Dlaczego każdy sprzedawca promuje Samsunga a dyskryminuje Sony?

aoc

New member
Tak tak zaczyna mi sie podobac rozumowanie sony zaczyna dbac o sprzedawców:D Ich program jest całkiem całkiem.32 u 2000 zaczynają sie ładnie sprzedawać mimo iż to marny tv biorąc pod uwage możliwości do ceny .Zresztą szybko uczą sie od samsunga który jest pionierem jeśli chodzi o kazanie wciskania ludziom tandety( 32t51b stary tv)>teraz wyprodukowalli 32 r32, cena poniżej 3 tys i tyle dobrego mozna o nim powiedziec.
 

Przemcio73

New member
aoc napisał:
Tak tak zaczyna mi sie podobac rozumowanie sony zaczyna dbac o sprzedawców:D Ich program jest całkiem całkiem.32 u 2000 zaczynają sie ładnie sprzedawać mimo iż to marny tv biorąc pod uwage możliwości do ceny .Zresztą szybko uczą sie od samsunga który jest pionierem jeśli chodzi o kazanie wciskania ludziom tandety( 32t51b stary tv)>teraz wyprodukowalli 32 r32, cena poniżej 3 tys i tyle dobrego mozna o nim powiedziec.
Nie przesadzałbym z tą tandetą. Popatrz na dokonania w zakresie dysków hdd, odtwarzaczy blue ray (jedne z pierwszych) i tych "zwykłych", nie mówiąc o lcd serii syncmaster (oczywiście nie wszystkie modele). Więc nie opowiadaj pierdoł o kojarzeniu marki samsung z tandetą bo się ośmieszasz.
pozdr
 
Ostatnia edycja:

tytan

New member
Witam !. Panowie mineły już czasy że na górze lodowej stał SONY ...
a w dole przepaść i 'NIC'. Niestety owa góra zaczeła bardzo szybko topnieć i się zmniejszać. A z tej 'nicości' wyłania się masa różnych dobrych i B.dobrych firm prześcigających się w technologiach. Niestety nam troszkę starszym zawsze gdzieś bliżej serca jest jeszcze ten ze szczytu [przyzwyczajenie] , ale obiektywnie patrząc to nie jest już TO SONY [chociaż cena została ta sama ...wysoka].A z tą dyskryminacją to troche przesady sprzedawca w markecie który ma słabość do Panasa napewno go zareklamuje najlepiej ,inny Philipsa itd.. A większość części w każdym to MADE IN CHINA ,Philiphines, Singapore.Taywan itd.. ,nie mówiąc już o różnych ''zaślubinach'' firm. Mój pierwszy Samsung stoi w pralni na ''chodzie'' a po Sony'm sąsiada [w jednym roku kupowane] Nawet smrodu nie zostało . Ale zdaża się na odwrót . Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
tytan napisał:
Witam !. Panowie mineły już czasy że na górze lodowej stał SONY ...
a w dole przepaść i 'NIC'. Niestety owa góra zaczeła bardzo szybko topnieć i się zmniejszać. A z tej 'nicości' wyłania się masa różnych dobrych i B.dobrych firm prześcigających się w technologiach. Niestety nam troszkę starszym zawsze gdzieś bliżej serca jest jeszcze ten ze szczytu [przyzwyczajenie] , ale obiektywnie patrząc to nie jest już TO SONY [chociaż cena została ta sama ...wysoka].A z tą dyskryminacją to troche przesady sprzedawca w markecie który ma słabość do Panasa napewno go zareklamuje najlepiej ,inny Philipsa itd.. A większość części w każdym to MADE IN CHINA ,Philiphines, Singapore.Taywan itd.. ,nie mówiąc już o różnych ''zaślubinach'' firm. Pozdrawiam.
No właśnie, niestety nawet denon (tak ten DENON) produkowany jest od dawna w państwie ryżu i następnej olimpiady;) Tylko jak to się ma do spełniania rygorystycznych norm japońskich i europejskich w tym państwie? Nawet szanujące się firmy angielskie (producenci "highendowego" sprzętu) skumali się z Chinczykami. Trochę zeszliśmy na off topic.
pozdrawiam
 

blaz

New member
Program Lojalnościowy i S-LCD

A czy program lojlnościowy dla sprzdawcy to nie przypadkiem łapówwka??:confused:
A w ogóle to Sprzedawcy Z MM i SATURNA (czyli też MM tylko inna nazwa) są totalnie bezczelni proponuje sie przejść i zapytać co polecą za TV w 99% przypadków to będzei Samsung.A nie wiedzą dlaczego to polecają. Jak nawet by sie chciało kupić plazme Panasa Albo Pioneera to powiedzą że Samsung lepszy (co za tępaki)

A co do dyskryminacji SONY i fabryki S-LCD
No o ile Ja wiem to Sony testuje maryce w 5 działach a Samsung tylkow 2.

