Denon X3100 czy Marantz SR5009

maciekplacek

New member
ja zawsze miałem Marantza taki czy inny model i mogę Tobie tę markę polecić. Przy 5009 miałem perypetie z softem ale nie miało to żadnego wpływu na jakość dźwięku. Na pewno moim następnym modelem będzie oczko wyżej od 5009, zakładam że na przełomie sierpnia września go kupię. U mnie to wszystko grało z Monitor Audio i było super. Z tego co piszesz będziesz głównie słuchał muzyki a wiec Marantz będzie lepszym wyborem niż Denon.
 

Azel

New member
Jaki dźwięk dostajemy po kalibracji w 5009?
Na przykład Denony w trybie Audyssey podbijają wyższą średnicę i górę.
Czy można w Marantz włączyć Audyssey Bypass, ale na wszystkie kolumny, a nie tylko fronty? Chodzi oczywiście o nadal włączony Audyssey, by móc korzystać z Dynamic Volume/EQ.
 

vestpol

New member
Proszę o wyjaśnienie banalne zapewne kwestii.

Gdzie podlaczyc subwofer dali e12f do amplitunera x3100? W subie jest wyjście LFE i Line Input L R, ale w ampli jakoś nie wiem gdzie by to miało pasować. ..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podłączasz do wyjścia pre out > subwoofer1. Masz wszystko na tylnej ściance zapewne, a tym bardziej w instrukcji.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jaki dźwięk dostajemy po kalibracji w 5009?
Na przykład Denony w trybie Audyssey podbijają wyższą średnicę i górę.
Czy można w Marantz włączyć Audyssey Bypass, ale na wszystkie kolumny, a nie tylko fronty? Chodzi oczywiście o nadal włączony Audyssey, by móc korzystać z Dynamic Volume/EQ.

Albo rybki albo akwarium można by rzec ;)
Albo Audyssey i Dynamic Volume albo tryb Direct dla wszystkich kolumn.
 

3echo

Member
Bez reklam
Ja mam pytanko odnośnie Marantza....
Czy te amplitunery da się obsługiwać bez załączania TV?
Chodzi mi m.in o pliki z USB,radio czy ustawienia samego amplitunera?
Pytam,bo to kółko na przednim panelu nie wróży nic dobrego,a w przyszłości będę wymieniał swój amplituner i szukam takiego pod moje preferencje.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Da się ale lepiej użyć aplikacji na telefon/tablet.

Masz rację, to kółko to nic obrego. W slimach i w 70XX są normalne wyświetlacze...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno mają mniejsze trafo, słabsze końcówki mocy. Ja miałem SR5007 i sobie radziłem z małym wyświetlaczem. Ustawień amplitunera nie zmienia się co chwila. Podstawowe funkcje można zmieniać z poziomu wyświetlacza, ale wiadomo wygodniej jest na TV. Pytanie jak daleko siedzisz od amplitunera i czy masz sokoli wzrok :)
 

3echo

Member
Bez reklam
odległośc ok 2,5m ale na wyświetlaczu Onkyo wszystko widać.
Zgodzę sie,że podstwowe funkcje jak odległości itp nie zmienia się co chwilę.Ale już treble czy bass,częściej czy np stacje radiowe lub foldery z USB i trochę śmiesznie aby do tak podstwowych rzeczy był potrzebny TV.
Ale jeśli jest aplikacja na smartfona do obsługi amplitunera to sie trochę ucieszyłem.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ja mam pytanko odnośnie Marantza....
Czy te amplitunery da się obsługiwać bez załączania TV?
Chodzi mi m.in o pliki z USB,radio czy ustawienia samego amplitunera?
Pytam,bo to kółko na przednim panelu nie wróży nic dobrego,a w przyszłości będę wymieniał swój amplituner i szukam takiego pod moje preferencje.
Pewnie, że się da i to bez problemu. Ja np. jak puszczam nutę z pena to TV w ogóle nie włączam. Siedzę w odległości 3,7m i jak słońce nie razi to widzę tytuły elegancko.
Poza tym chyba cały urok w tym kółku ;-) Przyzwyczaiłem się już chociaż na początku były obawy ;-)
 
Do góry