DivX z laptopa na LCD 32"

Locust Star

New member
Planuje zakup tv LCD 32" i, jak narazie, moj typ to Samsung LE32A656. Glowne przeznaczenie to monitor do laptopa - czyli grafika, gry i filmy DivX.

W celu sprawdzenia jakosci wybralem sie do sklepu podlaczyc mojego lapka pod pare LCD i conieco popuszczac (podpinam tv przez HDMI; moj laptop to Asus M50VM). Jedyne, co mnie uderzylo, to jakosc DivX. Mianowicie, przy standardowej rozdzielczosci filmu (czyli okolo 600x300) obraz jest strasznie zpixelowany. Rozumiem, ze przy takim rozciagnieciu bedzie widac bloki divx'a, ale czy jest jakis sposob, zeby "wygladzic krawedzie"? Cos w stylu antyaliasingu? :)

Odtwarzam przez PowerDVD v.7 i uzywam ffdshow z opcja full postprocessing.
 

astronaut

New member
Owszem, jest coś takiego. Nazywa się to High Definiton i rewelacyjnie eliminuje owe bloki o których mówisz :p Cudów nie ma. Tu nawet Tusk nie pomoże :D
 

Locust Star

New member
No bardzo fajnie, aczkolwiek bycmoze nie o to mi chodzilo. Jest takie cos jak upscale'ing, nie? Jestem pewien, ze gdybym puscil DivXa z jakiegos standalone'a to byloby wyraznie widac roznice. Teraz pytanie - czy da sie cos polepszyc z poziomu laptopa?
 
Do góry