Denon X2500H - problem z dźwiękiem Front R i L

pred8955

New member
Hej,

Od około pięciu lat jestem posiadaczem Amplitunera X2500H ( obecny system 5.1.2 Dolby Atmos) . Ostatnio coś zaczęło się z nim dziać niepokojącego, mianowicie randomowo zaczął odcinać mi frontowe głośniki... i tryb stereo nie istnieje ( na każdym trybie systemowym). Ampli odpala się normalnie następuje charakterystyczny brzdęk po włączeniu a potem drugi sygnalizujący złapany sygnał audio. Działa przez jakiś czas normalnie, aż do momentu kolejnego nienaturalnego brzdęku, tak jakby gubił sygnał i ostatecznie odcina frontowe kolumny ( prawą i lewą ).Pozostałe głośniki pracują normalnie. Sygnał video również jest prawidłowo przekazywany ( SDR , 4K HDR), lampka kontrolna świeci się prawidłowo na zielono. Sprawdziłem też dokładnie okablowanie i wygląda na to, że jest z nim wszystko w porządku. Wymieniłem też kable audio na Front R i L dodając jeszcze bananowe końcówki. Otworzyłem go i też porządnie odkurzyłem i przedmuchałem sprężonym powietrzem i nic to nie dało, bo sytuacja po pewnym czasie znowu się powtarza. Serwis Horn w konwersacji mailowej też nie jest w stanie stwierdzić co to może być bez specjalistycznej ekspertyzy. Trochę przeraża mnie perspektywa odsyłania tego do serwisu - pewnie koszty wysyłki na własną rękę wyjdą 150 zł plus ekspertyza i ewentualna naprawa a co najgorsze to myśl że >>

"W tej chwili czas realizacji zgłoszeń płatnych/pogwarancyjnych wynosi około 1,5 miesiąca od daty przyjęcia sprzętu do serwisu."


Może ktoś już spotkał się z podobna sytuacją i jest wstanie stwierdzić ile by kosztowała naprawa, bo brnąć w koszty i stratę czasu to też nie ma sensu.

Pozdrawiam.
 

Alt0S

Member
Podłącz na chwilę głosniki sorround pod fronty. Jeśli również się odetną,to oznacza,ze kondenstatory od frontów są spuchnietę na płycie głównej i nie trzymają napięcia odpowiedniego. Problemy mogą być oczywiście różne,ale to jeden z tych problemów.
 

pred8955

New member
Podłączyłem, tak jak mówisz i również brak dźwięku. Teraz kwestia tego czy warto inwestować w naprawę, czy dać sobie spokój i kupić nowy a ten sprzedać jako uszkodzony ?
 

Alt0S

Member
To już Ty musisz zadecydować. Przeważnie wymienia się calą płytę wejściową od głośników (serwis tak robi) i koszt naprawy sięga około 500-800 zł. Pooglądaj sobie Daniela Rakowieckiego na YT. On sie bawi w naprawianie.
 
Ostatnia edycja:

pred8955

New member
Wyczepiłem z avr minimalnie bananową końcówkę, tak aby nie była wciśnięta do samego końca i ampli zaskoczył. Ogólnie zaczął brzdękać odcinać i odpalać fronty w momencie kiedy zacząłem bawić się tymi wtykami przy ampli. No nic zobaczymy jak to będzie dalej. Szkoda mi tego sprzętu, bo to naprawdę świetny amplituner i nigdy do tej pory mnie nie zawiódł.
 
Do góry