Dlaczego nie działa dźwięk DD5.1 przez HDMI

Shewush

New member
Witam. Mam następujący problem. Zakupiłem kabel HDMI (100zł) z myślą, że dźwięk z tunera TV będzie również płynął do kina domowego. A tu lipa.

Mój sprzęt to TV Samsung LE32R82B i Kino domowe Samsung HT-THX25R. Jest taka funkcja jak Anynet+ lecz niewiem dlaczego to nie działa. Czy jest jakaś zasada żeby podłączyć w odpowiednie we/wyjście? Czy po podłączeniu trzeba zresetować ustawienia fabryczne TV lub KD?

Z góry serdecznie dziękuję i pzdro
 

macunaima

New member
Połączenie kablem HDMI kina domowego z TV działa tylko w jedną stronę - przesyła obraz z kina(płyta DVD lub zdjęciacia) na ekran TV. Aby uzyskać dźwięk 5.1 należy połączyć bezpośrednio tuner TV (satelitarny) (nie telewizor bo tam masz wyjście tylko analogowe a to tylko zwykłe stereo).
Tunery TV sat mają najczęściej wyjścia optyczne, np n-ka. A przy okazji po co kabel HDMI za 100zł ja kupiłem za 25zł i działa tak samo (przecierz to sygnał cyfrowy)
 

jacek315

New member
Mam pytanie

Mam pytanie. Mój tuner cyfry HD Philipsa ma cyfrowe wyjście audio zwane SPDIF. Dla laików jak ja ,wygląda jak wejście typu cinch. Z kolei zestaw kina domowego Panasonic 850 ma ma cyfrowe wejście audio optyczne. Czy da się to jakoś ze sobą pogodzić i połączyć? Cyfra emituje filmy w dolby digital i fajnie byloby gdyby to jakoś zagrało. A może jest jakiś inny sposób dla poprawy jakości dzwięku? Póki co połączyłem analogowo dwoma cinchami tunka i panasonika i jakos gra,ale chciałoby się aby było lepiej.
 

damiend

New member
Do góry