Sony daje możliwość wykupienia 5 lat gwarancji za śmieszne pieniądze (LCD 269zł) a samsung nie

Jak to jest że niby te same panele w sony mają kontrast 1800 (stopa 8000-1) a samsung 1300 hmmm dziwne

A Ja nie słyszałem żeby sony miało kiedykolwiek jakikolwiek program lojalnościowy dla sprzedawców.

Włączcie myślenie !!
porównajcie sobie TV LCD SONY i SAMSUNG na tym samym sygnale i będziecie widzieć wszystko.

POZDRO FOR HDTV.COM.PL

Prosze Bądzcie obiektywni!!
 

Przemcio73

New member
blaz napisał:
Włączcie myślenie !!
porównajcie sobie TV LCD SONY i SAMSUNG na tym samym sygnale i będziecie widzieć wszystko.

POZDRO FOR HDTV.COM.PL

Prosze Bądzcie obiektywni!!
Z myśleniem to u Nas dobrze, nie martw się o to bo zbrzydniesz;) I jesteśmy obiektywni (podaj konkretne przykłady gdzie nie byliśmy)
pozdr
 

Paweł Joszka

New member
Teraz to mi głupio

Kupiłem Samsunga L40R71B ?(jestem poza domem) w dobrej wierze,licząc sie bardzo ze słowem Pana Sprzedawcy.A tu się okazuje,że to kant.Dałem 7000 zł za sprzęt który "ładnie gra",nie znam sie na niuansach głębokiej czerni itp.A czy był to dobry wybór?? Pocieszcie
 

pandzik

Member
Bez reklam
tytan napisał:
, (...) ale obiektywnie patrząc to nie jest już TO SONY [chociaż cena została ta sama ...wysoka] (...)

Niechętni telewizorom Sony podkreślają ich wysoką cenę w stosunku do konkurencji. Może jakiś przykład?
Jak dla mnie cena Sony S za 4.1k, oraz Sony V za 4,7k odpowiada cenom tv konkurencyjnych firm (dla przykładu panasonic lx600 za 4,7k).
Sam kupiłem S za 3,9k w Saturnie, oryginalnie zapakowany, z magazynu. (fakt , to była weekendowa okazja).
pozdrwm. ;)
 

pawel_S

New member
no i tak powiem....

Witam wszystkich,

Co do programów lojanościowych to powiem tyle, że są już wszędzie. Nawet moja żona pracująca w sektorze farmaceutycznym styka się z tym każdego dnia, kiedy przedstawicie handlowi przekupują aptekarzy najróżniejszymi "benefitami", żeby tylko ci sprzedawali ich lekarstwa (oczywiście mówimy o lekarstwach bez recepty).
To samo robi Samsung, ale czy to ich stawia na pozycji producenta, który poza marketingiem na niczym się nie zna?
Samemu bardzo poważnie rozważałem zakup Samsunga 40". Wszyscy sprzedawcy MM utwierdzali mnie w moim przekonaniu do czasu, aż w niezależnym sklepie pewien sprzedawca poświęcił mi wystarczająco czasu, żebym sam porównał rozważane przeze mnie modele.

Moja subiektywna ocena przemówiła za Sony KDL-40S2030. Sony lepiej sobie radzi z konwertowaniem 4:3 na szeroki ekran, co dla mnie miało kluczowe znaczenie. Sony w tym konkretnym przypadku zredukował do minimum asferyczność boków, zachowując przy tym naprawdę dobrą jakość obrazu. Dodatkowo, wydaje mi się, że Sony ma lepsze kolory. O dźwięku się nie wypowiem, bo TV mam podłączony do sprzędu HiFi i staram się nie korzystać z wbudowanych głośników.

Suma sumarum ja wybrałem jak wybrałem (w tym konkretnym przypadku).

Za to dyski twarde (a mam ich 7) i monitor kupiłem Samsunga.

Wydaje mi się, że jak każdy poświęci w sklepie wystarczająco czasu na wyważenie własnych doznań wszyscy będziemy zadowoleni ze swoich wyborów. Co podoba się mi, nie koniecznie spodoba się Tobie. Każdy ponadto ma inne kryteria, które decydują o zakupie.

Nie pozwólmy sprzedawcom nami manipulować tylko kupujmy co największe wrażenie robi właśnie na nas.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dip

New member
Witam!

