4ever

New member
Jak najbardziej popieram Twój głos rozsądku,

staram się także zachować umiar, ale jakże często mamy do czynienia z różnymi frustratami, nawet wtedy gdy mają dodaną funkcję i sami przyznają, że funkcja jest bardzo przydatna zwłaszcza do oglądania sportu.
Zatem nie rozumiem dlaczego mają jakiekolwiek pretensje skoro nie muszą jej obowiązkowo włączać.
Pozdrawiam normalnie myślących.

A nie pomyślałeś, że być może funkacja ta jest zaimplementowana nieudolnie?
Czyli idea poprawy płynności ruchu - OK, jak najbardziej. Ale może z realizacją coś nie tak.
Jak lubicie to porównanie z klimatyzacją, to tak, jakby można byloby ją całkiem wyłączyć,
albo od razu dawała np + 12 w srodku auta. Może lepiej byłoby, aby te "Hertze" można byłoby
stopniowo podkręcać (np. 200, 400, 600) i każdy wybrałby to, co mu odpowiada.
 

Antałek

New member
A nie pomyślałeś, że być może funkacja ta jest zaimplementowana nieudolnie?
Czyli idea poprawy płynności ruchu - OK, jak najbardziej. Ale może z realizacją coś nie tak.
Jak lubicie to porównanie z klimatyzacją, to tak, jakby można byloby ją całkiem wyłączyć,
albo od razu dawała np + 12 w srodku auta. Może lepiej byłoby, aby te "Hertze" można byłoby
stopniowo podkręcać (np. 200, 400, 600) i każdy wybrałby to, co mu odpowiada.

Zgadzam się z Twoim sposobem podejścia do problemu. Możesz mieć rację, co do realizacji tej funkcji. Nie mniej warto dodać, że przed zaaprobowaniem jej do produkcji była ona mocno testowana na wiele sposobów. Rozumiem, że wynik testów fabrycznych był zgodny z oczekiwaniami. Zatem warto oddzielić emocjonalne podejście od próby racjonalnego wyjaśnienia działania tej funkcji, być może nawet w szczególnych warunkach dającej niezamierzone efekty.
Jak widać, problem jak zawsze jest złożony. Można oczekiwać, że na drodze prawidłowego działania tej funkcji (czyli oczekiwanego przez producenta) może stać jakaś przeskoda dotycząca np. związanej z jakością sygnału telewizyjnego.
Jakość sygnału to szerokie pojęcie, bo może oznaczać także efekt dekodowania i ponownego kodowania np z MPEG-2 na MPEG-4 (polski system). Każde kodowanie jest systemem stratnym. Może tutaj leży problem (dają to tylko jako przykład podjeścia do problemu, a nie wiarygodne dowody w sprawie).
Być może, że np. jakiś model dekodera wprowadza jakieś zakłócenia (np. poprzez poprawianie sygnału). Mogą także poszczególne stacje wprowadzać jakieś parametry uniemożliwiające działanie tej funkcji zgodne z oczekiwaniami.
Problem warto byłoby zgłębić, bo może nie wszyscy tak mają. Zależy skąd biorą sygnał telewizyjny, a także jakiej jest on jakości. Może się zdarzyć, że w zależności od źródła sygnału, funkcja ta działa należycie lub nie.
Tego się nie dowiedziałem, z tej dyskusji.
 

redlum

New member
Bez reklam
jeśli lider wśród produkcji plazm (przynajmniej Panasonic tak o sobie mówi) dodał IFC do swoich plazm - to chyba musiał być dopracowany
 

hd4ever

New member
Zgadzam się z Twoim sposobem podejścia do problemu. Możesz mieć rację, co do realizacji tej funkcji. Nie mniej warto dodać, że przed zaaprobowaniem jej do produkcji była ona mocno testowana na wiele sposobów. Rozumiem, że wynik testów fabrycznych był zgodny z oczekiwaniami. Zatem warto oddzielić emocjonalne podejście od próby racjonalnego wyjaśnienia działania tej funkcji, być może nawet w szczególnych warunkach dającej niezamierzone efekty.
Problem warto byłoby zgłębić, bo może nie wszyscy tak mają. Zależy skąd biorą sygnał telewizyjny, a także jakiej jest on jakości. Może się zdarzyć, że w zależności od źródła sygnału, funkcja ta działa należycie lub nie.
Tego się nie dowiedziałem, z tej dyskusji.

Może jest podobnie, jak z audiofilami. "Organoleptyczna" ocena brzmienia różnych wzmacniaczy, odtwarzaczy, glóśników, bywa po prostu różna, w zależności od testującej osoby. Jest różnorodność marek, modeli ale i różnorodność gustów.
A jakośc sygnału też może być bardzo ważna, jak napisałeś.
 

yogibabo

New member
Rozumiem, że odnosicie sie do nowych modeli panasa, które wyposażone sa w 600 hz i IFC ? Z tego co piszecie to wciąż system niedopracowany. W moim PY85 ( seria 2008 ) objawy mam dokładnie takie same jak opisujecie, a dodatkowo przy bardzo szybkim ruchu IFC nie nadąża tworzyć nowych - pośrednich klatek i obraz po prostu przeskakuje. To samo z piłką na tle trybun.
 
Do góry