denon vs onkyo vs yamaha

m22

New member
Chce zminic amplituner kasa na ten cel do 6 tyś
pokój około 20m
60% tv N 20% muzyka 20% film dvd blu ray za jakiś czas
kolumny jakie posiadam to MA RX6+RX Centre tył małe cantony które zmienie docelowo na RX1
brak suba może kiedyś dokupie

Moje typy
Denon 3311 może 4311 ale chyba troszke poza zasiegiem cenowym

Onkyo 808 vs 1008 które niezbyt mi sie podoba

Yamaha 2067 vs 3067 choć nic otym nie wiadomo poza danymi fabrycznymi

może ktoś widział już te pudełka i może coś napisać

pozdrawiam
 

Bogiel

New member
Yamaha i denon ok a onkyo brzydkie jak noc i slabe stero zobacz testy amlpli w zachodniej prasie nigdy onkyo nie zaszalalo specjalnie jesli chodzi o stero
 

m22

New member
6tys marantz 7005 to 6 z grosikami ok 6.3 juz znajdziesz w sieci a bije ta reszte na glowe;-)

Brałem 7005 pod uwage ale dizajn troszke nie dla mnie brak klasycznego wyswietlacza jest pod klapką

model niżej czyli 6005 został okrojony z portu pc na którym mi zależy

czyli Marantz odpada
 

killpit

New member
905 klasyk bije na głowę 3311 i temu podobne modele w tej klasie cenowej świetną cenę można uzyskać na 5007 a to już inna liga koledzy robili test i jest recenzja na tym forum.Może C/A świetny ampli model 650 mocny chłopak :)
 

m22

New member
CA to pewnie kawał maszyny ale ma mały minus brak HDMI 1,4
a zmieniam miedzy innymi w tym celu
Dotychcasz używam Yamahy rx v1800 pasuje mi brzmienie
ale czy te nowe zamieniki nie są zbyt plastikowe?
 

killpit

New member
Też mam RX-V1800 i porównywałem z Onkyo 905 i 5007 totalny przeskok aż w siedzenie mnie wgniotło.Nawet jak porównywałem z Onkyo 807 to powiem szczerze że jednak Onkyo zagrało lepiej niestety.Trzeba przyznać że ostatnie modele Onkyo są bardzo udanymi modelami a przede wszystkim cenowo.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
w tej kwocie brałbym Onkyo 5007 do dostania za ~5k nówka sztuka jak dobrze poszukasz, a poza tym co Ci sie nie podoba bo jak z wygladu to ma to grać a nie wyglądać :) mi sie akurat z wyglądau bardzo podoba taka toprona prosta linia a nie jakies plastikowe piano blacki i inne badziewie.
 

m22

New member
w tej kwocie brałbym Onkyo 5007 do dostania za ~5k nówka sztuka jak dobrze poszukasz, a poza tym co Ci sie nie podoba bo jak z wygladu to ma to grać a nie wyglądać :) mi sie akurat z wyglądau bardzo podoba taka toprona prosta linia a nie jakies plastikowe piano blacki i inne badziewie.

To Onkyo ma hdmi 1,3 zdaje się
 

werf

Active member
Bez reklam
CA to pewnie kawał maszyny ale ma mały minus brak HDMI 1,4
a zmieniam miedzy innymi w tym celu
Dotychcasz używam Yamahy rx v1800 pasuje mi brzmienie
ale czy te nowe zamieniki nie są zbyt plastikowe?

W sobote bede miał 3067 to odniose sie to tego czy zbyt plastikowe czy :) muzycznie i kinowo podobno daje rade podobno
 

wowo5

New member
Ja bym wybral Denona 3311. Onkyo nie jest zle ale sie strasznie grzeje. Trzeba mu zapewnic dobra wentylacje. Do tego wyglada archaicznie jak juz sam zauwazyles. Denon to naprzawde dobry sprzet. Bedziesz zadowolony.
 

m22

New member
wstąp posłuchaj :
Harmana AVR 460
Marantza 6004
Pioneera LX 73

napisze jeszcze raz
Amplituner musi miec hdmi 1,4 i podłoczenie do sieci ten Marantz ma zdaje sie hdmi 1,3
Harman duża niewiadoma a Pionek nie dla mnie

raczej chce zdecydować sie na model z tych które wymieniłem

ps gdzie w Warszawie mógł zobaczyć i posłuchac te wymienione ampli?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
napisze jeszcze raz
Amplituner musi miec hdmi 1,4 i podłoczenie do sieci ten Marantz ma zdaje sie hdmi 1,3
Harman duża niewiadoma a Pionek nie dla mnie

raczej chce zdecydować sie na model z tych które wymieniłem

ps gdzie w Warszawie mógł zobaczyć i posłuchac te wymienione ampli?
Spróbuj przy ul.Tamka 47 Ministerstwo Dzwięku,miła obsługa i spory wybór.Polecam.:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Harman - ma
Pioneer - ma
Marantz - nie pamiętam
Oczywiście przecież to Twoja kasa.
Ale lepiej przełożyć kasę na jakość dźwięku niż na 3D - które wejdzie więcej wówczas gdy będziesz wymieniał sprzęt.
 

m22

New member
Posłuchałem dziś Denona 3311 i Onkyo 808 muzyka film 1,5 godz zabawy
Bardziej pasuje mi Denon z tym Onkyo nie ma szału jak dlamnie pozatym dizajn i funkcionalność 3311 zdecydowanie na plus w porównaniu z 808
kurcze gdzie moge posłuchać i zobaczyć 2067 3067 i Denona jednocześnie ?
 
Do góry