Denon vs Marantz

Brietal

New member
Co kupić Marantza AV 8003 z dedykowaną końcówką MM 8003 czy Denona AVC-A1HD, tak aby słuchanie muzyki było również możliwe na odpowiednio wysokim poziomie. Nie ukrywam, że głównie słucham muzyki, a filmy oglądam incydentalnie 1 do 2 w tygodniu.
Posiadam już następujący sprzęt:
Jako źródło DVD dostępny jest Denon 3930, natomiast CD to Accuphase DP-500, gramofon Pro-Ject RPM 9,1X, bez przedwzmacniacza. Prąd oczyszczony przez Power Audio Lab 3.0. Sygnał audio podawany jest na JM Lab Focal Electra 1027 BE jako przednie, centralny i surround pierwsze, surround drugie to niestety wmontowane w sufit egzotyczne Thiele CS,IW7; subwoofer jeden Paradigm Servo 15 Reference. Reasumując system 7.1. Kable głośnikowe PAD Purist Aniversary, do surroundów tania Tara Labs Prism Helix 6, kable cyfrowe, analogowe i XLR to również Tara Labs Red Down lub RSC Air 2. Sieciowe kable to PAL, Nell i Velum. Słuchawki Sennheiser HD-650 bez wzmacniacza i raczej go nie przewiduję.
Słucham małych składów, jazzu; małżonka pop lecz oscyluje już w stronę smuth jazzu i R&B.
Jako źródło Blu-Ray, chyba dołożę Marantza BD-8002, lub jego odpowiednik Denona, jeśli tylko będzie dostępny w sprzedaży. Obraz od 2 lat podawany jest do rzutnika Optoma HD-81 Theme Scene, kablem HDMI firmy Profigold (model chyba 2002), o długości 14 mb, ale w chwili zakupu nie było nic lepszego. Pomieszczenie odsłuchowe o przyzwoitych proporcjach i metrażu około 50m2.
Najprostsze rozwiązanie, czyli wypożyczenie sprzętu ze sklepu przed zakupem, raczej nie wchodzi w grę, chociażby z racji miejsca zamieszkania, nie widzę również możliwości przeprowadzenia równoległego odsłuchu interesujących mnie reciverów.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Dziękuję również za czas poświęcony na przeczytanie tego postu!
 

darkmajin

Member
Bez reklam
za wysokie progi jak dla mnie , zebym ja miał tyle kaski :cool:

no wlasnie gdybym to ja cos takiego kupowal to nawet bym nie pisał na forum tylko jezdził na odsłuchy ...zycze powodzenia :mrgreen:
 

degray

Member
Witam kolegów,
zdecydowanie polecam odsłuch,choć jeśli chodzi o mnie to wolałbym Marantz'a.Ale to moje osobiste upodobania i ogromny sentyment(kiedyś miałem,ale dokonał żywota)moim zdaniem Marantz to bardziej cywilizowany sprzęt i bardziej nadaje sie do muzyki.W zasadzie Denon i Marantz to ten sam brand(jedno biuro pojektujace dla obu firm)aczkolwiek różnice w brzmieniu dedykowane sa dla rożnych odbiorców i ich specyficznych upodobań.Łącze pozdrawienia i życze podjecia właściwej decyzji.A link to krótki test jednego z wybranców
http://www.audio.com.pl/index.php?page=testy&act=html&katId=13&id=103
 

Brietal

New member
Marnntz vs Denon

Nie da się jeździć i słuchać, bo nie ma dokąd (Berlin), sprzęt niewygrzany dostępny jednostkowo głównie, a właściwie jedynie Denon, ponadto co z resztą gratów, bardzo niechętnie godzą się na ich podłączenie, no i terminy, rezerwacja na godzinę. W sumie może być to bardzo nerwowa atmosfera, nie sprzyjająca podjęciu prawidłowej decyzji.
 

degray

Member
Witam,
no to masz problem kolego,każdy ma własne odczucia,ja przez 30 lat obcowania z dzwiękiem sporo się nauczyłem.Generalną zasadą jest nie polecać innym tego co nam pasuje najbardziej(każdy ma inne preferencje,oraz w innym stopniu wyrobione ucho).Bardzo dużo zależy od tego z jakiego przedziału jakościowego/cenowego sprzętu się słuchało wcześniej,oraz od tego czego się oczekuje.Nie zawsze parametry na papierze sa synonimem jakosci dzwieku.Przez wszystkie lata obcowania z muzyką najbardziej odpowiadało mi brzmienie firmy Marantz(a przewineło sie tych różnych wzmacniaczy ok 20-dawniej wymienialem sprzet dosc czesto szukajac tego najlepszego,ostatnie 7 lat był Marantz teraz od roku jest cos innego i to niestety pomylka)Celowo nie pisze co,żeby nie rozpetala sie burza na forum:)dodam tylko ze przez rok nie udalo mi sie polubic brzmienia tego nowego klocka,i pewnie niedlugo zmieni właściciela,a ja dozbieram troche kasy i pojadę posłuchac kolejnego Marantza.Brzmienie Denona nigdy mi nie pasowalo,ale to bylo dawno temu i najprawdopodobniej duzo sie w tej materii zmienilo.Na tym forum juz kiedys napisalem swoje sugestie na temat co wybrac,moze warto użyc wyszukiwarki i przeczytac moje wczesniejsze sugestie.Życze powodzenia w wyborze i prosze pamietać ze to moje prywatne preferencje.Pozdrawiam
 
Do góry