Denon X3500

Myśliwór

New member
Daliście mi do myślenia.
Jakie głośniki byście zatem polecili?
Słyszałem, że z Denonem dobrze brzmią Tannoye, Dali i Kefy, ale nieukrywam, że jeszcze pod tym kątem nic nie słuchałem.
Muzyka to rock, filmowa/symfoniczna, trochę smooth jazzu - w takiej kolejności.
Budżet do zastanowienia. Powiedzmy, że 5000 pln za 2 sztuki nowe lub używane. Nie wiem czy to zakup jeszcze w tym roku, ale kto wie...


Kolor czarny lub wenge (generalnie ciemny). Najlepiej nie bardzo masywne bo salon wielki nie jest z tym, że jest połączony z kuchnią i przedpokojem i razem to pewnie 35 mkw. Fajnie jakby dosyć "lekko" wyglądały



Pozostałe elementy 5.1. będę już wymieniał stopniowo (central chyba w pierwszej kolejnosci, potem surroundy, na koniec sub).
 

Kapusta7

Banned
Dołoż do odsłuchu Heco Aurora , Heco Music Style 900 Heco Celan Gt700, Jbl Studio 280 i 290, Focal Aria 926 używane nieco ponad 5000.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
zeby fachowo podlaczyc wzmacniacz i amplituner, amplituner powinien miec wyjscie Pre-out akurat x3500 to ma.
Natomiast wzmacniacz denona powinien miec wejscie na koncowke mocy, czyli Power Amp direct IN (tak to sie nazywa u denona). Model 720 nie posiada takiego wejscia. Musialbys czukac wzmacniacza 1500ae, 1510ae, 1520ae niestety cena wyzsza ale moim zdaniem warto bo to dobre wzmacniacze.

Najtansze wzmacniacze z takim wejsciem to Pionnery a50


No patrz, kolega szybszy byl.

Najtanszy to Pioneer A30 :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Idż odsłuchaj, a nie sugeruje się wpisami. Tu dużo można pisać co kto myśli, a Tobie to i tak może nie zagrać. Szczególnie, że się koncentrujesz ja konkretnych gatunkach.
Jak chcesz zostać przy marce, to odsłuchaj Kef R700, a nie jakieś wynalazki.
Jak będziesz robił set do kina, to też bierz już z serii.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Słyszałem, że z Denonem dobrze brzmią Tannoye, Dali i Kefy,
Żadne z wymienionych ;)

A widziałeś gdzieś arie 926 za 5000? Wszędzie raczej 8000+
Jak poszukasz w używkach, to trafisz.

Idż odsłuchaj, a nie sugeruje się wpisami.
To podstawa
Jak chcesz zostać przy marce, to odsłuchaj Kef R700, a nie jakieś wynalazki.
Jak będziesz robił set do kina, to też bierz już z serii.
Ale nie do Denona, szkoda kolumn, bo nawet nie zagrają ;)


ps. Kapusta back :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
No tak, ale pamiętajcie, ze kino to denon x3500 ale wzmacniacza nie kupiłem jeszcze. Będę go wybierał jednocześnie z kolumnami.
Ale to chyba nie jest problemem ;)
Poszukaj na kilku portalach w dziale giełda, znajdziesz naprawdę porządny sprzęt, który bez problemu odsłuchasz w sklepie ;)
R700 są teraz na wyprzedaży, bo wszedł nowy model i można trafić parę w cenie, za którą niedawno płaciło się za sztukę.
Arie 926 nowe/ekspozycyjne 5-6 tyś.
Posłuchaj jeszcze Fyne Audio, a ze wzmaków Rotele, Arcamy, Atolle, Creek'a, Roksana, widziałem ostatnio używanego Acama A38 w dobrej cenie, chyba za ok. 2,5 tyś.
Da ci w kinie kopa i świetną stereofonię... a brzmienia Arcama posłuchasz bez problemu w sklepach.
 

Myśliwór

New member
Racja - będę edytował.


Jeśli chodzo o kolumny to będę szukał i się rozglądał podobnie jak za końcówką mocy.
Bardzo mi pomogliście - teraz ja muszę zrobić swoje.


Jakbyście w tzw. międzyczasie napotkali fajną ofertę na tę Arię 926 to byłbym wdzięczny.
Ceny nowych są jednak daleko poza moim budżetem, a porządne kolumny stereo na początek + potem central/vocal i wzmacniacz to jest chyba najwłaściwsza kolejność.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Budżet... 1000-2000 pln choć wolalbym być bliżej 1000 i dokupić cd.

R700 są teraz na wyprzedaży, bo wszedł nowy model i można trafić parę w cenie, za którą niedawno płaciło się za sztukę.
Arie 926 nowe/ekspozycyjne 5-6 tyś.
Posłuchaj jeszcze Fyne Audio, a ze wzmaków Rotele, Arcamy, Atolle, Creek'a, Roksana, widziałem ostatnio używanego Acama A38 w dobrej cenie, chyba za ok. 2,5 tyś.
.


Logika na miare HDTV. Koles chce wzmacniacz za 1000zl a wy mu doradzacie sprzet za 7 - 8 tysi a potem kolejne 5 tysiecy do rozbudowy 5.0 no i jeszcze sub za 3k.


Wez, wylacz na jeden dzien forum, wypij polowke, niech cie kac pomeczy. Wtedy mam nadziejie wrocisz do normalnosci i przeczytasz swoj pierwszy post. Bo teraz to odplywasz razem z reszta forumowiczow.
 

Myśliwór

New member
Chłopaki,
to nie jest tak, że mnie nie stać. Bardziej chodzi o to, że wiem, że aby miało to sens (obecne kolumny były w cenie ok. 2000-25oo pln), to wydać powinienem ok. 5000 pln, dlatego pierwotnie przesuwałem w czasie ich wymianę.
Jeśli chodzi o wzmak.za 1000 - zasugerowałem się denonem 720 i jego ceną, ale po dyskusji z tego wątku pewnie jednak obracać się będzie trzeba w okolicy 2000-2500 pln.


Wszystko da się zrobić, najwyżej coś rozbić na raty. Mam to szczęście, że i kasa się znajdzie i nie mam noża na gardle, że zakup musi być zrealizowany tu i teraz.
Tu i teraz to chciałbym rozeznać co ma większy sens obejrzeć i przesłuchać by potem nie tracić czasu, a tego niestety u mnie najmniej....
 

Myśliwór

New member
A znacie może w Warszawie salon gdzie mógłbym przesłuchać i porównać dali opticon, ową Arię z np. Cantonami ( najtańsza opcja), które salon Denon poleca.
 
Do góry