DENON X4300h vs Onkyo RZ 830

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Proszę ekspertów o opinię, który lepszy w kinie domowym i muzyce Denon X4300h vs Onkyo RZ 830


Widziales aby ktos mikrofalowke trzymal w salonie? <onkyo>

Denon/Marantz rulez.

Na tym forum masz dwie "rodziny".
Rodzina Dziwakow Onkyo oraz Rodzine Madrych i pieknych uzytkownikow Denon/Marantz, ktora wybierzesz xD

A tak na serio ta sam musisz sprawdzic i ocenic. Oba te klocki sa swietne. Mysle dla rozwiazan domowych sa najlepsze.
 

Zibiu

New member
Dziękuję za wypowiedzi w temacie, jednak prosiłbym o jakieś konkrety co przemawia za danym amplitunerem. Nie ukrywam że lubię przy oglądaniu filmów emocje związane z dźwiękiem ale też bardzo lubię posłuchąć muzyki. Wiem też ,że każdy będzie chwalił swoje a ja chciałbym przeczytać takie obiektywne wypowiedzi i oceny na temat tych dwóch amplitunerów.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No ale tu każdy napisze Ci swoje wrażenia, niekoniecznie zgodne z twoimi oczekiwaniami.
denon wydawał się jakiś taki mniej dynamiczny, Onkyo daje lepsze efekty w filmach.
Ma też znaczenie jakie kolumny podepniesz pod ampli, od nich zależy moim zdaniem więcej niż od amplitunera.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Onkyo 820 mial problemy z kalibracja na basie. Ale 830 juz ma inna kalibracje.
Denon ma kalibracje audysey niby najlepsza w tych cenowo amplitunerach.
Znowu Onkyo gra podobno bardziej kinowo, dynamicznie, z podbiciem.

Mysle ze "glupota" byloby powiedziec ze ten jest lepszy od tego.

Sa tu na forum ludzie co zmienili D/M na onkyo i sa tacy co onkyo zmienili na D/M.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jak Don pisze : ważne jest to jakie kolumny pod to podepniesz.
Ja po odsłuchu wybrałem Onkyo do kina (wtedy Onkyo 676 vs. Denon X2400 - później zmieniłem 676 na RZ810).
Seria RZ jest bardzo fajnym budżetowym ampli do KD - Denona 4300 nie słyszałem.
Jak będzie ci coś brakować w stereo to dokupisz wzmaka i podepniesz pod pre-out czy to w jednym czy w drugim.
Ale jak zawsze warto posłuchać i porównać 1:1 i wybrać to co nam pasuje a nie z kogoś opowieści.
 
Do góry