Nie wiem czy każdy sprzedawca mocno promuje Samsunga, ale sam, będąc w trakcie wybierania LCDka, spotkałem się w MM i Avans z ogromną przychylnością wobec marki Samsung. Kiedy już nawet postawiono mi obok siebie Samsunga R71 i SONY 32V2500, którym jestem zainteresowany najbardziej, i sprzedawca widział, że Samsung nie oferuje lepszych parametrów to zakończył stwierdzeniem: no, a cene SONY Pan widział ? Kącik gdzie wystawiono różne modele Samsunga też jest bardziej rozbudowany i ciekawszy nież ten gdzie stoją LCD SONY.
I powiem tak:
- przy porównaniu "model w model" mogę stwierdzić, że różnicę w czerni widać gołym okiem na korzyść SONY, że kolory bardziej nasycone są w SONY, że menu rozbudowane jest bardziej w SONY, ale cena jest mocną stroną ... SAMSUNGA :(
I choć ja nie dokonałem jeszcze ostatecznego wyboru to przyznam, że Samsung promocje i reklamę ma jedną z najlepszych, bo większość moich znajomych, którzy kupili już odbiorniki LCD zainwestowała właśnie w Samsunga.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
jak?

dip napisał:
Witam!

...ciach...

I choć ja nie dokonałem jeszcze ostatecznego wyboru to przyznam, że Samsung promocje i reklamę ma jedną z najlepszych, bo większość moich znajomych, którzy kupili już odbiorniki LCD zainwestowała właśnie w Samsunga.


W jaki sposób można zarobić na takim TV?

Pozdrawiam Masta_J
 

tomasz607

New member
samsung nie daje zadnych prowizji !

Pracuje od 2 lat w RTV EURO AGD i fakt ze odwiedza nas nie raz przedstawiciel Samsunga ale tylko na zasadzie ze rozgalada sie co mamy na stanie zrobi fotke i spada. Pierwsze słysze o jakis prowizjach. U nas tez Samsunga kazdy poleca bo sa dobre i to wszytko. Sam od miesiaca posiadam Samsunga le32n71b i z pewnoscia do dnia dzisiejszego bił od wszytko co mialem na stanie a jest tego okolo 70 LCD. Dla porownania moj kumplel jest kierownikiem sklepu Avans i tez nie ma zadnych Bonusów. A w Media Markt maja w umowie całkowity ZAKAZ przyjmowania od przedstawicieli wszelkich korzyści materialnych i tego nie robią bo tu też mialem kumpla. A gość z Panasonica tak powiedział bo mu głupio ze samsung sie dobrze sprzedaje i rozsyłają takie śmieci. Pozdro dla fanów Samsunga !!!;)

akab napisał:
Ostatnio szwagier byl w MM i dokładnie to samo usłyszał że panasonic plazma to syf a model PA-60 kupują desperaci i polecał oczywiście samsunga .Szwagier się wk.... i zadzwonił do przedstawiciela panasonica odpowiedzialnego za markety i opowiedział o zdażeniu gośc odrazu zapytał czy sprzedawca polecał samsunga ,powiedział ze samsung płaci sprzedawcą prowizję za sprzedaż i panasonic tego nie robi bo nie widzi potrzeby . Więc nie ma sie co dziwić że tak polecają .....
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
no to szkoda

tomasz607 napisał:
Pracuje od 2 lat w RTV EURO AGD i fakt ze odwiedza nas nie raz przedstawiciel Samsunga ale tylko na zasadzie ze rozgalada sie co mamy na stanie zrobi fotke i spada. Pierwsze słysze o jakis prowizjach. U nas tez Samsunga kazdy poleca bo sa dobre i to wszytko. Sam od miesiaca posiadam Samsunga le32n71b i z pewnoscia do dnia dzisiejszego bił od wszytko co mialem na stanie a jest tego okolo 70 LCD. Dla porownania moj kumplel jest kierownikiem sklepu Avans i tez nie ma zadnych Bonusów. A w Media Markt maja w umowie całkowity ZAKAZ przyjmowania od przedstawicieli wszelkich korzyści materialnych i tego nie robią bo tu też mialem kumpla. A gość z Panasonica tak powiedział bo mu głupio ze samsung sie dobrze sprzedaje i rozsyłają takie śmieci. Pozdro dla fanów Samsunga !!!;)

no to szkoda, że nie masz od Samsunga prowizji - znam kilka sklepów gdzie sprzedawcy jak najbardziej mają i dlatego je pchają.

Pozdrawiam Masta_J
 

busca

New member
tomasz607- proszę o opinię

Tomaszu co z buczeniem przy wyciszonym dzwięku przy ciemnym tle? spotkałeś się z tym? na forum ktoś coś wspominał przy Samsungu.

Jak przy oglądaniu sportu czy wiadomości na zwykłej antenie balkonowej?
Masz jakieś uwagi na ten temat?
Jak przy konwersji formatu np przy oglądaniu TVP 1 (np Wiadomości)?
A sport, np piłka nożna (widać piłkę?) :)



Ps. ty masz N71B czy R71B

jak mówisz LE26R71B ma S-PVA czy zwykłe PVA? bo na stronie nie znalazłem . Za to wiem jaki ma kontrast i ile kolorów (z ich strony www).


Pozdrawiam Kolo +2dzieci:)
 
Do góry